Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Željeznička nesreća u Rudinama

+17
Marioo
kobler
portos
ZlayoZg
gaspa
Miha
Trol_Rijeka
kiki273
ikar
nenek
novi_shef
Narcis
LLeon
kico101
Barney
Jean
mannas
21 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by kobler uto 28 srp 2009 - 17:27

ikar je napisao/la:Nema tu ništa veze sa osovinama... Krivac je neadekvatno sredstvo protiv zapaljenja pragova, koje je smanjilo adheziju između kotača i tračnice.

Uz sućut obiteljima stradalih, uz sućut svima kojima je željeznica pri srcu želim samo izraziti duboko negodovanje načinom odvijanja stvari: kako TRGOVAC može biti promoviran u glavnog krivca, a da nikog tko je u HŽ odlučivao o tim stvarima (sa ili bez konzultiranja struke, ili čak mimo stručnih mišljenja) ne treba ni pitati za junačko zdravlje!

Zašto smo postali zemlja "spinova"?
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by gaspa uto 28 srp 2009 - 18:33

To ide ovako: neki barba me postavi za glavnog glavonju u nabavi. Onda se ja skompam s nekim jučer registriranim No Name Commerce-om i njegovim vlasnikom koji je kadar ponuditi sve, od igle do lokomotive, a ima ured u garaži. Pa nađemo proizvod koji je jeftin, a mogao bi zatrebati. Pa prepišemo specifikaciju proizvoda, posebno ustrajući na karakteristici koje drugi nemaju - recimo: pakirano u kante zapremine 6,8 l (uvijek se uzme tako neka vaaažna karakteristika koja je presudna za proizvod). Pa na otvaranju ponuda odbacimo sve koji nemaju takve kante kao tehnički nezadovoljavajuće. I ostane kompina ponuda kao jedina, pa onda ni cijena nije važna. Jest da su drugi bili jeftiniji, ali nisu tehnički zadovoljili (zato su valjda i jeftiniji). Posao se ugovori, kompa zaradi, zaradim i ja, a bome nešto ode i barbi. Kod velikih poslova tako se financiraju cijele Zajednice!

A kad je kompa lajbek pa isporuči neprovjereni proizvod uz onu: pa što, kakve to ima veze? tko će to primijetiti? Ili kad kompa sam isprinta ateste (danas skeneri i photoshop čuda stvaraju)?

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by Narcis uto 28 srp 2009 - 21:24

Znaci to je bila posljednja voznja 009/010 prema Zagrebu, sto je slikao Portos. :(

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by Gost uto 28 srp 2009 - 21:42

gaspa je napisao/la:To ide ovako: neki barba me postavi za glavnog glavonju u nabavi. Onda se ja skompam s nekim jučer registriranim No Name Commerce-om i njegovim vlasnikom koji je kadar ponuditi sve, od igle do lokomotive, a ima ured u garaži. Pa nađemo proizvod koji je jeftin, a mogao bi zatrebati. Pa prepišemo specifikaciju proizvoda, posebno ustrajući na karakteristici koje drugi nemaju - recimo: pakirano u kante zapremine 6,8 l (uvijek se uzme tako neka vaaažna karakteristika koja je presudna za proizvod). Pa na otvaranju ponuda odbacimo sve koji nemaju takve kante kao tehnički nezadovoljavajuće. I ostane kompina ponuda kao jedina, pa onda ni cijena nije važna. Jest da su drugi bili jeftiniji, ali nisu tehnički zadovoljili (zato su valjda i jeftiniji). Posao se ugovori, kompa zaradi, zaradim i ja, a bome nešto ode i barbi. Kod velikih poslova tako se financiraju cijele Zajednice!

A kad je kompa lajbek pa isporuči neprovjereni proizvod uz onu: pa što, kakve to ima veze? tko će to primijetiti? Ili kad kompa sam isprinta ateste (danas skeneri i photoshop čuda stvaraju)?
Bez obzira što je od slova do slova sve realno ... ovo je monstruozno! U kakvoj mi to državi živimo kad se ovakve stvari dozvoljavaju!?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by gaspa uto 28 srp 2009 - 22:03

tomo je napisao/la:U kakvoj mi to državi živimo kad se ovakve stvari dozvoljavaju!?
A tko bi ih zabranio? Kad svi imaju putra na glavi. A ako, kojim slučajem, naiđe ipak netko revan (kao Faber), onda ga odmah promaknu na bolje mjesto. Da se ne gnjavi sa sitnicama.

