Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZET razno

+15
besposlenpop
MAN SU220
davorvis
Pfaff
inflameswetrust
sali
Laurus
borna
gaspa
Tomek
ICE-3M
kiki273
seabral
Barney
Narcis
19 posters

Stranica 9 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by portos sri 16 oľu 2022 - 15:08

kriticar je napisao/la:Ima li šanse da u dogledno vrijeme na ZG ulicama (i Osiječkim) vidimo nove tramvaje ili EU fincira samo nabavku autobusa?
Ima šanse za oba grada. Pripremaju se tenderi.

______________________________________
ZET razno - Page 9 3Strijelemale ZET razno - Page 9 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar sri 16 oľu 2022 - 16:09

Baš fino. Znaš li možda o koliko se vozila radi i koje dužine? Vjv će tražiti zglobne niskopodne tramvaje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by Pfaff sri 16 oľu 2022 - 17:27

kriticar je napisao/la:Vjv će tražiti zglobne niskopodne tramvaje.
Predlažem da naprave modernizirane replike M24. Bilo bi puno ljepše od ovih gujavica kul

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


ZET razno - Page 9 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar sri 16 oľu 2022 - 17:50

Ma tko se još sjeća M-24. Iz redovnog prometa povučeni su dolaskom Čeha. Neki od forumaša ih nisu nikad ni vidjeli, osim na slikama.
Kako je bilo zgodno otvoriti prednja vrata i iskočiti iz prikolice. Pogotovo na skretanju iz Ilice u Frankopansku gdje bi jako usporio.
Ali za današnje potrebe ipak je premali.
.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 sri 16 oľu 2022 - 20:28

gaspa je napisao/la:ZETove nove mjere su privremeno dugoročne. Ili dugoročno privremene. ZET je u priličnim, što objektivnim, što subjektivnim problemima.

Pustimo sad razloge koji su, no očigledno je došlo do toga da mreža koja se godinama razvijala sad se mora počet pomalo smanjivat. Što bi vi sad napravili?

Jeli bolje imat 12 "kvalitetnih"  tramvajskih linija ili 15 "žalosnih"?

Tko će čekat 13ku sad kad vozi skoro svakih 15 minuta radnim danom osim ako mu ne naleti usput, radije će ić pješice ili uz presjedanje. Po meni uopće tramvajska linija nebi smjela prelaziti takt od 10 minuta radnim danom, 12 subotom, 14 nedjeljom. Sve što prelazi ukinut ili nek vozi autobusna linija.

Po tom mom zaključku bi trebalo ukinut 1, 3, 8, 13 i 15 iako bi ostavio 8icu i napravio jakom linijom da vozi Dolje - Sopot ako ima dovoljno kratkih tramvaja za nju. Zaboravio sam 1icu i nju bi ostavio ali na relaciji Zapadni - Savišće.

A ostatak tramvaja bi rasporedio na 1, 6, 11, 12, 14, 17 da i dalje ostanu s dobrim taktom od 6/7 minuta.

Linije 2, 4, 5, 7, 8, 9 bi se moglo sve zaokružiti na takt od 10 minuta da je lakše uskladit polaske s krajnjih okretišta.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar čet 17 oľu 2022 - 11:24

Nije bitno što mi želimo. Bitno je što će napraviti ZET. Vjv će samo reducirati linije. Linije 1,3,8 ne vozi vikendom. Zašto? Možda zato jer nema potrebe.
Moje mišljenje je da će za sada samo reducirati linije. Jer mijenjane mreže je jako kompleksan posao. Iako sam svjestan ozbiljnosti situacije treba što prije nastojati sve vratiti u normalu jer će cijena goriva lako moguće vratiti dio putnika JP.
Za nostagličare eto možda opet prepunih tramvaja.
A tvoj zaključak donosi gomilu novih presjedanja. Jer netko je nekad izračunao koje linije su potrebne, a gdje se može presjedati. A možda se situacija u međuvremenu i promjenila. Nemamo podatke o broju putnika već zaključke baziramo na osobnim opservacijama ili opservacijama drugih forumaša.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by gaspa čet 17 oľu 2022 - 13:11

Mrežu nema smisla mijenjati i treba je promatrati u simbiozi s autobusnom mrežom. Zašto bi stanovnik dalekih Prečkog i Poljanica po definiciji trebao imati vezu s Trgom, kolodvorom... a stanovnik daleko bližih Voltinog, Volovčice ili Savice ne?

