Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tabele linija

+13
Jean
LLeon
Narcis
kiki273
ZlayoZg
ikar
Trol_Rijeka
kico101
novi_shef
mannas
NP-549
Pfaff
gaspa
17 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Tabele linija Empty Tabele linija

Postaj by gaspa uto 18 kol 2009 - 9:49

Autorsto ove teme treba zapravo pripisati dečku koji obećava, NP-549. A obećava mnogo zanimljivog štofa u okviru ove teme. Kako znamo da obećava? Pa po njegovim izvanrednim dosadašnjim referencama, štiklecima, detaljima...

A počelo je ovako:

549 iza kuće
Tabele linija 004

Onda rekoh ja (gaspa):
Jesam li ja to dobro vidio na jednoj slici ploču (s nutarnje strane!) Bakar-Kraljevica-Križišće HRELJIN? Koja je to linija? 2927? Oko riti v žep.

Ikar je pojasnio:
To je bila linija 27 i bio je jedan polazak radnim danom i jedan subotom po starom prigradskom VR-u (do Siječnja 1999.). Radnim danom je išao bus u 18.40 iz grada i po tablici je bio u 19.50 na Hreljinu. To je vozio hreljinski 633 (prije njega 557). Subotom je vožnja išla na 14.35 i vozila je prekidna hreljinska smjena na kojoj su se mjenjali 492 i 634.

A NP-549 je nadopunio i ispravio:
Imam za nadopunit i ispravit. Osim tog polaska 18:40 (Kraljevica 19:20 zbog Škvera) bio je i radnim danom 14:35 (15:10 Kralj.) i vozila je prekidna smjena "Hreljin škver". Najprije bio 352, a kad mu se krajem 1994. kod tunela na Hreljinu odvojio dio karoserije iza zadnjih kotača otišao je u rashod i došao je 375.

Linija je oduvijek bila 29 i bila su dva busa. Jedan je išao Rijeka-T.C.-Kraljevica-Križišće-Hreljin, a drugi Kraljevica-Oštro-Šmrika-Hreljin-Krasica (492). Kad su izašle ovakve prve plastične tabele onda je netko greškom tiskao da je to 27 (prometnik radi popis potrebih tabela, a neznaju baš svi koja linija je to) , a poslije se na displeje memoriralo po popisu istih tih tabela. Imam doma dvije stare metalne tabele i obje imaju 29 Rijeka-Kraljevica-Hreljin i 29 Rijeka-Kraljevica-Krasica.

Ako niste primjetili do sad sve linije koje su memorirane na displeju su indentične kao ove prve plastične tabele.
26 Rijeka-Draga-Hreljin, Rijeka-Draga-Zlobin, Rijeka-Kukuljanovo-Škrlj.-Hreljin iako se službeno vozi obrnuto
29 Rijeka-Bakar-Oštro-Ožlak, Rijeka-Bakar-Kraljevica-Ožlak, nije nikad postojala tabela Rijeka-Tur.cesta-Oštro-Ožlak pa tako ni dan danas nemamo na displeju memoriran OŽLAK sa prolazom preko T.C. nego su sve varijante kroz Bakar. Zato uvijek na busu piše Križišće ili Tribalj (samo radi Bakra).
20 Rijeka-Pehlin-Klana, Rijeka-Studena-Klana a nema 20 Rijeka-Klana-Studena iako ima podjednako polazaka u danu te kružne linije i jednim i drugim smjerom. A recimo linija 19 ima memorirano 19 Rijeka-Stupari-Klana-Studena samo zato jer je postojala ta tabela.

Kad se pak radio zadnji popis potrebnih tabela prije 3,4 godine to je popisivao ex. prigradski prometnik Kompa, sad je u gradu. On je radio popis po tablicama za svaki bus i zato nema prolaznih stanica. Rijeka-Hreljin jer tako piše u tablici, a vrhunski biser mu je tabela 29 Ožlak-Oštro-Kraljevica-Bakar a sa druge strane 29 Bakar-Kraljevica. I to samo zato jer 686 prvu vožnju ide do Bakra, tamo ljudi presjedaju i onda ide prazan u Kraljevicu. Tih tabela ima ravno 4 ili 5 komada a nikad nisu trebale, ni neće. A 10a PAVEKI nebiš našao u onoj hrpi ni da ti za lijek trebaju umjesto da su ih tiskali 50 komada.