Mogao bih ispuniti čitav jedan podforum s ovakvim pričicama

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by Gost uto 28 srp 2009 - 22:13

gaspa je napisao/la:... Kad svi imaju putra na glavi. ...
Da, tu je osnovni problem. Od samog vrha pa na niže.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by ZlayoZg čet 30 srp 2009 - 19:15

Ja sam imao tu tužnu čast da sa forumašima iz Splita posjetim mjesto nezgode.Crying or Very sad

Tračnice su očigledno prskane sa retardantom.
Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05736f

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05746j

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05740e

Nakon nekih 500 metara hodanja,dolazimo do samog mjesta nezgode,a tamo tužna slika.
Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05776q

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05770

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05771r

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05768

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Dsc05758e

Žalosno. Crying or Very sad Crying or Very sad
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by nenek čet 30 srp 2009 - 22:12

I šta vam se čini, hoće li Medak i company ostati u zatvoru?
Kako napreduje sanacija pruge?

Sve skupa HŽ je potonuo još dublje, trebalo bi maknuti i sve ove koji organiziraju ludi vozni red, sastav i vrstu vlaka.
A željeznički tunel Učka ni milimetar neće biti prokopan... :croatia2:
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Nesreća nagibnih vlakova u RH

Postaj by kiki273 čet 30 srp 2009 - 23:08

Srpanj, 2004. godina

Dvojica mladića su postavili kod Turnja u blizini Karlovca velike metalne šipke na prugu na koje je naletio nagibni vlak. Šipke su se zabile u podnožje vlaka. Tada srećom nitko nije ozlijeđen, a vlak je vraćen na kolodvor. Ne zna se što je nagnalo mladiće na takav sulud čin, ali se ispostavilo da su mladići imali sukob s kondukterom HŽ-a u drugom vlaku. Šteta se procjenila na šest tisuća eura. Mladići su napravili diverziju tek nekoliko dana nakon što su nagibni vlakovi počeli prometovati.

Rujan, 2005. godina

Na djelu pruge Oštarije-Knin-Split nagibni vlak koji je iz Zagreba vozio prema Splitu naletio je u tunelu na stado koza. U HŽ-u su tvrdili da su životinje bile bez nadzora. Koze su se nalazile na pruzi ispred tunela, kada ih je strojovođa ugledao zvučnim signalom htio ih je rastjerati, ali umjesto toga koze su se sakrile u tunel i vlak je pregazio 31 životinju. Zanimljivo je da je vlasnik stada tvrdio da su mu pregažene koze, a vodstvo HŽ je tvrdilo da su to bile ovce. Putnici iz vlaka su potom premješteni na autobuse, a vlak je poslan na popravak u Zagreb.

Prosinac, 2005. godina

Nagibni vlak koji je prometovao iz Splita prema Zagrebu naletio je na drvenu prepreku na pruzi između kolodvora Lička Jasenica i Rudopolje. Na vlaku su zamijećena oštećenja, a osim panike ozljeđenih u incidentu nije bilo.

Studeni 2006. godina

Pod nagibni vlak na željezničkom prijelazu kod Drniša podletio je oveći tegljač, a u nesreći koja je potpuno onesposobila vlak je poginuo strojovođa Neven Komar, a vozač kamiona i kondukter su teže ozlijeđeni. Putnici su prošli bez ozlijeda.

Kolovoz, 2008. godina

Nedaleko Gračaca je došlo do iskliznuća nagibnog vlaka koji je prometovao na relaciji Zagreb - Split. U vlaku je bio 51 putnik, ali nitko nije bio ozlijeđen.

Svibanj, 2009.godina

Nagibni vlak pokraj Požege je naletio na traktorsku prikolicu. Neoprezni i alkoholizirani vozač traktora na prikolicu je zakačio čak dvije prikolice, a jedna se od njih odvojila i zapela na tračnicama. U jednoj od prikolica je sjedio 53-godišnjak koji je teško stradao.