1, 3 i 8 ne voze vikendom jer nema potrebe. Manji broj putnika snalazi se s presjedanjem. Uostalom, u velikim gradovima presjedanje je uobičajeno jer se ne može povezati sve sa svim. A u manjim gradovima, još uvijek dovoljno velikim da do nekih lokacija nije baš užitak pješačiti, lokalni prijevoz je u intervalima 20 min ili rjeđe.

O liniji za Dolje također bi se moglo diskutirati. Takva kakva je i više je nego dovoljna. Linija 15 zanimljiva je uglavnom onima sa sjeverne i zapadne strane pruge kojih baš i nema puno. Stanovnicima s istočne i južne strane puno je korisniji autobus 233 (a bio bi i 227 da ga produže do Mihaljevca jer bi učestalost polazaka bila slična tramvajskom) jer se ne moraju penjati na brdo do tramvaja. Vremena masovnog planinarenja davno su prošla. U šezdesetim i početkom sedamdesetih na tadašnjoj liniji 21 vikendom su vozila 3 tramvaja a na krajnjim stanicama čekalo se disciplinirano u dugačkim redovima, i, u pravilu, nikad nisi uspio ući u prvi tramvaj, koji put ni u drugi. Nova žičara teško da će to promijeniti i do nje će izletnici vjerojatno dolaziti autima.

Usklađenje linija u pravilni takt svakako bi bilo korisno, da tramvaji ne dolaze hrpimice jedan za drugim pa onda dugo ništa. Nažalost, pruge nisu svuda izdvojene od ostalog cestovnog prometa koji često koči tramvaje pa od briljantno zamišljanog voznog reda ne ostaje ništa.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by borna čet 17 oľu 2022 - 13:33

Postali smo jaako razmaženi glede prijevoza Evil or Very Mad
Umjesto skupog plaćanje parkiranja kod Dolja mogli bi kupiti tramvajske karte a auto ostaviti doma, doduše trebalo bi im nešto
više vremena (a možda i ne ako se traži mjesto za parkiranje) ali bi uštedjeli i na benzinu!
Možda bi ih na to privolilo i kada bi za svaku tram kartu dobili i popust na žičari?
Već je bilo više članaka u tisku jer su stanovnici Dolja očajni radi novonastale gužve u prometu, kažu da vikendom zbog brojnih
automobila parkiranih posvuda uokolo ne mogu iz svojih dvorišta. Ceste na podsljemenskom području su ionako uske te i do sada
bile preopterećene.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8921
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 čet 17 oľu 2022 - 22:55

kriticar je napisao/la:Nije bitno što mi želimo. Bitno je što će napraviti ZET. Vjv će samo reducirati linije.

Da, samo reducirati. Ali gubi se kvaliteta usluge. Ode 17ka na skoro svakih 8 minuta, 14ka na svakih 9 minuta, 13ka na skoro svakih 15 minuta, 11ka i 12ka su donekle solidno ostale, 6ica je isto OK.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar pet 18 oľu 2022 - 10:07

Potez Trg - Črnomerec, Dubrava, Ljubljanica uvijek je bilo putnika.
Još prije zadnje velike promjene mreže 1982. linije sa Črnomerca(dvije linije), Ljubljanice, Žitnjaka, Borongaja i Dubrave na glavni trg su imale trodjelne vlakove.Četvrta linija koja je imala uz tramvaj i dvije prikolice je bila poveznica Dubrava Ljubljanica preko GK.
Žitnjak je umiranjem Zagrebačke industrije prestao biti toliko tražen, ali izgradnjom novih naselja na tom području valjda dobija na važnosti. Ali izgleda ne toliko da bi ponovo imao kraću direktnu vezu sa Trgom.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 pet 18 oľu 2022 - 22:26

kriticar je napisao/la:Žitnjak je umiranjem Zagrebačke industrije prestao biti toliko tražen, ali izgradnjom novih naselja na tom području valjda dobija na važnosti. Ali izgleda ne toliko da bi ponovo imao kraću direktnu vezu sa Trgom.