EDIT: i sjetio sam se još jednog bisera 20 Rijeka-Klana-Studena-Klana-Lisac. I to samo zato jer je linija 13:15 Rijeka-Klana-Studena i onda se vraća prazan u Klanu i vozi školsku djecu u Lisac, Škalnicu i Brezu. Da, ima i tabela 20 Klana-Lisac-Škalnica-Breza-Rijeka !!!! Buon giornno kompa, vidi se da nisi ni bil nikad tamo.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by gaspa uto 18 kol 2009 - 9:59

Moram odmah komentirati NP-ovo zapažanje o tome Kako su se kalili natpisi linija. Pa to je nevjerojatno da prometnici (pazite: prometnici! - jedni od najodgovornijih) lupaju kao Max po diviziji. Po prirodi sam skromno čeljade ali moram ispaliti da bih ja iz Zagreba uradio smislenije ploče.

A sad, kako su me ploče uvijek posebno zanimale, morat ću pripremiti svoj popis Autotrolejovih kroz stoljeća. Možda će neke od njih sve vas (osim, vjerojatno, NP-a) iznenaditi. I, da, one ne spadaju u red glupih već normalnih - ja sam smatrao da ih treba(m) zabilježiti i skrivao ih od tuđih komentara (tipa: vid' budale, čime se bavi). A sad vidim da ima i skupljača ploča. Jednu od njih našao sam pribijenu na nekoj šupi u zaselku Humići (Mošć. Draga); žao mi je da je nisam slikao tamo neke godine dok je još tekst bio vidljiv. Riječ je o liniji 32, mislim da je pisalo 32 RIJEKA-VOLOSKO OPATIJA

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by Pfaff uto 18 kol 2009 - 10:19

gaspa je napisao/la:Po prirodi sam skromno čeljade ...
Nema takih na ovom 4rumu lud od smijeha

gaspa je napisao/la:... lupaju kao Max po diviziji ...
Maxim, prijatelju, Maxim :skok :

A sad, malo povjesnog OT-a: Odakle porijeklo izraza Lupa k'o maksim po diviziji?
Stari mitraljezi maxim imali su uređaj na svom postolju koji je koristio trzaje oruđa da bi pomicao smjer gađanja (azimut) lijevo-desno u dosta širokom luku (za gore-dolje moram pogledati, ovog časa nisam siguran). Tako je nekoliko pametno postavljenih maxima moglo u šahu držati "cijelu diviziju", a da se poslužioci nisu morali izlagati neprijateljskoj vatri. Stvar je, naravno, funkcionirala u WWI kad su glupi stari generali slali ljudstvo u masovne juriše preko brisanog terena.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Tabele linija Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 uto 18 kol 2009 - 21:18

gaspa je napisao/la:
......a sad vidim da ima i skupljača ploča. ...

Da, istina, imam doma hrpu starih tabela, ali u 90% slučajeva se radi o raritetima. Ili se te linije više ne voze, ili je krivo ispisana tabela i sl.
I evo samo za gaspu ona koja se skriva iza djeteta, i "prava" originalna iz kasnih 80-ih i zlatnog doba Autotroleja kako po broju linija, tako i po broju autobusa, putnika, polazaka.....

prva je ova sa krivim brojem
Tabele linija 27rijekakraljevicakriie

a druga i treća su originalne. (ujutro i popone su busevi obrnuto vozili odnosno tko je ujutro vozio sa Krasice popodne je vozio za Hreljin pa su i tabele bile tako napravljene da ne nose dvije).
Tabele linija 29hreljin
Tabele linija 29kraisica
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by gaspa sri 19 kol 2009 - 8:47

