Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+5
NP-549
Damir
Narcis
Pfaff
žac
9 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 20 lip 2018 - 21:42

Nek nam živi, živi Libertas! Što uopće probaju takve autobuse? Ali u nedostatku pravih dobro dođu.
Je li još onaj Turkiz od Presečkog u Libertasu? Linija 22 ide u najgore vrijeme(13:00) kad bježim sa sunca.
A u Libertasu sve veći i veći nered i improvizacije. Je li moguće da na 3-2 vozi gbr.67? Jutros je bio gbr.60.
Poslala me najdraža po kolače i išao je prije mene od stajališta pored bivšeg kina Gruž do poviše škole gdje sam stao da kupim kolače. Preporučam slastičarnu. Ima domaće kolače. Normalno zadnji displej je bio ugašen. Ali tuda voze samo linije 3 i 8. Možda je bio i na liniji 8? Više me ništa nebi iznenadilo.
Jutros gbr.67 nisam vidio, ali zadnjih dana je vozio liniju 3A. Ali jutros nisam vidio ni neki drugi autobus na 3A.
A ekipa iz poglavarstva zaboravlja da je njihov šef bio protiv dolaska novih buseva još za prošlu sezonu, a utrpao bi novi posao Libertasu. Sigurno ste čitali dopis gradonačelnika turističkim agencijama u svezi jednodnevnih izleta autobusom u Dubrovnik četvrtkom i subotom.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 lip 2018 - 9:09

Jutros ponovo krenuo gbr.75 na 3-1, ali već na polasku s Pila u 08.30 zamijenio ga gbr.156. Gbr.60 viđen valjda na probnoj vožnji, a gbr.63 na 3A. Već po običaju ne svijetli mu zadnji displej.
Gbr.109 na službi 38.
Ne znam zašto ne stave dva Citibusa na liniju 3? Ako midi može voziti na 3-2 zašto mora veliki, pa i ne kondicionirani autobus na 3-1? Kao da putnici znaju koji je prvi, a koji drugi autobus u voznom redu. Iako mislim da ovako kako je sada složena linija 3 moraju biti solo autobusi, a ne midi. Zbog servisiranja poteza Pile - Kolodvor i obratno jer od zabušantske linije 1 nikakve koristi. A troše na njoj kondicionirani solo. Koja uvrnuta logika. Nekome u Libertasu poklanjaju plaću. Bolje bi bilo da stoji doma i da mu je šalju poštom. Manje bi štete bilo.
I BTW iako direktno nema veze s Libertasom prometna gužva na ulicama je već u tijeku. U luci su tri broda. A taksista na cesti kao u priči.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 lip 2018 - 17:31

Danas nisam vidio Otokara u vožnji. A ni s Ivecom nemam sreće. Voze li i na kojim linijama?
A to sa gorivom autobus ne bi smio ostati bez. Treba ga na vrijeme napuniti. To je propust vozača. Kažeš dva dana za redom? Organizira se punjenje dva puta u toku dana, ako nije dovoljno jedno.
Mislim da i gbr.176 ima neku reklamu preko prozora, ali vidio sam ga iz Lapada kako ide preko mosta na zapad. Valjda je on jer je njegovo vrijeme bilo. Ne vjerujem da ga je mijenjao neki gradski jer ih i za grad nema dovoljno.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 lip 2018 - 17:36

Danas nisam vidio Otokara u vožnji. A ni s Ivecom nemam sreće. Voze li i na kojim linijama?
A to sa gorivom, autobus ne bi smio ostati bez. Treba ga na vrijeme napuniti. To je propust vozača koji nije pratio indikatore količine goriva. Kažeš dva dana za redom? Onda se organizira punjenje dva puta u toku dana, ako nije dovoljno jedno.
Mislim da i gbr.176 ima neku reklamu preko prozora, ali vidio sam ga iz Lapada kako ide preko mosta na zapad. Predaleko da bi bio siguran za gbr. Valjda je on jer je njegovo vrijeme bilo. Ne vjerujem da ga je mijenjao neki gradski jer ih i za grad nema dovoljno.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 21 lip 2018 - 19:39

Jedan citibus je danas vozio liniju 51. Znači sad ih vozi 9 na linijama 2, 2A, 3, 3A, 5, 9, 16A, 17 i 51.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 lip 2018 - 21:00

