Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reorganizacija linija

+11
Thommo
mannas
LLeon
Narcis
NP-549
kico101
ikar
gaspa
Pfaff
Trol_Rijeka
kiki273
15 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 13 / 14. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by buShip fun ned 26 svi 2013 - 5:00

Ja imam pitanje, ako Autotrolej ode na Kukuljanovo, kako Citelise punit? Trebalo bi onda i punionicu raditi gore.

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kico101 ned 26 svi 2013 - 13:49

Dosadno mi, pa preslagujem. Trenutno mi ovako:

1 Pećine-Centar-Bivio ( solo ) ( ušteda 2 solo )
1A Pećine-Centar-Marčeljeva Draga ( solo ) ( isto )
1B Tower-Vežica-Trsat-Strmica ( u povratku iz Krautzekove preko Kampusa u Strižićevu-Z.Kučića-Brdo-Kvaternikova i dalje prema Toweru ) ( mini ) ( isto )
2 Trsat-Centar-Srdoči ( zglobni ) ( 2 zglobna manje )
2A TBJ-Centar-Mlaka-Zavidovići ( solo ) ( 2A i 2B jedan cjelodnevni solo više )
2B TBJ-Centar-N.Tesle-Vukovarska-R.Benčića-Zamet-Diračje ( ex okr 2 ) ( solo )
3 Kampus-Bulevard-Centar-Mlaka( dalje postojećom trasom )-Šumci-Grpci ( solo ) ( kruži pravcem Bulevard-ul. Krimeja-Kumičićeva-Strižićeva-Kampus-Krautzekova-Mihanovićeva-Bulevard ) ( treći cjelodnevni solo umjesto prekidača )
3A Trg Braće Mažuranić-Centar-Mlaka-Bezjaki ( solo ) ( isto )
3B Grpci-Markovići-Frlani-Tuhtani ( mini ) ( dodatni mini )
4 Brašćine-Kozala-Ž.Fašizma-Fiumara -Adamićeva-Henckeova-Ivana Zajca ( stajalište kod tržnice )-Fiumara-Šupićeva-Titov Trg-Školjić-Pomerio-1 maja i dalje postojećom trasom do Brašćina ( solo ) ( cjelodnevna 4 solo )
5 Drenova-Škurinje-1. maja-Fiorello la Guardia-Pomerio-Ž.Fašizma-Fiumara ( korekcija na kraju žute trake prema fontani ); u povratku postojećom trasom prema Drenovi ( zglobni ) ( isto )
5A Tibljaši-Škurinje-Rastočine-Volčićev Trg-Kozala-Oktavijana Valića-Kvarnerska-Brašćine-Pulac ( u povratku kroz Baštijanovu ) ( mini ) ( 4A i 5A-jedno vozilo-ušteđeni mini ide na 3B )
5B Drenova-Kablari-Petrci-Stupari-Tibljaši ( mini ) ( isto )
6 Podvežica-Centar-Krnjevo NN ( produžetak iz Vidovićeve do rotora i povratak na postojeću korekciju ) ( zglobni ) ( +1 zglobni )
7 Gornja Vežica-Centar-Pehlin ( postojeća trasa ) ( zglobni ) ( isto )
7A Sveti Križ-Centar-Hosti ( solo ) ( isto )
8 Torpedo-Centar-Orehovica-Grbaste ( mini ) ( umjesto 1 solo sada je jedan mini )
8A Potok ( raskrižje Završnikove i N. Cara )-N.Cara-V.Cara Emina-Fiorello la Guardia-Ciottina-Barčićeva-F. Kurelca-Ž. Fašizma-Titov Trg-Križanićeva-Bulevard- ul. Krimeja ( korekcija )-Kumičićeva-Strossmayerova-Žabica-Camvierieva-Potok ( mini/zeleni ili ne ) ( 2 mini-kao sada na 100 )
9 Sveti Kuzam-Draga-Kumičićeva-Strossmayerova-Orehovica-Pašac-Grohovo ( solo ) ( umjesto minija solo+1 solo prekidač )

Da rezimiram; što se tiče zglobnih smanjuju se 2 na 2-ci i dodaje 1 na 6-cu ( presing na 2-ku smanjuje 2B ). 5 i 7 ostaju isti-dakle 1 zglobni manje.
Što se tiče solo, na 1-ci idu 2 manje, dok na 2A/2B se dodaje 1 cjelodnevni umjesto prekidnog na sadašnju 2A, na 3 i 4 se također umjesto prekidača dodaju cjelodnevni čime je dobivena kompenzacija. Umjesto solo na 8 isti ide na 9 ( 1 cjelodnevni +1 prekidni ), pa je rezultat opet isti.
Minija će ionako biti dosta, pa ih na kraju može biti nešto više ( ali ne treba ). Trenutno ih je jedan na 1B, 1 na 4A, 1 na 5B, 1 na 9 i 2 na 100 što je ukupno 6. Po predloženom 1 ostaje na 1B, 1 se dodaje na 3B, 1 na 5A, 1 na 5B, 1 na 8 i 2 na 8A, pa je ukupan broj isti-6.
Možda griješim ( Np će me sigurno ispraviti ), ali mislim da se ovime ne povećavamo broj vozila i smjena ( ajde možda mrvicu ).

