Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tabele linija

+13
Jean
LLeon
Narcis
kiki273
ZlayoZg
ikar
Trol_Rijeka
kico101
novi_shef
mannas
NP-549
Pfaff
gaspa
17 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 10 / 11. Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by buShip fun pon 23 oľu 2015 - 16:23

Ulica je Ćićarijska, Hosti su samo ulica prije Ćićarijske i Hosti kao naselje ne postoji, već je sve to Pehlin, a kako Pehlin već imamo zauzet sa linijom 7, budi pametan kako ovo nazvati na 7a (Donji Pehlin?).

Molim nekoga tko zna da mi da odgovor na pitanje, jer se izgubilo u komentarima iznad, sad ću ga samo prekopirat:
Imam i ja pitanje. Sad upravo gledam vozni red linije 19,20 i 21 i primjećujem da postoji nekoliko polazaka koji idu iz ili do Pehlina (okretište linije 7). Hoće li se broj takvih polazaka još povećati u budućnosti? Mislim da bi to bile dodatne uštede, jer onda busevi ne bi morali iz grada do Klane, nego s Pehlina do Klane, ili za povratak, ne bi bus morao s Viškova u grad, nego samo do Pehlina. Ili je možda problem u zatrpanosti okretišta na Pehlinu s parkiranim autima, ali isto tako sam primjetio da vozači vozačima stvaraju poteškoće. Npr. slučaj koji vidim često ujutro, vozač 7-ice ostavi autobus tako da skoro onemogući prolazak kolegi iz prigrada koji ide u smjeru grada.

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by kiki273 pon 23 oľu 2015 - 16:30

Postoji naselje Hosti, ima i prezime Host;
http://www.rijeka.hr/Default.aspx?art=13026&sec=1431


______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by buShip fun pon 23 oľu 2015 - 16:56

Ali sve je to MO Pehlin.

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pon 23 oľu 2015 - 18:41

pa nema svako naselje svoj MO. Marčeljeva Draga je naselje, al spada pod MO Kantrida. Šta bi trebalo pisat 1A ul.MATE BALOTE ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pon 23 oľu 2015 - 19:18

buShip fun je napisao/la: Sad upravo gledam vozni red linije 19,20 i 21 i primjećujem da postoji nekoliko polazaka koji idu iz ili do Pehlina (okretište linije 7). Hoće li se broj takvih polazaka još povećati u budućnosti? Mislim da bi to bile dodatne uštede, jer onda busevi ne bi morali iz grada do Klane, nego s Pehlina do Klane, ili za povratak, ne bi bus morao s Viškova u grad, nego samo do Pehlina. Ili je možda problem u zatrpanosti okretišta na Pehlinu

Ne vjerujem da će se korigirati na način da se prometuje do Pehlina.  Osim što mali auti konstantno stvaraju problem na tom okretištu (sedmica nije problem ,posviraš mu i on se pomakne),  s polaskom do Pehlina se ne štedi puno kilometara,  osjetljivije je kad se linija prelomi na Viškovu.  U voznom redu to nije vidljivo,  ali osim tih nekoliko polazaka koji idu sa ili do Pehlina,  ima i 2 ili 3 polaska koji prometuju do odnosno od centra Viškova. Eventualnim daljnjim izmjenama na polascima za Klanu, vjerovatno će se ić tom istom metodom.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Pfaff pon 23 oľu 2015 - 19:31

buShip fun je napisao/la:Ulica je Ćićarijska, Hosti su samo ulica prije Ćićarijske i Hosti kao naselje ne postoji, već je sve to Pehlin, a kako Pehlin već imamo zauzet sa linijom 7, budi pametan kako ovo nazvati na 7a (Donji Pehlin?).

Molim nekoga tko zna da mi da odgovor na pitanje, jer se izgubilo u komentarima iznad, sad ću ga samo prekopirat:
Imam i ja pitanje. Sad upravo gledam vozni red linije 19,20 i 21 i primjećujem da postoji nekoliko polazaka koji idu iz ili do Pehlina (okretište linije 7). Hoće li se broj takvih polazaka još povećati u budućnosti? Mislim da bi to bile dodatne uštede, jer onda busevi ne bi morali iz grada do Klane, nego s Pehlina do Klane, ili za povratak, ne bi bus morao s Viškova u grad, nego samo do Pehlina. Ili je možda problem u zatrpanosti okretišta na Pehlinu s parkiranim autima, ali isto tako sam primjetio da vozači vozačima stvaraju poteškoće. Npr. slučaj koji vidim često ujutro, vozač 7-ice ostavi autobus tako da skoro onemogući prolazak kolegi iz prigrada koji ide u smjeru grada.
Da, možda bi pogodnije ljudima bio naziv "Ćićarijska" jer to nekako ljudi bolje prepoznaju (jer je tamo i najveća koncentracija stanovnika). S druge strane, pametnije je u nazivima ne koristiti dijakritičke znakove jer može biti nespretno.