Odlično, odlično, odlično! Ovo će mi vrlo pomoći u ispisu tih tabela (font, dimenzije), a nešto mi kaže da će se moj broj udvostručiti, pogotovo uzevši u obzir ovakve raritete. Posao sam započeo*, razlikujući nekadašnje gradske (bez brojeva linija), pa prvotne prigradske gdje je uz broj linije u gornjem redu pisalo samo jedno mjesto, pa novije, poput posljednjih dviju, pa onda ovih kartonskih, s plavim tekstom, i naposlijetku displeji. Svakako da u tome svemu računam na veliku pomoć domaćih koji će doraditi i dopuniti moj predložak, jer sam ja zapamtio samo jedan dio te povijesti.

*napisah:započeo, a kad ću završiti - ne znam; nažalost je to uvijek tako, ponese me euforija a vremena u danu, tjednu, mjesecu... je premalo za sve te moje euforije i sve što imam je gomila otvorenih "projekata"

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by Pfaff sri 19 kol 2009 - 14:54

gaspa je napisao/la:*napisah:započeo, a kad ću završiti - ne znam; nažalost je to uvijek tako, ponese me euforija a vremena u danu, tjednu, mjesecu... je premalo za sve te moje euforije i sve što imam je gomila otvorenih "projekata"
To je jako dobro i pridonosi zdravlju & dugovječnosti - svakodnevica je prepuna priča o ljudima koji su napokon završili svoju kuću i za 6 mjeseci bili mrtvi jer su ostali bez projekta...
Samo Ti nama imaj otvorene projekte lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Tabele linija Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by gaspa sri 19 kol 2009 - 15:12

Hvala Pfaff, hvala...

Dugovječnost je zajamčena svim onima koji pred sobom nemaju cilj nego put. Doduše, autora te filozofije, kolikogod se bojao cilja, je njegov put u (njegovim, ne kalendarskim) kasnim dvadesetim odveo negdje gdje mi zasad ne možemo i ne spadamo...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by mannas sri 19 kol 2009 - 20:29

Evo još malo tabela koje se više ne koriste ! Neke su starije i od mene !!!
Tabele linija Picture174-1

Tabele linija Picture175-1

Tabele linija Picture176-1

Tabele linija Picture177-1

Tabele linija Picture178-1

Tabele linija Picture181-1

Tabele linija Picture381-1

Tabele linija Picture182-1

Tabele linija Picture183-1

Tabele linija Picture184-1

Tabele linija Picture185-1

Tabele linija Picture186-1

Sadašnja situacija je ovakva !

Tabele linija Picture187-1
mannas
mannas

Broj postova : 147
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by novi_shef sri 19 kol 2009 - 21:16

Ona "za utakmicu" je ako se ne varam u originalu bila Trsat - Kantrida.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 sri 19 kol 2009 - 22:00

Sad nam je naziv teme ispao GLUP, jer osim glupih tabela znalo se da će prije ili kasnije ovdje završit i one koje nisu glupe, ali sigurno više nisu ni "aktivne".
Evo na brzinu jedna iz 526 specijalno za gaspu:
Tabele linija 64497329
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by gaspa čet 20 kol 2009 - 8:36

Pa to je pravo blago! Sve mi se čini da moja zbirka natpisa neće preći polovicu svih kombinacija jer od 13 ovdje prikazanih u svojoj zbirci imam samo 4.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 čet 20 kol 2009 - 9:34

Osim hrpe ovakvih rariteta imam i poveći spisak raznoraznih ikad viđenih tabela sa objašnjenjem kako je izgledala i u kojem busu je bila. Evo jedna iz 370:
Tabele linija Dips
Inače su mi omiljene ove čim starije (po mogućnosti one sa crnim slovima) i to kad su dole velikim slovima upisana dva krajnja odredišta.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 čet 20 kol 2009 - 13:44

gaspa je napisao/la:
Linija je oduvijek bila 29 i bila su dva busa. Jedan je išao Rijeka-T.C.-Kraljevica-Križišće-Hreljin, a drugi Kraljevica-Oštro-Šmrika-Hreljin-Krasica (492).