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by ikar ned 26 svi 2013 - 16:14

Neće nikakva 2B do Diračja smanjit opterećenje na 2, samo ćete dobit situaciju da se vozikaju prazni autobusi iza prve linije jer se nikako to neće moći uskladiti...

A ako 6ca ide do rotora, onda povratak nikako ne po Novom Cesti nego gore po G. Carrabina...
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kico101 ned 26 svi 2013 - 16:40

ikar je napisao/la:Neće nikakva 2B do Diračja smanjit opterećenje na 2, samo ćete dobit situaciju da se vozikaju prazni autobusi iza prve linije jer se nikako to neće moći uskladiti...
Uskladit će se k'o 1 i 1A danas. A vidiš da traje 3 godine. smiling devil
Ipak mislim da može pomoć, jer će putnici za Zamet radije koristiti prazniji bus iz grada nego se gurati u punu dvojku. A u povratku prometnik može uskladiti da s okretišta na Diračju 2B krene nešto prije 2-ke. Uostalom čemu sve ove pizdarije oko novog sustava naplate, GPS praćenja itd., ukoliko nema stvarne koristi od toga.
Ovo "ćete" se valjda odnosi i na Np-a, jer je on nešto slično predložio, a mislim da to nije loša ideja ( nije originalno moja cudno )

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by NP-549 ned 26 svi 2013 - 19:41

A jes navro na taj bulevar sumraka
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kico101 ned 26 svi 2013 - 20:57

Čuj, kad smo kod Bulevarda i te trase, ja se samo sjetim stotine djece koja svakodnevno prelaze prugu da bi od Piramide ili od dispanzera na Krimeji došli do gimnazije ili srednje medicinske, a isto tako jedna normalna linija ( 8-cu ne računam ) bi dobro došla i za ZZZ. Ne vidim u čemu je problem da jedan elitni kvart ima cjelodnevno taktove svakih cca 20 do 30 minuta ( ako već od kolodvora do ZTC-a ima brdo linija, a malo putnika-osim prolaznih ). Zašto svi moraju preko Krimeje?
Btw, znači od svega navedenog ništa nije zanimljivo. A dobro, ionako znam da može bit samo gore. Embarassed

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by NP-549 ned 26 svi 2013 - 21:27

ono što je zanimljivo to smo već prodiskutirali na PP. Ovaj Bulevard mi malo zapeo za oko jer šalješ gore i 3 i 3A i 8A

A cijelo Svilno nema nikad više od 2 ili 3 putnika u špici tako da ti je minibus, pa još za gornje selo, potpuno nepotreban.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty ZELENI PROMAŠAJ

Postaj by kiki273 pon 29 srp 2013 - 12:10

Linija 100, putnik jedan: Autotrolejov minibus na gradskoj ruti prazan

Kako su Riječani prihvatili novost u gradskom prijevozu, odlučili smo provjeriti vožnjom od Cambierijeve do Šetališta A. Kačića Miošića i natrag, radnim danom ujutro, no u cijelom điru zatekli smo samo jednu putnicu

RIJEKA Nova gradska linija javnog prijevoza, službeno nazvana broj 100, a neslužbeno »Zelena linija, budući da je održavaju isključivo minibusevi na prirodni plin puštena je u promet u svibnju. Osnovna ideja vodstva »Autotroleja« bila je povezati što više sadržaja u samom središtu grada, kako bi ih učinili što pristupačnijim građanima, i to na ekološki prihvatljiv način – vozilima na prirodni plin koja imaju znatno manju emisiju štetnih plinova i čestica od uobičajenih minibuseva pogonjenih diesel gorivom.

Kao rezultat uvedena je linija na potezu od Rječine, točnije Šetališta Andrije Kačića Miošića do Potoka, odnosno Cambierijeve ulice, koja povezuje brojne i sadržaje koncentrirane u samom središtu grada, od autobusnog i željezničkog kolodvora, KBC-a, do gradskih ustanova i institucija, srednjih škola i Fine. Kako su Riječani prihvatili ovu novost u gradskom prijevozu, odlučili smo provjeriti na licu mjesta, vožnjom od Cambierijeve do Šetališta Andrije Kačića Miošića i natrag, radnim danom ujutro.

Manje znamenaka
Po ukrcaju u plavo obojeni minibus na kojemu velikim slovima stoji Riječanima već dobro poznati natpis – vozim na plin, prema okolišu sam pristojan i fin, u njemu, osim vozača nalazimo jednu jedinu putnicu, Riječanku Leu Majetić koja nam je kazala kako joj je to prvi put da se vozi linijom 100.

– Krenula sam iz Strossmayerove, a idem do Elektroprimorja. Mislim da je ova linija idealna za obilazak središta grada i obavljanje raznih poslova. Odlična ideja koju podržavam, ali i predlažem da ova linija bude besplatna, jer tada bi je ljudi sigurno mnogo češće koristili, kazala je Majetić koja se, kako je najavila, iskrcala već na idućoj stanici, u blizini zgrade Elektroprimorja.