Tamo za Žitnjak i Savišće mi nikako nema logike da imaju tri linije i dva okretišta. Koliko bi se tu moglo uštedit. Što će im i 3 i 13 koje idu na vukovarsku ?
Dovoljna im je jedna linija preko glavnog i trga i jedna na vukovarsku.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar sub 19 oľu 2022 - 13:46

Netko tko vjv zna više od tebe i od mene je izračunao da su te linije potrebne (ili tada bile potrebne).
Nije uvijek Bandić bio gradonačelnik. Bilo je i vremena kad su ZEtom rukovodili stručni ljudi, a ne politički uhljebi.
Netko od forumaša je napisao da je od Ferenčice na tim linijama gužva. Znači li to da imaju putnika?
I problem ZETa je uglavnom u lošem rukovođenju i nedostatku ispravnih tramvaja (i autobusa) u trenutku kada možda imaju priliku da vrate dio putnika koji bi sa individualnog prešli na javni prijvoz zbog rasta cijena goriva. Hoće li cijena goriva još rasti ne mogu pouzdano predvidjeti, ali mogu očekivati. Jer mislim da smo daleko od normalizacije svjetskih odnosa barem na nivo prije Ukrajine.
A linija 13 je produžena do Žitnjaka. Prije se okretala na Heinzelovoj. Valjda je bilo potrebe da je produže? I zašto je to okretište napušteno?
Mnoge stvari mogu izgledati nelogične onima koji ne znaju sve parametre, a to smo uglavnom mi ljubitelji, pogotovo izvan Zagreba. Jesu li to i politički postavljeni Zetovci?
Da li bi preinake, koje ti misliš da trebaju, poremetile kakav takav balans cijele mreže? Mi to ne znamo.
Ti si u početku rasprave tvrdio i da je linija 11 nepotrebna? I da su na njenoj trasi dovoljne linije 6 od Črnomereca do TBJJ i 12 od TBJJ na istok.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 sub 19 oľu 2022 - 21:29

Mene smeta što sa Žitnjaka/Savišća dvije idu na vukovarsku, dvije na glavni a na trg se treba skroz okole umjesto da ima direktno preko glavnog na trg. Eto samo to.


Pa bez 11ice bi se i moglo kad bi baš zaškripilo. 6icu staviš na svakih 5/6 minuta a 12icu produžiš do Dubeca. Jedino što gubiš direktni potez Črnomerec - Dubec a ko bi trebo putovati na toj relaciji trebo bi presjedat na trgu. Ušparalo bi se par tramvaja.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar ned 20 oľu 2022 - 15:38

I mene smeta puno stvari. Ali što raditi kad je stanje takvo kakvo je.
Treba sustav napraviti boljim, a ne bez argumenata predlagati izmjene. Nije bitno što tebe smeta već što je fukcionalno.

A može se bez svake linije. Sve se može ukinut. Koliko ćeš tek onda tramvaja uštediti? Ali nešto bi trebalo prevesti te ljude od točke A do točke B. Nikad nisam računao koliko kroz sat vremena u špici krene tramvaja sa Črnomerca (ili nekog drugog okretišta) prema TBJJ i ima li potrebe za toliko tramvaja na liniji 6 koju još i hoćeš skratiti do rotora kod Zapruđa.
Jer koliko ja pamtim Črnomerec je uvijek imao dvije jake linije prema TBJJ. I uvijek je u špicama gužva. I treću koja je skretala u Austrijsku. Prvo su to bile 2 i 11, pa zatim 1 i 11, te na kraju 6 i 11. Uposliti 30 i više tramvaja na jednoj liniji može biti jako kontraproduktivno. Ne znam koji efekt bi to prouzručilo. Ako si primjetio na bilo kojoj liniji je znalo biti najviše 20 VR u špici i postoji valjda razlog za to.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 ned 20 oľu 2022 - 19:26

kriticar je napisao/la:ima li potrebe za toliko tramvaja na liniji 6 koju još i hoćeš skratiti do rotora kod Zapruđa.