MAN SU220 je napisao/la:Jedan citibus je danas vozio liniju 51. Znači sad ih vozi 9 na linijama 2, 2A, 3, 3A, 5, 9, 16A, 17 i 51.
Odlično jedan MAN više za ostale linije. I treba da voze. Ne znam što su čekali pet godina da ih maksimalno zaposle? Toliku izlaznost nema ni MAN.
Što je sa gbr.64? On jedini fali. Nije preživio ekipu sa 16A?
Ili su ga kanibalizirali zbog ostalih? Ni to me ne bi iznenadilo.
Jesi ga vozio? Kakav je osječaj u odnosu na niskopodnog MANa? Imam dojam da je razlika kao da u citibusu sjediš u nekoj jadnoj stolici, a u MANu u udobnoj fotelji. Isto tako da u MANu vozač ima puno više prostora za sebe nego u Citibusu.


Zadnja promjena: kriticar; čet 21 lip 2018 - 21:07; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 21 lip 2018 - 21:03

Koliko KM imaju Citybusi u 5 godina ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 lip 2018 - 21:08

Ja odavno nisam bio u prilici da vidim. Možda MAN SU220 zna. Ali radili su možda pedesetak tisuća godišnje, a pojedini i manje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 22 lip 2018 - 11:55

Čini mi se da na 3-2 vozi MAN jer na liniji 3 su i 156 i 134.
A tog citibusa viška bi mogli iskoristiti na liniji 51 tako da voze dva citibusa od pošte do Pila bez zaustavljanja. Na displeju prema Pilama 6Express(ili 6A ako će stajati na usputnim stanicama) PILE, a natrag da piše 51 Pošta Lapad.
Linija sa slijedom od 20 minuta je već nešto, a slijedom od 40 kao da je i nema. I još Citibus.
Drugo rješenje je rerutirati liniju 3 tako da vozi Pile - Kolodvor(Pjaca Gruž ili Lapad stanica zavisno od potreba) preko I. Glavice i Nuncijate i istim putem natrag. Tad bi dva Citibusa mogla biti na toj liniji i ne bi trebao treći na liniji 3A. Jer da se okreće preko mosta je često nepouzdano pogotovo zimi kad se most zatvara za promet.
To bi mogli i znalci iz Libertasa smisliti ali ih koći nepoznavanje osnovnih postulata struke. A i nemaju od koga prepisati.
A najjednostavniji način je nabaviti dovoljan broj odgovarajućih autobusa, ali za ovu sezonu je tako kako je, a gradonačelnik koji ih nije dozvolio još za prošlu sezonu izmišlja nove poslove Libertasu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 22 lip 2018 - 17:16

Na liniji 7 je gbr.138. Nedjeljom i praznikom na liniji 7 vozi samo jedan autobus. To je jedina gradska linija koju ljeti tim danima reduciraju.
Da li je Otokar možda na nekoj drugoj liniji?
Gbr.157 opet i jutros prema Kolodvoru ugašenih displeja.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 23 lip 2018 - 12:37

Danas gbr.74 na liniji 3. Ne znam koja služba. Vjerojatno prva jer drugi bus je 134. Ali kako to da se stalno kvare busevi na liniji 3? I onda voze nekondicionirani. Ili je neki drugi razlog u pitanju?
Iveco je na liniji 10, polazak u 10:30 za Cavtat. To je 10-4? Taj mali kapacitet rezervora goriva, je li to kod njega standard i postoji li opcija za veći? Ili troši više nego MAN? Svašta može biti.
Iveco web stranica još prikazuje specifikacije Euro V modela.
I dodatak postu iznad. Nedeljom ne vozi uopće linija 3A. Ili hotel Adria gdje je zadnja i početna stanica nije tutnuo ništa u džep onom koji odlučuje? A možda taksisti jesu? S obzirom što se sve priča o tim ljudima ništa me ne bi iznenadilo.
Gradonačelnik kaže da vozači Libertasa noću voze Uber, a ujutro sjedaju za volan autobusa umorni. I da ako žele voziti Uber drugi će voziti autobuse. A Uber mu je i dežurni krivac za gužve u prometu. Nek plati vozače barem koliko Bandić plaća, a ne puno manje. A u Dubrovniku je život skuplji. Ali plaće(broj bodova) su se dizale Libertasovim šatorašima, a ne vozačima koji u sezoni odrede i te kako težak posao.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sub 23 lip 2018 - 15:22