Izvor: https://www.facebook.com/ext/share.php?sid=112471847236&h=68JEB&u=DilxW

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by kiki273 pet 31 srp 2009 - 8:03


______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by kiki273 pet 31 srp 2009 - 8:08

Zanima me ako je pruga špricana protiv korova zar to ne obavlja kemijski vlak?

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by LLeon pet 31 srp 2009 - 9:59

Bravo Zlayo za ove tužne fotografije. clap Crying or Very sad Vidim da ima nekih ljudi na pruzi. Pretpostavljam radnici na popravku pruge, ili je još trajao očevid. Jeste li se pokušali približit kroz grmlje ili je teren baš nepristupačan?

kiki273 je napisao/la:Zanima me ako je pruga špricana protiv korova zar to ne obavlja kemijski vlak?

Pruga nije špricana protiv korova, nego protiv zapaljenja pragova.
ivog- željeznice.net je napisao/la:Dok se raspliću okolnosti nesreće, nametnulo se pitanje zašto se HŽ Infrastruktura nije koristila kemijskim vlakom u vlasništvu tvrtke RVR, koja je prije privatizacije bila u vlasništvu HŽ-a, za nanošenje retardanta na prugu. U RVR-u su izjavili da vlak iznajmljuju HŽ-u, ali isključivo za kemijsko uništavanje korova na prugama u zoni pružnog pojasa.
Ima u ovoj nesreći previše nepoznanica i mutnih poslova. Zbog čega nije korišten kemijski vlak i ima li kakve razlike između retardanta i sredstva protiv korova nije mi poznato.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by kiki273 pet 31 srp 2009 - 11:15

BOSTON - Ljudi prebrzo donose zaključke prije nego što znaju sve činjenice, pa tako i ja. Žao mi je. Nisam mislio uvrijediti hrvatski narod i borbe koje je imao - rekao nam je Dan Cherry, direktor tvrtke Universal Fire Shield koja proizvodi retardant TG-300.

U ekskluzivnom razgovoru za Jutarnji list od prije nekoliko dana branio je Intrade, sugerirajući da je nesretni splet okolnosti doveo do tragedije, a nipošto ne protupožarna smjesa koju proizvodi i prodaje njegovo poduzeće.

Dan Cherry: Ljudi iz tvrtke Intrade su časni. Ne krivite njih

Tom prilikom Cherry je za navodnu hajku na prodavače smjese optužio čak i hrvatske političke strukture, a državu s kojom posluje okarakterizirao kao zemlju podjela, ksenofobije, netolerancije i nemira.

U nevinost ljudi iz Intradea više nije bio toliko siguran.

- Ja ne znam tko je i kako aplicirao naš retardant. Očito je da se dogodilo nešto neuobičajeno. Mislim da ovakve stvari nitko nije mogao predvidjeti….Da, dali smo dobru cjenu Intradeu. U poslovanju su mi se činili kao časni ljudi. Trebao im je dobar proizvod za prevenciju vatre za njihovog klijenta. Ali ja ne znam kome su ga oni prodali i po kojoj cijeni. Ja te osobe ne poznajem osobno, ali ipak ne vjerujem da je sve bilo namjerno. Oni nikad prije nisu koristili ovaj prozvod. Možda su previše stavili na tračnice ne znajući kako zapravo kemikalija djeluje - ponudio je Cherry novo objašnjenje, iako je prije tvrdio da su ljudi iz Intrada visoko kvalificirani za postupanje s njegovim proizvodima.

‘Oni su samo ljudi’

- Ono što moram reći jest da nije dobro što u Hrvatskoj nije bilo obavljeno testiranje smjese prije nego što je ona primijenjena na veće područje. U principu, retardant treba špricati na svaku stranu tračnica, ali prema travi i grmlju. Čini se da su oni pokušavali prskati i unutrašnjost tračnica jer su željeli prekriti unutarnje drvo na tračnicama kako ne bi došlo do požara. Koliko znam, ovo im je bio prvi put da su koristili proizvod. Doista je moguće da su pogriješili. Ipak, ne treba ih tretirati kao kriminalce. Oni su samo ljudi koji su pokušavali raditi svoj posao - rekao je Cherry.

