Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vozni park

+16
Thommo
gorgoroth
gti150
lukas
buShip fun
DD
kiki273
mannas
5ar
ikar
Tomek
Pfaff
kobler
NP-549
Narcis
gaspa
20 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar sri 3 kol 2022 - 9:25

Trebala bi biti relativno nova. Čakovec je tu negdje sa novim kombinacijama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar ned 9 lis 2022 - 14:57

Izgleda da se napokon u Požegi popravlja S519HD gbr.266 koja je stradala još lani u siječnju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by gaspa sri 26 lis 2022 - 18:59

Za kritičara (koji svojim zahtjevima baš zna zagnjavit čovjeka), gorgorotha i ostale Arrivare jedan pregled zbivanja na jugu, koji je, doduše, više kritičarevo područje nego moje. Jugom, za razliku od gorgorothovih cestovnih krstarica, vladaju patuljci. U ovom postu jug je Pelješac. Linije su malobrojne, polasci isto tako. No, Arriva/Autotrans (ovo drugo ime moramo koristiti što više dok još možemo) tu obavlja i školski prijevoz. Pa idemo redom, uzlaznim nizom garažnih brojeva:

1418 servisira OŠ Janjina

Vozni park - Page 39 Autotrans_1418_(433-310)

Vozni park - Page 39 Autotrans_1418_(433-311)


1533 vozi na relaciji Stonska Duba – Gornji Zaton povezujući dva kraja, sjeverozapadni i sjeveroistočni, grada Stona.

Vozni park - Page 39 Autotrans_1533_(433-325)

Vozni park - Page 39 Autotrans_1533_(433-324)


1578 održava nekoliko puta na dan liniju Orebić – Lovište

Vozni park - Page 39 Autotrans_1578_(433-041)


1622 spaja Orebić s Trpnjem, jednom izravno, jednom preko Kune, a stacioniran je u Putnikovićima, otprilike jednako daleko i od Orebića, i od Trpnja i ne na trasi linije koju održava.

Vozni park - Page 39 Autotrans_1622_(433-309)


1638 razvozi učenike OŠ Orebić

Vozni park - Page 39 Autotrans_1638_(433-292)


A onda pomalo zapanjujuća činjenica da 1666 održava liniju Dubrovnik - Vela Luka

Vozni park - Page 39 Autotrans_1666_(433-295)


Glede situacije na Korčuli nemam vas čime prosvjetliti. Vidio sam samo jednog odlazećeg, uspinjućeg se cestom u daljiini i čini se da nije spadao u kategoriju ovih patuljaka. Korčulanski autobusni kolodvor je tog radnog dana oko 14:30 zjapio prazan, kao u doba najžešće korone.

U Čapljini sam također za konjski nokat promašio (odn. mimoišao se s njom u vožnji kod autobusnog kolodvora) neku Setru na liniji Sarajevo-Dubrovnik.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

kriticar and borna like this post

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar čet 27 lis 2022 - 12:28

@gaspa dobro došao natrag i hvala ti na prilogu o autobusima koji su ipak stotinjak i više kilometara daleko od mene. I blizu i daleko.
A PJ Dalmacija ima sjedište u Blatu n/K i ima još patuljaka, ali i dosta "pravih" autobusa koji uglavnom voze van otoka. Bili su i neki iz Pj Rijeka  valjda na ispomoći tijekom ljeta na linijama PJ Dalmacija.
Treba jak motiv za takvo putovanje samo zbog autobusa. A pomalo sam zasičen autobusnom tematikom zbog plagijatora koji zagađuju forumski prostor i ne da mi se učestovati u raspravama sa onima koji stalno pišu svoje dogme i ne trude se doznati točno stanje, i još prenose tuđe podatke...
A da se barem potrude da više nauče o onom o čemu pišu.
Zato ću slijediti tvoj primjer i odmoriti malo. Jer motiv u takvom društvu teško je naći.
Ali da sam znao da lunjaš tim krajevima dobar motiv za putovanje bio bi susret s tobom. Kako bi to Pfaff vjerovatno napisao: "I Helga zaslužuje izlet." Ionako smo na tom području jako rijetki gosti. Neki dan sam ipak prošao dobrim dijelom Pelješca, ali novoigrađenom cestom od Pelješkog mosta do Stona.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar čet 27 lis 2022 - 13:00

gaspa je napisao/la:


A onda pomalo zapanjujuća činjenica da 1666 održava liniju Dubrovnik - Vela Luka

Vozni park - Page 39 Autotrans_1666_(433-295)


Putnike je uglavnom preuzela državna brzobrodska linija 9808 koja plovi na relaciji Ubli - Korčula - Dubrovnik i subvencioniranom cijenom karte puno je povoljnija, pogotove za one s otočnom povlasticom, od one za autobus, a koja je komercijalna. Svojevremeno su na relaciji Dubrovnuik - Vela Luka bila dva polaska dnevno, a ljeti i tri. A sada i ne vozi svaki dan.
I brod dolazi u Dubrovnik nešto ranije od autobusa, ali se i vraća ranije. A plovi svakodnevno.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar pet 4 stu 2022 - 9:04

Danas zbog juga brodska linija 9808 je u prekidu. A petkom često vozi veći autobus zbog đaka koji vikendom idu kući. Danas bi mogao biti pun. To je draž života na otoku kada se more uzgoropadi.


A u tijeku je javni natječaj DNŽ za prijevoz školske djece. Recimo da će se Arriva sigurno javiti za one škole koje već vozi. Ali ako se javi za još neke možda još patuljaka, ali i ozbiljnih autobusa pojača flotu.
Ugovor se sklapa na period 02.01.2023 - 31.12.2023.
Ali sklapa se i okvirni sporazum na period 02.01.2023 - 31.12.2026.
Hoće li preuzeti i koju školu u općini Dubrovačko primorje? Libertasu su na toj strani ostale samo dvije i to Osnovna škola Primorje sa 34 učenika za prijevoz, te Osnovna škola Slano sa dvije linije i sa 28 i 10 djece koju treba dovesti i vratiti iz škole.
Moguće da se Libertas i ne javi jer čini mi nema dovoljno patuljaka. Dva Turkiza treba vratiti početkom slijedeće godine jer im istiće leasing. I dva VIsiga treba vratiti, a koriste se za školski prijevoz ali za školu koja je na podrućju grada Dubrovnika koja nije predmet natječaja.

Inaće u samom natječaju za školski prijevoz parametri koje daje škola su:
2. Pravci prijevoza - naziv polazne postaje, naziv usputnih stajališta s kojih se prevoze djeca, zadnja postaja
3. Vrijeme polaska
4 broj učenika na relaciji
5 udaljenost u jednom smjeru u km
6 vrijeme povratka - kako za koju školu od 1 do 4 vremena polaska
7 Ukupno dnevno km po relaciji (primjetio sam da na dosta mjesta podaci za izračun ili sam izračun nisu točni)
8 Cijena po radnom danu (popunjava ponuditelj)

Za ukupnu vrijenost ugovora za godinu dana cijena jednog dana se množi sa 181 radni dan.
Ta dnevna cijena množi se se 724 radna dana za okvirni sporazum.
Pošto bi školski prijevoz trebao biti zatvoreni linijski prijevoz po spisku putnika što je sa povratcima kojih na na nekom pravcu ima više od jednog i koliko đaka je na svakom neke škole jesu, a neke nisu specificirale.

Nisam uspio izvući koliko DNŽ predviđa da bi je to moglo koštati, ali teško je i ponuditeljima uz ovakak razvoj cijene goriva kalkulirati za tri godine unaprijed.

Stavljam ovo pod Arrivu jer ona trenutno vrši prijevoz za daleko najviše osnovnih škola na području DNŽ.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar pet 18 stu 2022 - 23:55

Jutros rano na novoj pristupnoj cesti mostu na Pelješcu susreo sam dvoosovinsku peticu bez sheme sa natpisom Autotrans naprijed. Po vremenu bi mogla biti na liniji Zagreb - Vela Luka.
Zna li netko je li možda ili 1651 ili 1687 ili neka druga ostala bez sheme barem sa lijeve strane zbog eventualne prometne nezgode ili zbog nekog drugog razloga?
Ili je to prinova, treća petica u PJ Dalmacija? Nisam uspio vidjeti registraciju.
Bilo bi lijepo da je prinova. To bi bila četrnaesta S515HD u floti Autotransa uz šest S516HD/2 te četiri petice troosovinke.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar sub 19 stu 2022 - 9:57