Po 6ici se vidi da mreža nije toliko stručno isplanirana koliko mislimo. Novi Zagreb treba gledat kao jednu cjelinu a ne da jedan dio ima 6icu a drugi nema.

Kao što 7 i 14 voze cijelom dužinom tako bi trebalo poslat i 6icu ili do Savskog mosta ili do novog rotora na zapadu. Ili je skratit do rotora na Zapruđe. Neka struka odluči.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar ned 20 oľu 2022 - 19:55

U NZ velik dio posla povezivanja sa centrom odrade i autobusi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by ICE-3M ned 20 oľu 2022 - 21:00

13 je produzena do Zitnjaka 1996 na ljeto. Tada se govorilo da je to zbog kvara skretnice kaj je moguce s obzirom da je do Zitnjaka produzena i 4, koja se tada zbog izradnje podvoznjaka ispod Savske okretala na Heinzelovoj omjesto na Savskom mostu. Putnika je bilo, pogotovo zbog toga kaj je na jesen iste godine zbog radova na Branimirovoj i dvojka vozila po Vukovarskoj, pa je ta 13ica bila jedina direktna veza s gradom. Jel ima potrebe za dvije linije po Vukovarskoj danas? Putnika ima, a na obje linije voze mali tramvaji, koji jako cesto voze jedan za drugim, pa bi mozda i 13 s velikim tramvajem bio bolje rjesenje od ovog sad. Zato sam i prije predlozil da se ukinu 3 i 8 i 13 posalje na Mihaljevec s velikim tramvajem. Putnika, pogotovo radnim danom ima i prije Ferencice. Nekaj je industrije ostalo, kampus je tam, dvije skole... Vikendom je broj putnika znatno manji i tramvaj vozi prilicno prazan nakon Ferencice. Kako sam mislim vec napisal, nije tolki problem direktna veza s trgom, kolko to kaj dvojka prerijetko vozi i takva je situacija od kad znam za sebe. Prvih 35 godina zivota sam zivil na Ferencici i sad kad dodem u Zagreb sam tamo i na glavnom sam se znal jako cesto nacekat dvojke i usput ispratit sve ostale tramvaje.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by gaspa pon 21 oľu 2022 - 10:49

Okretište na Heinzelovoj nema neku posebnu svrhu (osim kraćenja linija kod poremećaja voznog reda), odn. svoju nekadašnju svrhu je izgubilo. To je okretište s najmanjim polumjerom i bilo je primjereno za M24, iako i serija 2200 može tamo okrenuti. Ali sve je prometno loše riješeno pa bi bila potrebna veća rekonstrukcija i ugradnja semafora. Tramvaji koji bi tamo okretali kupili bi stanovnike Kanala i Sigečice a oni s južne Volovčice i Ferenščice kao i studenti iz Kampusa koji koriste liniju 236 bi ostali kratkih rukava.

Usput bih pripomenuo i da je to okretište izmijenjeno. Nekad upletni kolosijek nije sjekao okretište nego se s prugom spajao zapadno od njega, ali je izgradnjom produžetka Vukovarske, ondašnje Proleterskih brigada, to izmijenjeno.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar pon 21 oľu 2022 - 15:09

MAN SU220 je napisao/la:
kriticar je napisao/la:ima li potrebe za toliko tramvaja na liniji 6 koju još i hoćeš skratiti do rotora kod Zapruđa.

Po 6ici se vidi da mreža nije toliko stručno isplanirana koliko mislimo. Novi Zagreb treba gledat kao jednu cjelinu a ne da jedan dio ima 6icu a drugi nema.