Eto i te druge da gaspa nebi pomislio mu podmećem

Tabele linija Kraljmrkkras

Inače, taj "drugi" bus nije išao iz Rijeke za Kraljevicu, nego je vozio 13:40 26 Rijeka-Krasica-Hreljin-Zlobin i onda prazan iz Zlobina u Kraljevicu
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by Pfaff čet 20 kol 2009 - 15:31

Parketi su Ti se rasušili lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Tabele linija Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by gaspa čet 20 kol 2009 - 16:02

Pfaff je napisao/la:Parketi su Ti se rasušili lud od smijeha
Eh, Pfaff ne bi bio Pfaff da ne začini i osvježi ovako ozbiljnu temu, k tome u ove vruće dane rolling on the floor

NP-549 je napisao/la:...imam i poveći spisak raznoraznih ikad viđenih tabela...
Onda ćemo stvarno moći nešto dobro učiniti. Još da kiću reaktiviramo s njegovim popisom linija i stajališta... Sad se baš moram ponovo uhvatiti toga.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by kico101 čet 20 kol 2009 - 20:44

gaspa je napisao/la:[ Još da kiću reaktiviramo s njegovim popisom linija i stajališta... .
Još kada kićo ne bi bio toliko lijen u ove ladne kolovoške dane hehe , morda bi i bilo nešto. kul
Nažalost, ja nemam fizičkih dokaza da je linija doista i postojala, već samo po pamćenju ( a i ono u zadnje vrijeme ne dela baš nešto Embarassed ).

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by Gost čet 20 kol 2009 - 20:57

kico101 je napisao/la:... već samo po pamćenju ( a i ono u zadnje vrijeme ne dela baš nešto Embarassed ).
Ti je to od ove tepline kul ? Mrzla bira je medecina za s'e :skok :

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by kico101 čet 20 kol 2009 - 21:18

Nisu "glupe" tabele, ali je "glupi" vozni red iz 1991. u kojem sam našao ponešto "zanimljivosti": mrgreen
  • Linija 5 : Lenjinovo šetalište-Škurinje-Novo Naselje ( glupi komentar: novo naselje je zaista bio poprilično određen pojam. Onaj tko se 1991. vozio peticom u Novo naselje, danas se u Novo naselje vozi šesticom i sve bi bilo u redu kada Novo naselje od šestice ne bi bilo od onog prvog udaljeno nekoliko kilometara ).
Linija 7: G.Vežica-Centar-Podmurvice ( u vrijeme važenja ovog reda vožnje sedmica je išla kroz Pomerio, ali koga briga ).
  • Linija 8: Vojak-Ž.fašizma-Torpedo ( umjesto Vojak možda bi preciznije bilo Deksa, umjesto Ž.Fašizma jednostavnije bi bilo Pomerio, a umjesto Torpedo moglo je i Pioppi ).
Linije 25/26:
Jedna zanimljivost; naime u napomeni kaže "vožnja pod br. 23 ( 16,30 sa Delte ) saobraća samo utorkom do Zlobina, a ostale dane do Hreljina. U čemu je utorak, u biti poseban? Možda zbog toga što su neke općinske službe taj dan radile duže. Baš me zanima koliko je ljudi tom linijom išlo u Zlobin.
Svi polasci koji idu za Zlobin, u vr je od Hreljina do Zlobina 20 min, osim onog koji kreće u 15,20 gdje je vrijeme 15 minuta, iako je taj polazak najopterećeniji.
Polazak u 6,00 sa Hreljina prometovao je preko Škrljeva i Kostrene, a ne kroz Dragu. Ima li netko tabelu 26 Hreljin-Krasica-Kostrena-Rijeka?
Polazak u 18,10 naveden je kao linija 26 uz napomenu da saobraća preko Bakra za Rijeku. Zašto onda nije 27?
Linija 10-stoji Rijeka-Rožmanići-Urinj -Šoići ( negdje je Ikar spomenuo da su Rožmanići na gornjoj cesti-uostalom ima i tabela )
Linija 29: Bili su polasci koji su završavali u Kraljevici i Oštrom, danas svi idu u Ožlak/Tribalj ( osim one školske ). Onaj famozni polazak koji je na kraju vozio 633 kretao je u 18,40, Bakar 19,05, Kraljevica 19,20, Križišće 19,35, Hreljin 19,45 ( stvarno je bio našpanan mrgreen ). I na ovoj liniji su 2 polaska utorkom koji se razlikuju od ostalih radnih dana.
Linija 27: polazak subotom u 6,10 naznačen je samo do Meje ( uz napomenu da u Meji ima vezu za Hreljin u 6,40-može li tko istražiti kakva je linija bila ta veza ).
Zadnji polazak u 22,40 vozio je do Bakra samo od 01.07. do 31.08., a do Šoića stalno.
Postoji i linija nedjeljom u 5,00 iz Križišća za Urinj ( gdje lovi vezu iz Hreljina za Rijeku ).
Ima tu još podosta toga, ali i ovo je dovoljno za početak. eksn