Pretpostavljam da su sad šatoraši na bolovanju, ili ako još nisu sigurno će ubrzo bit
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 23 lip 2018 - 18:49

kriticar je napisao/la:Danas gbr.74 na liniji 3. Ne znam koja služba. Vjerojatno prva jer drugi bus je 134. Ali kako to da se stalno kvare busevi na liniji 3? I onda voze nekondicionirani. Ili je neki drugi razlog u pitanju?
To malo gledaju da na 1A, 1B, 4 i 6 voze noviji ako je moguće a da na 3, 8 i ostalim voze ovi stariji autobusi.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 23 lip 2018 - 20:11

I na liniji 7 je stari, gbr.75. Mislim da je bio na dvokratnoj 7-2 što je opet bolje nego da je na nekoj cjelodnevnoj. Barem bi na liniji gdje vozi samo jedan autobus trebali paziti da ne stavljaju visokopodni.
I zašto to gledaju? Tamo su bolji glasaći? Zar nisu svi putnici isti? Svi plaćaju istu stopu prireza. Znaći Libertas nas dijeli po kvartu u kom živimo? Nije li to licemjerno? Ili je to zato što ne znaju napraviti svsishodan sustav javnog prijevoza? Najmanje 500 taksista kruži Dubrovačkim ulicama. Rijeđe su prazni nego puni. A grad je mali. I ulice uske. A ovi znalci uvode liniju 51, od koje ovakve kakva je nikakva korist. I zabušantsku liniju 1. Jedino što se stanovnici Mokošice više ne voze čovjek na čovjeku. Istina nisam još provjeravao jutarnje polaske do sedam, osam sati. Kad se ide na posao. Ali nema đaka. Da Libertas ima dobro i pravilno raspoređene kapacitete vjerojatno bi bilo manje taksista na ulicama jer bi imali manje posla..
Uvijek je u Libertasu bilo ovako. Pokvari se autobus, daju adekvatan rezervni i on vozi na toj službi dok se ne vrati redovni. Jedino ga mjenja viša sila. A ovi očito manipuliraju i sa vozačima i sa autobusima. U neredu se neki lakše snalaze. A takvih se uvijek nađe, pa i u Libertasu.
Najbolje bi bilo da svi autobusi voze na jednoj liniji koja obilazi cijeli grad. To bi im bilo najlakše napraviti. Ne bi trebali naprezati za posao zakržljale moždane vijuge.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 24 lip 2018 - 19:54

Danas stanovnici uz Magistralu od hotela Adria prema istoku i njihovi gosti ne mogu skoro nigdje autobusom JGP. Jer ne vozi linija 3A. Sa linijom 3 mogu do Nuncijate i onda čekati najmanje dvadeset minuta ili čak i više da autobus krene dalje jer promet nije intenzivan kao radnim danom. Ostaje im taksi, a onda se gradonačelnik čudi što je toliko taksija na ulicama. Jutros sam sjedio u hladu kafića pored jedne gradske prometnice, pijuckao s društvom hladno piće i gledao što prolazi. Taksija je prolazilo otprilike tri puta više nego ostalih auta, ali tek svaki četvrti, peti je bez putnika. Ti ili su ih već iskrcali ili tek idu po njih. Ostali voze dva, tri putnika, rijetko više. A bila su i dva kruzera u luci.
Nego mogu li se ti putnici s magistrale barem do Gruža ukrcati u bus linije 35? Koliko znam ranije nije stajao na magistrali, tek na I.Glavici.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 25 lip 2018 - 9:20

Ljubitelji oltajmera došli su na svoje. Danas na liniji 3 voze gbr.23 i 25. A ne vozi 3A. Svaka čast disponentu. I onima koji su mu naredili.
Jadno je kad ljudi ne uče na svojim greškama.
A blagdan je. Ne vozi služba 1C, 7-2. Pa gdje su im niskopodni MANovi?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 25 lip 2018 - 11:12

1C vozi blagdanom jer piše da ne prometuje samo nedjeljom.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 25 lip 2018 - 12:53

A tako. Onda sam pogriješio. Ja sam mislio da se to ne razlikuje. I prije ovog V.R. nikad nije vozio ni subotom ni nedjeljom ni blagladnom.
1C , čiju kompletnu rutu pokrivaju i druge linije treba, 3A koji nema alternative ne treba blagdanom? Alo, tko tu koga ...?
Vozi li svaki dan linija Mokošica - Bolnica - Babin Kuk idem pogledati da i tu nešto ne pogriješim. Za razliku od onih u Libertasu ja učim na svojim greškama i pokušavam ih ne ponavljati.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 25 lip 2018 - 19:58

