Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 22 ruj 2018 - 13:44

Da danas sam vidio gbr. 135. Naprijed nosi nekakvu probnu tablicu, a otraga ovu gore navedenu? Kakva je to kombinacija? Je li i tu odlučuje netko nekompetentan?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 26 ruj 2018 - 11:21

Voze i 155 i 34. Jedino ne viđam gbr.134.
Na liniji 9 jutros bio 63, kasnije viđen gbr.36.
Na liniji 7 (dodatni polasci) viđen gbr.21.
Gbr.135 i dalje vozi sa probnom tablicom naprijed, a redovnom otraga. Vozilo sa probnom tablicom ne smije voziti putnike. Zna li to onaj ili oni u Libertasu koji potpisuju dnevnu ispravnost vozila?
Može voziti bez tablice, ako je gubitak uredno prijavljen i ishodovana potvrda za to do rješenja problema. Ako je pločica ukradena ili izgubljena starim zakonom se mogla dobiti nova pločica sa istim oznakama, a sada aktuelnim to više ne može već se mora uzeti komplet sa novim oznakama.
Jedino ako je pločica oštećena može se dobiti zamjenska uz povrat oštećene. Možda je ovo takav slučaj jer izrada zamjenske tablice traje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 26 ruj 2018 - 14:55

A jeli istina da se Libertasu vraćaju škole u konavlima od nove godine ?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 26 ruj 2018 - 15:37

Ne znam. Valjda treba novi natječaj. Stari istiće krajem ove godine. A čujem svakakve priče. Ako mu vrate znaći da mu ih je politika uzela krajem 2016. Kakve političare imamo ništa me ne bi iznenadilo.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sri 26 ruj 2018 - 16:16

U Rijeci se svako malo mjenjaju prijevoznici škola pa nitko u tome ni ne spominje politiku.  Javni natječaj raspiše Županija i najpovoljnija ponuda bude prihvaćena.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2425
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 27 ruj 2018 - 10:06

Ali se političari ne hvale time da su u svoju općinu doveli novog prijevoznika i ne koriste to za političku borbu kao u Dubrovačkom kraju.
Ako političar sebi pripisuje zasluge za promjenu prijevoznika, što mogu misliti?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 27 ruj 2018 - 12:31

To ne. Nitko ni ne primjećuje da se promjenio prevoznik. Bitno da dica imaju bus za školu. Al ne kužim šta ima lokalni općinski političar s time kad županija plaća autobuse za osnovne škole ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2425
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 27 ruj 2018 - 13:56

Danas na dodatnim polascima linije 7 opet gbr.21, a na liniji 8 gbr.23. Moguće po vremenu da je i on na dodatnom polasku.
Danas gbr.135 sa obje tablice. Ali nove oznake DU-913-IA.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 27 ruj 2018 - 14:08

NP-549 je napisao/la:To ne.  Nitko ni ne primjećuje da se promjenio prevoznik.  Bitno da dica imaju bus za školu.  Al ne kužim šta ima lokalni općinski političar s time kad županija plaća autobuse za osnovne škole ?
Lokalni političar je bio i direktor Libertasa svojevremeno, a prića se da ima i rodbinskih veza sa nekim na rukovodećem položaju u konkurentskoj firmi. Je li to o vezama istina ne znam egzatno. Pokušao je on i ranije, dok je bio samo pročelnik za promet, dovesti drugog prevoznika, ali nije uspjevao. Ali sada kad je načelnik valjda ima veći utjecaj.
A HDZ je premrežen na svim nivoima.
Problem je bio plačati 3 milijuna kuna godišnje dok je u Dubrovniku bio HNS gradonačelnik. Ali čuo sam da sada kad je u Dubrovniku HDZ gradonačelnik da nije problem platiti i četiri. Ne znam je li i to istina, ali prića kruži.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 27 ruj 2018 - 14:31

U časopisu Coach and Bus week broj 1351 od 17.07. 2018. na duplerci je objavljena slika Cabria gbr.24.
http://fliphtml5.com/rmmg/ntxd/basic
Eto kad se već nisu sami potrudili dobili su besplatnu reklamu u tom prestižnom časopisu.
Prenosim u originalu kratki tekst uz sliku. Nadam se da većina forumaša razumije Engleski.
"THE BIG PICTURE Croatian operator Libertas Dubrovnik runs a ‘vintage’ bus tour around the old town of Dubrovnik using at least two MANs that have beenconverted to have open sides and canvas pull-over roofs. Richard Walter,who took the picture, reports that a one and a half hour panoramic touris on offer with the highlights being the breathtaking views over the old city in the east and Dubrovnik Bridge in the west. Two photo stops are made along the way as this is not a hop on, hop off tour. A professional guide is onboard with recorded commentary available in 10 languages."