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pet 21 kol 2009 - 0:11

kico101 je napisao/la:
Linije 25/26:
Jedna zanimljivost; naime u napomeni kaže "vožnja pod br. 23 ( 16,30 sa Delte ) saobraća samo utorkom do Zlobina, a ostale dane do Hreljina. U čemu je utorak, u biti poseban? Možda zbog toga što su neke općinske službe taj dan radile duže. Baš me zanima koliko je ljudi tom linijom išlo u Zlobin.
Svi polasci koji idu za Zlobin, u vr je od Hreljina do Zlobina 20 min, osim onog koji kreće u 15,20 gdje je vrijeme 15 minuta, iako je taj polazak najopterećeniji.
Polazak u 6,00 sa Hreljina prometovao je preko Škrljeva i Kostrene, a ne kroz Dragu. Ima li netko tabelu 26 Hreljin-Krasica-Kostrena-Rijeka?
Polazak u 18,10 naveden je kao linija 26 uz napomenu da saobraća preko Bakra za Rijeku. Zašto onda nije 27?
Linija 10-stoji Rijeka-Rožmanići-Urinj -Šoići ( negdje je Ikar spomenuo da su Rožmanići na gornjoj cesti-uostalom ima i tabela )
Linija 29: Bili su polasci koji su završavali u Kraljevici i Oštrom, danas svi idu u Ožlak/Tribalj ( osim one školske ). Onaj famozni polazak koji je na kraju vozio 633 kretao je u 18,40, Bakar 19,05, Kraljevica 19,20, Križišće 19,35, Hreljin 19,45 ( stvarno je bio našpanan mrgreen ). I na ovoj liniji su 2 polaska utorkom koji se razlikuju od ostalih radnih dana.
Linija 27: polazak subotom u 6,10 naznačen je samo do Meje ( uz napomenu da u Meji ima vezu za Hreljin u 6,40-može li tko istražiti kakva je linija bila ta veza ).
Zadnji polazak u 22,40 vozio je do Bakra samo od 01.07. do 31.08., a do Šoića stalno.
Postoji i linija nedjeljom u 5,00 iz Križišća za Urinj ( gdje lovi vezu iz Hreljina za Rijeku ).
Ima tu još podosta toga, ali i ovo je dovoljno za početak. eksn