Danas sam vidio na TV razgovor sa gradonačelnikom u vezi prometnih gužvi.
Novinarka je postavila pitanje ima li Libertas dovoljno kapaciteta da vozi turiste s parkirališta autobusa do starog grada i hoće li onda autobusi Libertasa stvarati gužvu. Odgovor je bio da stižu novi autobusi, a da sa turistima gužve mora biti.
Ne znam kako mi je promakao natječaj javne nabave za nove autobuse. Nisu valjda iskoristili onaj od ranije iz 2016. Nisam naišao da je ikad poništen.
Ali lako moguće da je klasična politička poluistina. Jer godinama to rade. A autobusi mogu doći za godinu, dvije. Autobusi će stići kad tad u budučnosti i to sigurno nije slagao. A bilo bi dobro da dođu čim prije.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 26 lip 2018 - 20:20

Imamo još jednu "povjesnu" liniju. 1Express vozi gbr.15. Vozi taj tridesetsedmogodišnjak dovoljno ekspresno čak i kad ga vozi vozač puno mlađi od autobusa. Ali na zabušantskoj liniji 1 je i dalje kondicionirani autobus. Kome?
Inaće autobusi već šesnaesti dan voze na istoj službi iako su se do sada redovno mijenjali nakon 14, tj. svaki drugi ponedjeljak. Kako je s vozačima?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 27 lip 2018 - 15:03

Izgleda da su danas napokon izrotirati autobuse po linijama. Dok sam liniju 1 vidio sa dvadesetak putnika u Citibusu na liniji 51 bio je jedan jedini.
Vidio sam oko podne gbr.111 na liniji 10 u dolasku iz Cavtata. To je vrijeme kad bi trebao doći u Grad 10-4. A opet u 10:30 uredno je za Cavtat kao služba 10-4 otišao Iveco. Je li onda gbr.111. bio kakva ispomoć(BIS)?
A Ivecu na displeju piše sama Cavtat bez broja, a sa strane Dubrovnik Cavtat isto bez broja. Broj nema ni stražnjem displeju.
Gbr.108 na liniji 11.
A vidio sam i gbr.175 na liniji 15.
Izgleda da su skupili dovoljno niskopodnih, jer nisam primjetio jutros nijedan standardni na gradskim linijama.
Jučer je jedan SL222 vozio na liniji 3.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 28 lip 2018 - 11:21

Gdje je Otokar? Čini mi se da ga nema već tjedan dana. Zadnji put sam ga vidio dan ili dva prije blagdanima produženog vikenda.
Koji motor ima Iveco Crossway LE koji vozi za Libertas? Ne djeluje mi kao da ima previše snage.
Gbr.121 vozi na liniji 26. Što je sa gbr.64? Nadam se da nije poslužio kao izvor djelova za ostale koji uz sve pokude od strane Libertasovih "znalaca" voze čini mi se uz manja ispadanja od MANova. Nikad se fićo i mercedes nisu mogli uspoređivati. Naročito po cijeni.
Bolje i jeftiniji citibusi nego nikakvi kakve evo zadnju godinu nabavlja ova vlast. A priječila je i bivšu vlast da bilo kakve autobuse nabavi. Autobusa koji su bili prijeko potrebni još za sezonu 2017. još nema.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 28 lip 2018 - 14:43

Gbr.15 se izgleda ustalio na 1Express.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 29 lip 2018 - 13:54

Iveco ima naljepljen gbr.993 i danas vozi na liniji 35 za Brsečine umjesto 151.
Na "njegovo mjesto" na liniji 10 stavljen je gbr.115, pa postava za Cavtat redom izgleda ovako 113, 154, 150, 115.
Jedan SL222 čini mi se da sam vidio na 7-2.
Ostalo mi djeluje bez promjena. Otokara i dalje nema u prometu.
Visigo 172 vozi na posebnoj vožnji. Gdje im je gbr.171. Već neko vrijeme ga nisam vidio.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by medo pon 2 srp 2018 - 15:12

MAN SU220 je napisao/la:Jedan citibus je danas vozio liniju 51. Znači sad ih vozi 9 na linijama 2, 2A, 3, 3A, 5, 9, 16A, 17 i 51.

Nisam u toku, što je sad linija 51??
medo
medo

Broj postova : 60
Lokacija : Tunguzija
Registration date : 03.05.2010

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 38 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.