Što se tiče skraćivanja linija - to ima smisla samo ako bus onda vozi dvaput umjesto da ide skroz u grad. Ako se radi samo o uštedi dizela/plina/karbuna, onda nema smisla.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Tabele linija - Page 10 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pon 23 oľu 2015 - 19:43

Radi se o uštedi za općinu koja plaća subvenciju po pređenom kilometru. Ako O.Klana trenutno nema novaca u budžetu i traži da se ukinu 2 polaska, onda im ovako napraviš malo elegantnije. Nisi putniku ukinuo polazak, a njima je manje za platit jer ne idu kilometri skroz do Delte
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pon 23 oľu 2015 - 20:00

and  part III,  OOUR Opatija



Tabele linija - Page 10 OPATIJA


P.S. ova rasprava o voznim redovima se može prebacit i u neku primjereniju temu
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by kico101 pon 23 oľu 2015 - 20:33

Sorry, ali ovo Mošć. Draga mi je nekako nespretno. Zar nije mogao ići malo manji font ili malo duža tabela ( produženi format grinko ). Šala.
Btw, jedva čekam pravu 34A iz Rijeke. To bi me već zanimalo.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 pon 23 oľu 2015 - 20:49

Tabele 32 Opatija, 32 Lovran i 32 Mošć.Draga bi trebale doć po 5 komada svake i onda ću ih zaheftat jedne za druge tako da postoji 5 kompleta i da su u busu 595, 596, 597 i 2 kompleta u rezervi kod prometnika
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by buShip fun uto 24 oľu 2015 - 0:01

NP-549 hvala na odgovorima. Vezano za naziv Hosti, po meni bi ispravnije bilo pisati ili Pehlin NN (Novo naselje), jer sada ima tih zgrada na izvoz ili Ćićarijska. Shvaćam da je Hosti jednostavnije, ali i nije u potpunosti točno.
No, što je tu je.

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Gost uto 24 oľu 2015 - 0:08

kico101 je napisao/la:... jedva čekam pravu 34A iz Rijeke. To bi me već zanimalo.
Nisi jedini, i meni je to zagolicalo maštu kul  jer čuda toga bi se tu dalo snimit

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by mannas uto 24 oľu 2015 - 0:15

NP-549 je napisao/la:Ima i duja i petica i šeji i sedmica
7-mica ima i previse , 5-ica mozda pet - sest komada , dvojki dvije - tri ali zato 6-tica barem sest-sedam komada jer su na tim linijama najčešće kockice a šabani ne vračaju u kontejner tako da ih kronično fali ! O bočnim i zadnjim znaš sve !! GARAŽA - POVREMENI PRIJEVOZ , naruči pa nek se nađe !
mannas
mannas

Broj postova : 147
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Gost uto 24 oľu 2015 - 7:19

mannas je napisao/la:... GARAŽA - POVREMENI PRIJEVOZ , naruči pa nek se nađe !
Kilu-dve hm ? Tri rolling on the floor ?

laugh 2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by gaspa uto 24 oľu 2015 - 8:28

Aha! Uhvatio sam ga (ih). Kako administrativne gluposti stvaraju glavobolje. Imamo fenomenalnu liniju 32 do Mošćeničke Drage s obveznim presjedanjem (jer 32A ne smije izlaziti iz okvira općine). A onda bi i tabele trebale biti 32A Zagore (Mošćenice) - Mošć. Draga (a ne Rijeka) pri čemu bi se u Dragi mijenjala tabela u 32 MD-Lovran-Rijeka a u kontra smjeru se ne bi smio spominjati Lovran kao polazište.

Logično mi je da na tabeli piše stvarna relacija prometovanja konkretnog vozila. I Autotrans ima genijalne tabele tipa Zagreb-Fužine (veza za Rijeku). Ali što možemo kad imamo genijalne propise (koje nitko ne poštuje a svi koji bi to trebali vidjeti se prave blesavi i - naravno - ne usklađuju propis sa stvarnošću dajući mu neki smisao).