Ne znaju ovi znalci u Libertasu kakav biser imaju i kako se to fino može valorizirati. Čitava Flota SU220 uz mala ulaganja može donijeti lijepu zaradu, bez korištenja u redovnom prometu, osim ona više puta spomenuta četiri dana u godini, ali i u nekim izvarednim uslovima(npr. snijeg).

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 27 ruj 2018 - 20:55

Isuzu je izbacio novi gradski midi model, kraći nego Citibus. Iako bi Libertasu za pojedine linije dobro došao takav NOVO citi life dug 8010cm,
Libertas Dubrovnik - Page 2 Novociti-life-01
ne vjerujem da dolazi u obzir, pogotovo što su oni koji sada kolo vode u Libertasu popljuvali ISUZU.
Dobar bi bio na većini linija na kojima voze Turkizi. A i na 2A jer je ipak kraći. Ali što znaju znalci u Libertasu. Oni bi na sve linije stavili niskopodni MAN. Ali nemaju ih dovoljno i ne mogu svuda proći.
Idealno bi bilo da MAN u ponudi ima i takve modele, ali nema i treba uzeti ove jeftinije marke. Sad Isuzu ili neki sličan, mislim da nema velike razlike ni u kvaliteti ni u cijeni.


Nego što je sa nabavkom najavljenih 11 autobusa financiranih iz Eu fondova i od strane vlade RH? Gdje s tim zapinje? Ako sutra raspišu natječaj, autobusi ozbiljnog proizvođača mogu doći za godinu dana.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 27 ruj 2018 - 22:42

Natječaj za dodjelu sredstava u kojima opisuješ šta želiš traje do 31.10.
Tada se otvara natječaj za autobuse, pa rok za žalbe, pa rok isporuke ...... ne očekujte autobuse prije ljeta/jeseni
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2425
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 28 ruj 2018 - 21:07

Kako je Osijek već i potpisao ugovor o nabavci autobusa? Osječki dolaze početkom slijedeće godine. Kad se zna i hoće može se to puno brže napraviti. Srestva su dodijeljenja.
A Zagreb je neka sredstva iz Fondova povukao kad su autobusi bili u Zagrebu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 28 ruj 2018 - 21:56

Jeli nama dolazi 20 ili 11 novih autobusa ? Ili će doći 20 a ovih 11 će biti iz europskih fondova.
Jel na jednom linku sam našao pod rednim brojem 126, 127, 128 da je u planu uzeti:

- novih 10 gradskih autobusa - 12 metara
- novih 5 gradsko - prigradskih autobusa - 12 metara
- novih 5 prigradskih autobusa - 12 metara

https://libertasdubrovnik.com/inf/pn3.pdf
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 29 ruj 2018 - 8:56

Ovo mi je promaklo. Kad je planirani početak postupka ? Svibanj  2018.  Jesu li počeli? A plan iz kolovoza 2018.
A autobusi su prijeko potrebni. Čak još i ti iz Fondova. Ne znam mogu li aktivirati završeni postupak javne nabave koji nikad nisu poništili( osim ako mi nije promaklo) za 10 gradskih niskopodnih i 5 gradsko-prigradskih niskopodnih). MANova i oni bi nadam se došli za šest mjeseci od potpisivanja ugovora, što bi značilo u travnju 2019. ako se ugovor potpiše u listopadu 2018. Jer ovi iz fondova nema šanse da dođu za sezonu 2019. Osim da uzmu neke sa lagera, kao u Zagrebu. Ali pitanje je onda da li bi ti autobusi bili baš onakvi kakvi trebaju Libertasu.  Isuzu iz te nabave ne moraju uzimati iako ne znam što bi mogli uzeti umjesto njih jer i takvih novih vozila im fali. Pogotovo ako opet preuzmu školski prijevoz u Konavlima. Nabavka novih midija omogućila bi rashod onih iz 2005. Oni su se isplatili i za takvu kategoriju vozila su došli u doba kada generiraju veće troškove održavanja. Ali za razliku od svojih vršnjaka MAN Lion's Classic većina još vozi.
Samo bojim se da ovo nije plan tek reda radi. Jer nisam naišao na niikakve dokaze da se plana i drže. Jer ovo je plan iz 2017. za  vremena bivšeg direktora malo modificiran što i jasno piše u dokumentu.