- Prema onome kako sam ja shvatio, Vlada je ta koja je naručila ovaj proizvod preko Intradea. Pa zašto onda tretira Ivana iz Intradea kao kriminalca? - ogorčeno je zaključio
Izvor: Jutarnji list

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by portos pet 31 srp 2009 - 11:39

LLeon je napisao/la:Ima u ovoj nesreći previše nepoznanica i mutnih poslova. Zbog čega nije korišten kemijski vlak i ima li kakve razlike između retardanta i sredstva protiv korova nije mi poznato.
Ima. Retandant su trebali nanositi kemijskim vlakom uz tehnologiju koje on posjeduje i uz rukovanje istim od za to stručno osposobljenih ljudi. A oni su iznajmili Robel na kojega su postavili rezervoar i vrlo vjerovatno neodgovarajuće prskalice koje su nanosile retandant i po tračnicama. Sredstvo protiv korova je herbicid, ovaj retandant je sredstvo za spriječavanje požara.
Pitanje je da li je retandant jedini i isključivi krivac za nesreću.

______________________________________
Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 3Strijelemale Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by Gost pet 31 srp 2009 - 12:11

portos je napisao/la:... Pitanje je da li je retandant jedini i isključivi krivac za nesreću.
Po svemu sudeći da nije jer se svako malo spominje mogućnost da su izmješane dvije kemikalije (protivpožarno sredstvo i herbicid). A da je sve traljavo i nestručno obavljeno, je. Sve samo da se ušpara par kuna a ostatak spremi u svoj džep.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by LLeon pet 31 srp 2009 - 13:34

LLeon je napisao/la:ima li kakve razlike između retardanta i sredstva protiv korova

portos je napisao/la: Ima. .... Sredstvo protiv korova je herbicid, ovaj retandant je sredstvo za spriječavanje požara.
To mi je jasno Very Happy , nego pitam se u tehnologiji prskanja. Da li se mogao koristiti kemijski vlak, bez dodatnih prepravaka na prskalicama. Da li su iste prskalice za herbicid i za retardant? Npr, kao što doma moraš mijenjat dizne na šparhetu ako prelaziš sa prirodnog ("gradskog") plina na UNP (onaj u bocama). Pa si mislim da su zbog prepravki na prskalicama kemijskog vlaka uzeli Robel, koji je već bio spreman.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by ikar pet 31 srp 2009 - 13:37

Robel je vukao KGS plato vagon na kojem su bile bačve i na kraju spojene prskalice
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by ZlayoZg pet 31 srp 2009 - 14:30

LLeon je napisao/la:Bravo Zlayo za ove tužne fotografije. clap Crying or Very sad Vidim da ima nekih ljudi na pruzi. Pretpostavljam radnici na popravku pruge, ili je još trajao očevid. Jeste li se pokušali približit kroz grmlje ili je teren baš nepristupačan?
Došli smo nakon malo više od 24 sata nakon što se nezgoda dogodila.Oni ljudi su bili iz onog istražnog povjerenstva i još su radili očevid.Teren je bio pun trnja i šikare,dosta strmo i veoma nepristupačno za pješačiti.Caddyem smo makadamskim putem došli skoro do same pruge i za 10-ak minuta pješice smo došli do mjesta nezgode.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by nenek ned 2 kol 2009 - 13:49

odvučeni su vagoni i kreće promet od sutra. Smile
Ali komentari čitatelja pokazuju da ne bi više baš vlakom putovali. Sve skupa, za HŽ je sve ovo jako loše.

http://www.24sata.hr/news/clanak/s-pruge-odvucen-i-drugi-vagon-opet-krece-promet/128806/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_news
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by ZlayoZg pon 3 kol 2009 - 0:25

Ponovna uspostava prometa između Zagreba i Splita

Kako su izvijestili iz Hrvatskih željeznica(HŽ),sinoć u 22 sata otvorena je željeznička pruga između Zagreba i Splita i to na dionici između kolodvora Perković i Split,a koja je bila zatvorena zbog izlijetanja i tragedije nagibnoga vlaka 24.07.2009. u kojoj je 6 osoba poginulo,a 55 ozlijeđeno.