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 uto 24 oľu 2015 - 9:25

Vezano za 32A da li je do Drage ili do Lovrana, poanta takve podjele nije toliko u tome da 32A bude lokalne, nego podjela Riječkih kilometara. Da pojasnim:

Grad Rijeka ne sufinancira liniju 32, iako bi trebao jer više od 50% putnika nije Opatijsko i Lovransko. Trasa linije 32 prolazi kroz sljedeće JLS:
RIJEKA-PRELUK = 10 km (JLS Rijeka),
PRELUK-VRH IKE = 8,5 km (JLS Opatija),
VRH IKE - PEHAROVO = 2,1 km (JLS Lovran)

Riječkih 10 kilometra u troškovima dijele Opatija i Lovran u omjeru u kojem linije prolaze kroz preostali dio trase (ostalih 10,6 km). Ako Opatija tamo ima 82% onda plaća i 82 % onih 10 Riječkih kilometra. Znači Opatija plaća 8,5+8,2 km po jednom poluobrtu, a Lovran 2,1+1,8 po poluobrtu. To je idealno stanje kad linija prometuje RIJEKA-LOVRAN

Varijanta "B" je kad u Lovranu postoji veza za Zagore. Tada bi Mošćenčka Draga morala platit jako puno Riječkih kilometara jer imaju veliki udio u "preostalom" dijelu od Preluka do Zagora. Iz istog razloga je taj dio tako postavljen da se njihov udio računa samo do M.Drage samo da bi im postotak pao, pa time i udio u plaćenim KM.

Sad je i papirnato linija 32A od Lovrana zbog validiranja karata, a podjela troška je riješena kako sam gore opisao.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 sub 4 tra 2015 - 9:56

KAPO je napisao/la:Jedno OT pitanje  Embarassed Embarassed (zbog tabele linije 23) : Ima koje šanse za zglobni bus na liniji prema Matuljima, ili ću ih vidjet samo na Zvončarskoj smotri kul ?

Od utorka 7.travnja na polasku u 20:30.

Navali narode
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Jean čet 23 tra 2015 - 21:00

Vidjeh ovog zglobnog na liniji 23 u petak, ali sam vozio pa ne mogoh slikati...

No zašto sam otvorio ovu temu: Sjedim ja tako danas u jednom kafiću u centru, kadli se na obližnjoj stanici zaustavi Lion's Regio, a na bočnom displeju natpis 23 Rijeka-Matilji-PERMANI. Upravo tako, sa tipfelerom. Matilji.

______________________________________
Tabele linija - Page 10 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Pfaff čet 23 tra 2015 - 21:24

Jean je napisao/la:
No zašto sam otvorio ovu temu: Sjedim ja tako danas u jednom kafiću u centru, kadli se na obližnjoj stanici zaustavi Lion's Regio, a na bočnom displeju natpis 23 Rijeka-Matilji-PERMANI. Upravo tako, sa tipfelerom. Matilji.
Možda je korištena Tvoja tipkovnica pa ne fercera slovo "U" sad

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Tabele linija - Page 10 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by NP-549 čet 23 tra 2015 - 21:43

Znam za to, rekao sam im da isprave.  

Začudo, ali od sve silne programiranih trasa mislim da je to jedini tipfeler.  Jedini za kojeg još znam je na liniji 6B gdje na bočnom piše  .......ŽRT.ZAŠ.........  umjesto  "fašizma",  al taj se ionako ne koristi
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Jean pet 24 tra 2015 - 10:44

Pfaff je napisao/la:
Jean je napisao/la:
No zašto sam otvorio ovu temu: Sjedim ja tako danas u jednom kafiću u centru, kadli se na obližnjoj stanici zaustavi Lion's Regio, a na bočnom displeju natpis 23 Rijeka-Matilji-PERMANI. Upravo tako, sa tipfelerom. Matilji.
Možda je korištena Tvoja tipkovnica pa ne fercera slovo "U" sad

u, moj tsttur se počel gdno kvriti. ne rde ob shift, cps lock, enter, lijevi ctrl, brojevi , i , tipke f1 i f, te slovo .

______________________________________
Tabele linija - Page 10 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Pfaff pet 24 tra 2015 - 11:53

If keyboard not present, press F1 for Help

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Tabele linija - Page 10 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Gost čet 30 tra 2015 - 17:05

Baš me zanima tko je osmislio ovu polupismenu tabelu (nažalost, nisam je mogal snimiti bolje od ovoga) ...

Tabele linija - Page 10 CSC_1314_zpsd2yst6vg

Koju bi to krajnju destinaciju trebalo predstavljati ovo? Je*ački trg? Jadranski trg? Ili možda Jelačićev trg? A isto ovo piše i na validatoru! J.TRG? Jeste se vi u Autotroleju posvađali sa pravopisom?

P.S.
Poslao sam ovo i Obersnelu pa ćemo vidjeti što on misli o ovome smiling devil

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by buShip fun čet 30 tra 2015 - 17:56

Je*eni trg Very Happy

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Gost čet 30 tra 2015 - 18:32

buShip fun je napisao/la:Je*eni trg Very Happy
Može i ta varijanta grinko

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tabele linija - Page 10 Empty Re: Tabele linija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 11. Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.