@ MAN SU 220 gdje si našao ovaj link? Na Libertasovoj stranici?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 29 ruj 2018 - 10:26

Bojim se da na na kraju nabava ne ispadne puno gora nego ona 2005. kada je odjednom nabavljen 31 autobus. Tada je nabavljeno 10 lion's classica od kojih ni jedan više ne vozi, 10 lion's classica Ü koji su još osnova prigradskih linija, te 11 Turkiza kojih većina uz sva ospravanja 'stručnjaka' iz Libertasa još vozi. Svojevremeno su se spominjali i neki repovi te nabave. Ali institucije su prešle preko toga.
Ali i Lion's Classic Ü su nabavljeni neadekvatno potrebama linija Libertasa i neadekvatno raspoređeni po linijama. Dijeljeni su čini mi se podobnim vozačima, a ne po potrebama linija. Jer autobus za liniju 10 i za liniji 21 nikako ne mogu biti isti. A bili su raspodjelom 2005. A i tada je HDZ, kao i danas,radio kadroviranje u Libertasu gdje osnova nije bila stručnost već podobnost kao i danas. Kad će privreda osloboditi ralja politike? A politika raditi shodno zahtjevima struke i u korist građana.

Ne planira se nabavka midi autobusa( klasa turkiza)? A polovica njih je stigla 2005. Ostali su tri iz 2007, pet iz 2008, te ova dva relativno nova iz 2016. Imaju i dva Turkiza Interurbana iz 2012. Misle li u Libertasu na linije koje oni opslužuju disponirati MANove? Pa da voze par putnika. Ima se, može se. A i onako se troše pare građana. Ili će možda nabaviti neku drugu marku standardnih autobusa jeftiniju u nabavi, ali zato skuplju u održavanju? Vidjet ćemo, a specifikacije iz natječaja mogle bi nam ukazato na to kad se natječaj ili natječaji napokon objave.
U Europi i relativno skupi MAN ekploatiraju maksimalno desetak godina, a mi jeftine midije koristimo puno duže i očekujemo da se i tada ponašaju kao novi. A ne održavamo ih kako treba. Mislim na tvrtke u Hrvatskoj, ne samo Libertas. Vidjet ćemo kroz koju godinu koliko će Arriva koristite ove godine nabavljene Otokare i Turkize, jer nadam se da tamo nema politike.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 29 ruj 2018 - 11:23

Napisao sam relativno skupi MAN u prethodnom postu misleći na osnovni model sa standardnom opremom koji je skuplji od osnovnog modela nekih drugih proizvođaća zato jer oni nude manje standardne opreme ili jeftinije komponente drugih proizvođača. Opcije se doplaćuju pa otprilike isto opremljeni autobusi u konačnici koštaju približno isto. U pitanju su nijanse. Jedina razlika može biti motor i karoserija koje proizvođaći autobusa uglavnom proizvode sami iako i to nije pravilo, pogotovo za motor.
Gledajući Osječki natječaj gdje su tražili i održavanje Iveco UrbanWay je skuplji od MAN lion's City. Zašto? Je li zato što i trgovci autobusima koji te autobuse prodaju znaju da će se više trošiti na održavanje Urbawaya nego Lion's City-ja. A autobus na održavanju znaći da ga nema u prometu. I to je gubitak za prijevozničku tvrtku. Ali i veću zaradu za dobavljače djelova.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 1 lis 2018 - 20:14