Pruga je otvorena samo za teretni promet,a prvi nagibni vlak iz Zagreba za Split kreće u 6:50 sati,a u njemu će biti i članovi Uprave HŽ Holdinga.

Putnici noćnih vlakova će se još večeras između Perkovića i Splita i obrnuto prevoziti autobusima.Iz HŽ-a su još izvijestili da pošto u Splitu nema rezervne kompozicije nagibnog vlaka,putnici iz Splita u 7:38 i 10:54 biti će prevezeni autobusima,a putnici trećeg vlaka koji polazi u 15:10 putovati će vlakom od Splita do Zagreba na cijeloj relaciji.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by kiki273 pon 3 kol 2009 - 8:33

Uklanjanje vlaka s mjesta nesreće.
Novinari su to naveli kao uklanjanje jednog i drugog vagona, iako je to jedna garnitura koja je prepolvljena na dva dijela.
Jedan dio
Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Nag_1
Izvor: 24 sata

Drugi dio
Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Nag_2
Izvor: 24 sata

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by kiki273 pon 3 kol 2009 - 19:49


______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by portos pon 3 kol 2009 - 22:22

kiki273 je napisao/la:Uklanjanje vlaka s mjesta nesreće.
Novinari su to naveli kao uklanjanje jednog i drugog vagona, iako je to jedna garnitura koja je prepolvljena na dva dijela.
Za potrebe uklanjanja i prijevoza olupine iz Končara je posuđen 1 par Ro-La vagona 005/006 koji inače služe za prijevoz tramvaja iz Končara do ZET-a.

______________________________________
Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 3Strijelemale Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by ZlayoZg pon 17 kol 2009 - 17:14

Konačno je završena analiza crne kutije i poznati su rezultati:
index.hr je napisao/la:Poznati su nalazi crne kutije iz "vlaka smrti", u čijem je izletanju 24. srpnja kod Rudina poginulo 6 osoba. Prema podacima koji su skinuti tijekom vještačenja u Centar za kriminalistička vještačenja Ivan Vučetić nagibni vlak klizao je na dionici od Labina Dalmatinskog do mjesta izletanja prosječnom brzinom od 99 kilometara na sat: kretao se 3 minute i 46 sekundi duž 6 kilometara i 245 metara pruge.

Brzina izlijetanja sigurno je bila veća. Kolika je točno bila, vještaci na temelju raspoloživih podataka nisu mogli utvrditi. Stručnjaci upozoravaju da je za izlijetanje vlaka bila potrebna brzina od najmanje 130 km/h i to u slučaju da je posve zakazala nagibna tehnika.

Zna se da je vlak smrti kroz postaju u Labinu Dalmatinskom prošao brzinom od 80 km/h, a onda su nastali problemi na dijelu pruge koji je bio kontaminiran spornim retardantom TG-300.
U jednom trenutku brzina je pala na 24 km/h. U 12 sati, dvije minute i 47 sekundi brzina je iznosila 0 km/h što znači da su u tom trenutku kotači blokirali, a vlak smrti je nastavio klizati. U 12 sati 6 minuta i 33 sekunde zaprimljeni su nekontrolirani signali autostop sustava. U tom trenutku vlak je ispao iz tračnica.

Inače, na ravnom dijelu koji prethodi usjeku u kojem je vlak izletio brzina je ograničena na 85 kilometara na sat, dok je u samom usjeku brzina ograničena na 60 km/h. Analiza podataka iz crne kutije priložena je u sudski spis te će sutra dočekati istražnog suca Davora Svalinu koji se vraća s godišnjeg odmora i nastavlja rad na predmetu.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by gaspa uto 18 kol 2009 - 9:36

U Jutarnjem listu je kao razlog za brzinu 0 km/h navedena vjerojatnost nečijeg potezanja ručne kočnice (očigledno autor nije vidio elaborat sa željeznica.net).

Nisu mi sad novine pri ruci, ali navedeno je i trajanje klizanja. Trenutna pretpostavka (proračun?) je da do iskliznuća dolazi pri brzini od 133 km/h a da je zabilježena brzina vlaka bila (mislim) 99,5 km/h.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Željeznička nesreća u Rudinama - Page 2 Empty Re: Željeznička nesreća u Rudinama

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.