Potvrđeno mi je da se radi o prinovi. Setra S515HD je dobila gbr.1696 i reg. RI7310N.
Za sada je izgleda samo jedna jer ostale reg. u tom nizu su odavno zauzete za vozila van Arrive. Sada se već izdaju i RI reg. sa slovom P.
Ali sudeći po dosadašnjim algoritmima nabave Arrive Hrvatska vjerojatno ih možemo očekivati još. Ako ne baš u Rijeci, a u što sumnjam, ono u Požegi i Osijeku. Možda već u garaži ima još koja? U stvari to zavisi iz kog izvora je Setra stigla jer lako moguće da je već korištena.
Ako je dobavljač opet Centobus moglo bi ih itekako biti još.

PJ Dalmacija je na putu da bude jedna od PJ uz Rijeku sa najkvalitetnijom flotom.
Sada već imaju četiri petice.

Zna li netko s kojim autobusom Autotrans vozi Zagreb PPD? Možda i za taj posao stigne kakva troosovnska petica.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by gorgoroth sub 19 stu 2022 - 10:57

Ja sam dobio info za još jednu, ali je nisam ulovio

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar pon 21 stu 2022 - 11:28

Ako postoji pojaviti će se vrlo brzo negdje na profitabilnim linijama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by NP-549 pon 21 stu 2022 - 15:04

PPD možda sa onim Neoplanom Čk
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar pon 21 stu 2022 - 16:13

Vrlo lako moguće. Jer Neoplan sve češće vozi linije PJ Zagreb. A ako nova Setra vozi PPD onda bi mogla biti troosovinka.
Inaće kažu da je Neoplan gbr.501, ali kada sam ga vidio nije ga imao istaknutog.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by gorgoroth pon 21 stu 2022 - 17:50

Bola je riječ o petici, ne znam, izvor mi se ne javlja

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar sri 23 stu 2022 - 11:54

Moguće da je nešto stiglo i u Osijek. Nešto u Panturistu je ponijelo reg. OS482PD. Još ne znam što, ali radi se na tom. Ali vjerojatno svi gledaju utakmicu.
Izgleda da je u pitanju prinova Coach dvoosovinac 2017.godište. Noviji od OS961OJ.
A petica 1696 je nastarija S515HD kupljena polovna isto 2017. godište.
Ako uz Setre dođe koji MAN i u Rijeku eto nas do gbr.1700 vrlo brzo.
Šteta još nema nekorištenih autobusa .

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by NP-549 sri 23 stu 2022 - 16:55

Da li je došao uopće koji 12m bus novi otkad je Arriva preuzela ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar sri 23 stu 2022 - 19:20

Nije nijedan, ali nije ni duži. A ono nešto nekorištenih Isuzu su uzeti s lagera. Tako su oni preuzeti lani proizvedeni 2020.
Zadnji nekorišteni 12m i duži bili su 1530 i 1531. A prvi Arrivin je bio 1551.

Prinova u Osijeku je smeđe boje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by NP-549 sri 23 stu 2022 - 19:33

Ma te poluproizvode od Otokara, Isuzua i slično ni ne računam za bus. Standardni ili veći me zanimao
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar čet 24 stu 2022 - 6:47

Rade posao. A koliko košta  S511HD ili neki drugi midi ozbiljnog proizvođača na autobusnoj šasiji?
To što se dobije s tim poluproizvodima jeftiniji su na kamionskim šasijama nadograđeni autobusi.
Isto kao što midije rade na  osnovama za dostavne teretne kombije.
To treba umiroviti nakon par godina eksploatacije. Kao što je Autotrej napravio s Kapenama?  
I za vrijeme korištenja treba ih dobro održavati. A rade li kod nas to?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by NP-549 čet 24 stu 2022 - 9:20

Imamo najnovije koje održava ovlašteni pa su užasni
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar čet 24 stu 2022 - 14:09