Voze citibusi 60, 61, 62, 63, 64, 65 i 67. Nisam vidio 66, 68 i 69.
Gbr.21 je standardan na dodatnim polascima linije 7. danas je i 75 vozio sa tablom 1. To se ne može zvati linijom jer i dalje nema publiciran red vožnje.
Gbr.111 je na liniji 11
Gbr.96 je na liniji 23. Vidio sam ga još i u subotu.
Gbr.94 je na 16-2.
Za Cavtat voze 150(2), 114 (4). Autobuse na 10-1 i 10-3 nisam ulovio.
Gbr.166 vozi na 1D. Spomenuo sam ga jer mu je naprijed od oznake gbr. ostao samo broj 6. Ostalih nema.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 4 lis 2018 - 16:58

141 je vraćen na liniju 23.
Gbr.77 je danas na liniji 1D
Gbr.136 na 10-1
Gbr.150 na 10-2
Gbr.154 na 10-3
Gbr.114 na 10-4
Gbr.60 koji je u ponedjeljak na liniji 9 vozio bez prednje reg. pločice danas je ponovo ima. Mora biti da je silna voda po cestama poslije najobilnije kiše, kažu otkad je mjerenja, izbila iz okvira.
Jedan niskopodni MAN, zaboravio sam koji gbr., je umjesto citibusa na liniji 2.
Gbr.21 je i dalje na 7-2 ( odnosno sada je to kombinirana R? služba)
Gbr.157 i dalje na kombiniranoj 1C/1 službi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 5 lis 2018 - 15:11

Došao je na probu ovaj "mali" ISUZU kao na slici par postova prije.

S Kotorom su završili ali gbr.174 leži u garaži. Kako im ne padne na pamet da ga stave na liniju, mogao bi za Ston ili Vitaljinu ?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 5 lis 2018 - 18:45

Danas sam vidio u vožnji ISUZU NOVOcity life. Kad prije su ga doveli u Dubrovnik? Vozio ga je vozač u Libertasovoj uniformi. Bilo je ljudi unutra, a na Pilama je stao prije perona za ukrcaj linija 4 i 6, te 8 i ukrcao nekog čovjeka.
Hoće li ih to Libertas nabavljati? Mogli bi na linije koje voze Turkizi. Mislim da bi bili prihvatljiviji putnicima nego turkizi. Samo pitanje je kolika im je cijena.
A da nebi bilo zabune Isuzu NOVOCITY je nešto sasvim drugo. To je bilo prošlo na neraliziranom naztječaju javne nabave iz 2016. uz još tri turkiza.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 12 lis 2018 - 10:20

103 i 104 dobili probne tablice ali još leže na pijesku u kantunu.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 12 lis 2018 - 17:57

Zar su i oni odjavljeni? Vjerojatno, jer već duže vrijeme ne voze. Nisam odavno to provjeravao. Zbog gluposti koje se događaju u Libertasu nemam volje. Znalci su mislim među rijetkima koji nisu još objavili natječaj javne nabave za autobuse financirane iz fondova.
A Dubrovniku trebaju u proljeće, Ostalim gradovima je dovoljno da dođu i do jeseni.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 14 lis 2018 - 21:43

NP, kakvo je radno vrijeme vozača kod vas u Rijeci ?
Ovdje kod nas je prije bio neki običaj da se radi ako je linija u 2 smjene 4 dana pa 2 slobodan ili ako je linija u 3 smjene onda bi bilo 6 dana pa 2 slobodno a zadnjih mjeseci se i to izgubilo pa radimo neznam po 8 dana pa 1 slobodan, pa opet 7 dana pa 1 slobodan ili 6 dana pa 1 slobodan. A ima ljudi koji rade i po 10 - 15 dana u komadu. Kako je to zakonski moguće da nas tako izrabljuju ?

I prije su smjene išle 2 jutro, 2 srednja, 2 večer  a onda su oni to obrnuli pa sad se radi 2 večer, 2 srednja, 2 jutro i tu kad je recimo prijelaz iz večernje u srednju i srednje u jutarnju nema dovoljno razmaka od 11 sati koliko je propisano zakonom.
Zašto mi uopće ubacujemo kartice i listiće ako sama firma ne poštuje radno vrijeme vozača ?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 uto 16 lis 2018 - 20:59

Novi vozni red Istok od danas. Ostadoše Župa i Konavle bez javnog prijevoza, jad i bijeda od polazaka.

http://libertasdubrovnik.com/uploads/12-10-2018-1539346606.pdf
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 2 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.