Kao što 7 i 14 voze cijelom dužinom tako bi trebalo poslat i 6icu ili do Savskog mosta ili do novog rotora na zapadu. Ili je skratit do rotora na Zapruđe. Neka struka odluči.
Stvarno nema potrebe da više od dvije linije voze kroz Novi Zagreb. Ni one nisu prepune. I svaka preko svog mosta je poveznica sa različitim djelovima grada. Dakle struka je odlučila da 6 vozi samo kroz pola NZ. A gomila autobusa ide iz NZ na GK. Nekad je linija 43 povezivala Mažuranac sa GK preko zapadnog dijela NZ. A kada se nije moglo tramvajem preko Jadranskog mosta zbog rekonstrukcije rotora na zamjenskoj liniji 607 kroz Novi Zagreb vozila su tri ili četiri zglobna autobusa. I bili dovoljni. Što ti to govori?
A linija 16 vozila je kroz NZ pa su je ukinuli je nije bilo potrebe. Zamijenila je autobusna linija 109 na kojoj je skoro uvijek gužva. E da ima pruga sa Črnomereca preko Ljubljanice na jug to bi vjv bila druga priča. Ali o tome se samo govori. Koliko ozbiljno?
Kada si zadnji put bio u Zagrebu? i koliko dugo? Jer očito nisi upratio elementarne stvari.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by gaspa uto 22 oľu 2022 - 11:33

Teško je uspoređivati situaciju od prije četrdesetak godina s današnjom - (Novi) Zagreb je ipak ponešto porastao. Ali 6 iz Sopota u Držićevu je na tragu nekadašnjeg autobusa 47 Glavni Kolodvor - Zapruđe - Kvaternikov trg (7 ju, doduše, pojačava).

Sad moram nešto ispraviti. Čini se da su na 15 trajno uvedeni TMK 2200. Prošao jučer. Na svim stanicama novi peroni. Tamo gdje se postojeći nisu mogli proširiti, izmješteni su na nove lokacije. Htjelo se ZETu (odn. Gradu Zagrebu) imati punu žičaru, pa da tramvaj ne bude usko grlo. A onaj (ili oni?) problematični peroni zbog kojeg na 8 nisu dopušteni stariji modeli - ništa! Teško će me sad netko uvjeriti da to nije bila samo izlika da se življu na sjeveru daju isključivo najnoviji tramvaji. A za napučene slumove i favele dobre su i Katice, i Česi.

Glede smislenosti linija, promatraču sa strane javljaju se mnoga pitanja. Riječ je, doduše, o autobusima, ali linija 227 mi je više nego čudna. Nekad je vozila iz Svetica do Oboja. Onda je, ukinućem linije 204 Maksimir - Gornji Bukovac produžena djelomice njenom trasom do Čreta. S druge strane iz Dubrave je vozila 232 preko Čreta (kraćim putem nego 227) do Jazbine, kasnije produžena do Blizneca. Danas 232 vozi do Čreta a 227 se iz Svetica Obojem diže na Gornji Bukovac, mijenja smjer na jugoistok i spušta se do Policijske akademije iza Maksimira pa opet skreće na sjever uzbrdo preko Čreta i Jazbine do Dolja. Meni su stare trase logičnije (sad iz Jazbine do tramvaja putuješ cijelu vječnost imajući usput mali turistički obilazak Bukovca), ali ZET valjda zna svoje i ima za to neke svoje razloge.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 uto 22 oľu 2022 - 21:04

gaspa je napisao/la:Sad moram nešto ispraviti. Čini se da su na 15 trajno uvedeni TMK 2200. Prošao jučer. Na svim stanicama novi peroni. Tamo gdje se postojeći nisu mogli proširiti, izmješteni su na nove lokacije. Htjelo se ZETu (odn. Gradu Zagrebu) imati punu žičaru, pa da tramvaj ne bude usko grlo. A onaj (ili oni?) problematični peroni zbog kojeg na 8 nisu dopušteni stariji modeli - ništa! Teško će me sad netko uvjeriti da to nije bila samo izlika da se življu na sjeveru daju isključivo najnoviji tramvaji. A za napučene slumove i favele dobre su i Katice, i Česi.