U Libertasu još voze Turkizi iz 2005, 2007, 2008. Iako je bilo samo par mehaničara koji su radili na njima, među njima i onaj već spominjani mehaničar političar koji je kažu samo popunjavao broj, a ne i popravljao autobuse.
U Transu su u zadnje vrijeme uglavnom na liniji Vela Luka Dubrovniki obratno skoro stalno. Jer nema putnika za veći autobus.
Najvažnije je preventivno održavanje jer na jeftinom autobusu možeš očekivati i jeftinije, time i kratkotrajnije komponente i potrošni materijal. A za to ga ne voziš u ovlašteni servis.
Već sam pisao da je u Libertasu kod citibusa konstantno falilo rasnhladne tekućine, a to ti neće naliti ovlašteni servis svaki dan. MAN to podnosi, a Isuzu često nije.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by ikar uto 29 stu 2022 - 12:34

kriticar je napisao/la:Potvrđeno mi je da se radi o prinovi. Setra S515HD je dobila gbr.1696 i reg. RI7310N.
PJ Dalmacija je na putu da bude jedna od PJ uz Rijeku sa najkvalitetnijom flotom.
Sada već imaju četiri petice.

Misliš PJ Zagreb a ne Rijeka? Prema Rijeci se već dugo odnosi maćehinski u firmi i dobijaju mrvice (doduše još uvijek bolje stanje nego u Istri uključujići Labin). U zadnjih nekoliko godina samo im se uzimaju linije a i autobusi. Od nekad elitne jedinice sa elitnim vozačima di se nije samo tako lako dolazilo spalo se na jedan Split i par Zagreba dnevno...

Zadnji primjer maćehinskog odnosa je dolazak PJ Požega na trajnu ispomoć u Novi Vinodolski - umjesto da voze lokale po Crikvenici slavonska liga prvaka je ostala bez svoje linije pa im se moralo dat i ono malo šta Rijeka još vozi. I tako Rijeka ostade bez još jednog Zagreba koji je vozila... A stručnjaci od prometnika od svih dobrih autobusa u Slavoniji šta imaju pošalju onu sramotu od VDLa za tu liniju...
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar uto 29 stu 2022 - 13:27

VDL 338 je zamijenjen baš danas setrom gbr.370. Sada su na ispomoći 370 i 373. A on je još i dobar u odnosu na 329 i 330 koji imaju puno slabiji motor.
Rijeka još uvijek ima najviše petica, čak sedam + trenutno dvije na ispomoći. Čemu ako voze samo za Zagreb i Split?
Što je s linijama za Švicarsku? I zašto se barem u sezoni nema ni jedna linija za Njemačku?
A koja PJ vozi liniju Rijeka Dubrovnik i obratno?
A u koju će PJ tek pristigli Setre i MANovi? Jesu i dalje sve polovni ili ima i koji novi?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by ikar uto 29 stu 2022 - 15:21

Rijeka-Dubrovnik vozi PJ Dalmacija. Jedan bus Korčula, drugi bus Split/Brač.

Švicarska je polazak od Autotransa subotom bio totalno nerentabilan. Kako sam čuo od insidera iz uprave trebalo im je 30ak % popunjenosti da bude na nuli, a rijetko su imali dvoznamenkasti broj putnika, a još gubiš bus i dva vozača kad ti najviše trebaju (Petak-Ponedjeljak). Ostale su samo vožnje od Gaje četvrtkom i nedjeljom, njima se valjda isplati Razz

Njemačku je poharao Flix ali ne vidim razloga da Arriva u suradnji sa DBom koji joj je i vlasnik ne pokrene linije do Municha sa dobrim vezama na vlakove. Opet fale vozači. Busevi nisu problem trenutno, njih se kupi, nema ih tko voziti.

A Setre i MANovi će vjerojanto ko i dosad Dalmacija, Zagreb i Rijeka... Da se razmišlja kako treba Istri treba još bar dva dobra pouzdana autobusa, i Labinu još jedan.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by gorgoroth uto 29 stu 2022 - 17:08

Šta je pristiglo i gdje ,recite da idem slikati, već par puta sam zadnjih tjedan dana bio i ništa, ćorak

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by kriticar čet 1 pro 2022 - 8:57

Govori se o tri četiri MAN-a i Setrama, jednoj ili više, ali za cijelu Arrivu. Službene potvrde nema osim za smeđeg MAN OS482PD koji je završio u Panturistu. Gdje će ostali? Treba ih pokušati uloviti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozni park - Page 39 Empty Re: Vozni park

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.