Upravo tako. Utorkom su mnoge firme radile produženo, a neke su radile 2. subotu u mjesecu. Osim ovog navedenog bio je i dodatni polazak za Viktor Lenac (prekidna 372). Osim redovnog u 15:00 Rijeka-Martinšćica-Krasica-Hreljin-Zlobin utorkom je vozio i u 16:30 Rijeka-Martinšćica-Krasica-Hreljin.
6:00 sa Hreljina je vozio ustvari u 5:35 sa Zlobina i vozio je isto gorespomenuti 372. Tabela:
Tabele linija 29433117
Osim ove postojala je i tabela sa svim crnim slovima 26 Rijeka-Kostrena-Vitoševo-Hreljin, kao i metalna 26 Viktor Lenac-Krasica-Hreljin. Ovu zadnju nažalost nemam, a bila je specijalna po tome što je text bio napisan u 3 reda. Dva reda manjih slova i Hreljin veliko. To je jedina takva koju sam vidio.
18:10 nije linija 27 zato jer je vozio Hreljin-Bakar-Draga-Rijeka i vozio je 555 i njime se koristili učenici Pomorske škole.
Linija 27 subotom do Meje i veza za Hreljin koja ide 6:10 preko Drage. Povratak 6:55 sa Hreljina, u Meji presjedanje ko želi za Bakar.
Zadnji polazak za Bakar vozila je današnja smjena 648 i išao je ljeti skroz, a zimi do Šoići.
Nedjelja 5:00 Križišće-Kraljevica-Turist.cesta-Urinj (573) presjedanje na 27 Hreljin-Bakar-Urinj-Rijeka (557), a 573 ostaje u Urinju i vozi u 6:30 10 Šoići-Kostrena-Rijeka jer u 6:00 iz grada za Šoiće ide 527 na liniji Rijeka-Šoići-Bakar-Kraljevica

Još nešto ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by kico101 pet 21 kol 2009 - 9:29

[quote="NP-549"]
kico101 je napisao/la:

Još nešto ?
Bude kada nađem vremena. kul

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by gaspa pet 21 kol 2009 - 10:44

Nekoliko turističkih. Ja vidio: 10 GLAVANI i 29 Rijeka-Kraljevica UVALA SCOTT.

A sad počnimo s najstarijima, onima bez brojeva linija. Meni su poznate:
TRSAT, KANTRIDA, PEĆINE, ZAMET, DOL.VEŽICA.
Onda je valjda bio i TURNIĆ, pa i KOZALA. Još?

I još. Imaju li svi zainteresirani za čitanje, prerade i dopune excel 2007 (xlsx fajlovi) u kojem radim tabele?

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by Pfaff pet 21 kol 2009 - 11:14

gaspa je napisao/la:A sad počnimo s najstarijima, onima bez brojeva linija. Meni su poznate:
TRSAT, KANTRIDA, PEĆINE, ZAMET, DOL.VEŽICA.
Onda je valjda bio i TURNIĆ, pa i KOZALA. Još?
VAL SCURIGNE (okretao kod ex AutoHrvatske / Plodina). Donja stanica bila u Splitskoj baš kao i KOZALA)

gaspa je napisao/la:I još. Imaju li svi zainteresirani za čitanje, prerade i dopune excel 2007 (xlsx fajlovi) u kojem radim tabele?
Da, ali zašto odmah tako okrutno? Još ćeš tražiti i Vistu lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Tabele linija Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pet 21 kol 2009 - 12:21

gaspa je napisao/la:
29 Rijeka-Kraljevica UVALA SCOTT.
Ovakvu vidio u 483, bio je novi i čudili smo se ja i stari kakav je sad ovo bus. Okretao se na ulazu u Scott ispod mosta. Mi sa spačekom išli u Črišnjevo. Sjećam se ko jučer da smo stali, digli se, i kroz krov gledali i divili se busu.
Osim te tabele godinama je u 587 služila da se ne savijaju one velike plastične 29 Rijeka-Kraljevica UV. SKOT.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by novi_shef pet 21 kol 2009 - 13:14

Sjećam je se ja jako dobro, budući da mi je mama radila u Scottu dosta godina. Vidio sam 297 da je to vozio, ukinuli su negdje '89 ili '90.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pet 21 kol 2009 - 13:24

Nažalost nigdje nema nikakvog pisanog dokumenta o voznom redu. Ni koliko je bilo polazaka ni kada, ni da li su to bili posebni polasci ili su neki koji su inače išli samo do Kraljevice ljeti produžavali do Scotta.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija Empty Re: Tabele linija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.