Jel to znači da se 8ica napokon može produžiti na Dolje ?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by gaspa uto 22 oľu 2022 - 22:11

Teoretski, da. Iako je, po meni, uvođenje NT2200 na 15 glupost, pogotovo dok se istodobno druge linije održavaju starom kramom. Jedino su ulice Mariupolja praznije od njih (danas sam provjerio svoje jučerašnje utiske).

Simpatičan je pfaffov raniji prijedlog o uvođenju obnovljenih M24. Bilo bi kao u Lissabonu. Dugačku dužobalnu liniju 15 opslužuju Siemensovi Combino a sve drugo po gradu održavaju mali stari, obnovljeni i dobro održavani GE. Samo jedna kola, nema prikolice.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar sri 23 oľu 2022 - 7:11

MAN SU220 je napisao/la:

Jel to znači da se 8ica napokon može produžiti na Dolje ?

Zašto misliš da bi liniju 8 koja ne vozi vikendom produžili, a ne liniju 14 koja vozi svaki dan? Gračansko Dolje s osmicom neće imati vezu s TBJJ?
Još 14 ide češće vikendom da se može očekivati više putnika za žičaru nego radnim danom.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar sri 23 oľu 2022 - 13:21

gaspa je napisao/la:Teoretski, da. Iako je, po meni, uvođenje NT2200 na 15 glupost, pogotovo dok se istodobno druge linije održavaju starom kramom. Jedino su ulice Mariupolja praznije od njih (danas sam provjerio svoje jučerašnje utiske).

Simpatičan je pfaffov raniji prijedlog o uvođenju obnovljenih M24. Bilo bi kao u Lissabonu. Dugačku dužobalnu liniju 15 opslužuju Siemensovi Combino a sve drugo po gradu održavaju mali stari, obnovljeni i dobro održavani GE. Samo jedna kola, nema prikolice.
Jeste simpatičan, ali bi mogao biti jako, jako skup. Koliko takvih tramvaja bez prikolice treba da bi pokupili putnike jednog NT2200? A tek ljudi koji bi time upravljali? I sam kažeš u Lisabonu dobro održavani i obnovljeni, a za Zagreb bi netko morao napraviti replike jer se nema što obnoviti. Ostala su dva putnička i nekoliko teretnih.

Na liniji 15 bi najbolje bilo staviti dva NT2300 vikendom. Vjv bi bili dovoljni kapacitetom i za takt koji je i sada na liniji. Što bi se dobilo produženjem osmice? Samo veći razmak između polazaka jer osmica ide svakih 15 minuta, a 15 svakoh 11-12. Koliko sam vidio i 14 ima takt od 11 minuta radnim danom (pet polazaka na sat, a vikendom i više).
Zaključak bi bio da Zagrebu pod hitno treba manjih niskopodnih tramvaja, ali i onih kapaciteta NT2200. i novih pruga. A to znači još novih tramvaja. Pa tek onda rekostrukcija mreže linija. Sve ostalo sa sadašnjim resursima bilo bi preljevanje iz šupljeg u prazno. Jer da bi nekom nešto poboljšao drugom moraš oduzeti.


kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 sri 23 oľu 2022 - 14:39

kriticar je napisao/la:Zašto misliš da bi liniju 8 koja ne vozi vikendom produžili, a ne liniju 14 koja vozi svaki dan? Gračansko Dolje s osmicom neće imati vezu s TBJJ?
Još 14 ide češće vikendom da se može očekivati više putnika za žičaru nego radnim danom.

Pa još bolje 14icu ali neznam mogu li proć jedna od druge na Mihaljevcu, jeli rekonstruirano to okretište?
Ali hoće li onda 14 bit malo preduga? Što onda sa 8icom, ukinut je?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 9 Empty Re: ZET razno

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.