U minibusu smo ostali sami. Neće to dugo potrajati, već će se netko ukrcati, pomislili smo – i prevarili se. Na čitavom ostatku kruga oko centra Rijeke, baš niti jedan jedini putnik nije se odlučio ući u minibus. Nekoliko ih je pristupilo bliže vozilu, što nam je dalo nadu da ćemo »ugrabiti« bar još pokojeg putnika, ali svi su uglavnom samo u čudu pogledali broj 100 na prednjem dijelu minibusa, okrenuli se i nastaviti čekati neki svoj bus, s manje znamenaka.

Jedna jedina putnica na čitavom »điru« oko centra daje naslutiti da Zelena linija nije zaživjela među Riječanima, pa smo za komentar zamolili i nadležne u »Autotroleju«, od kojih smo zatražili i podatke o prosječnom dnevnom broju putnika od uvođenja linije. Iz gradskog prijevoznika odgovaraju kako je linija uvedena kako bi povezala bitne lokacije u gradu.

Frekventne lokacije
– Riječ je prvenstveno o trasi prometovanja koja do sada nije bila uključena u javni gradski prijevoz, a na kojoj se nalaze izuzetno zanimljive i frekventne lokacije tako da trasa prometovanja kreće od Šetališta Andrije Kačića Miošića do Fiumare, potom uz Palazzo Modello, ex Slavicu, željezničku stanicu te skreće u Cambierijevu ulicu i zaustavlja se točno nasuprot ulaza u riječki KBC. Trasom je također obuhvaćen i HEP, kao i FINA, nekoliko srednjih škola, te HZMO i potom se sjevernom stranom ulicom Žrtava fašizma linija spušta u grad. Linija je prvenstveno zamišljena kao brza gradska linija koja je namijenjena onim korisnicima koji imaju potrebe za navedenim sadržajima kao i onima kojim je potreban prijevoz samim centrom Rijeke, odgovaraju iz »Autotroleja« uz diplomatsko navođenje kako broj putnika »varira ovisno o dobu dana, pa je tako popunjenost veća u jutarnjim satima te poslijepodne, po završetku radnog vremena«.

Iz »Autotroleja« poručuju kako je o opravdanosti uvođenja ove linije prerano govoriti, budući da je ona još u probnom režimu.

– U tijeku su ljetni školski praznici te razdoblje godišnjih odmora a što se osjeća na svim gradskim linijama. Smatramo kako ćemo prave pokazatelje o učinkovitosti linije imati od početka rujna, odnosno po završetku godišnjih odmora i početku nove školske godine. Iz tog razloga i sam vozni red je koncipiran na način da su u obzir uzete spomenute činjenice kao što se i inače čini tijekom ljeta, tako da za vrijeme trajanja ljetnog voznog reda na liniji 100 prometuje 28 polazaka radnim danom, te subotom 23 i nedjeljom 17, dok je za vrijeme trajanja zimskog voznog reda linija obuhvaćala 60 polazaka radnim danom, stoji u odgovoru »Autotroleja«, uz napomenu kako je linija bila najviše korištena u prvih tjedan dana prometovanja, kada je bila besplatna.

Reorganizacija linija - Page 13 Linija-100-putnik-jedan-Autotrolejov-minibus-na-gradskoj-ruti-prazan_ca_large

Izvor: Novi list

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kiki273 pet 12 ruj 2014 - 23:43

Gdje mogu nać VR za liniju 100?????

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kico101 pet 12 ruj 2014 - 23:51

Ča ni ukinuta?

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by Gost sub 13 ruj 2014 - 0:29

Imam ja skinut stari VR

Kiki poslao sam ti PP!!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by NP-549 sub 13 ruj 2014 - 9:17

Najbolje da pošalješ mail va Grad Rijeku da si čekal poli SDK kurjeru pa će morda vrnut liniju
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kiki273 sub 13 ruj 2014 - 10:30

Ukinuta? Zašto? Pa povezivala je naj zanimljivije destinacije u samom centru grada......

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kico101 sub 13 ruj 2014 - 11:25

Reči da se šališ. hehe

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Promijeniti Autotrolejeve linije br.1 i 2

Postaj by kiki273 ned 15 oľu 2015 - 21:57

Organizirani gradski prijevoz u Rijeci seže u daleku 1899.godinu kada su se pojavili prvi tramvaji s konjima. Danas imamo suvremene autobuse, neki od kojih su i na plin. Ali, tko, pitam se tko je naredio da se promijeni raspored linija br. 1 i br. 2 Autotroleja.

Današnji Autotrolej je nastao u socijalizmu, nakon što je Rijeka 1947. godine Pariškim ugovorom pripala Hrvatskoj u tadašnjoj Jugoslaviji. Prvi oblik prijevoza bili su trolejbusi. I tada su, u samim počecima, postojale dvije linije. Linija br. 1: Trsat-Kantrida i Linija br.2: Pećine-Zamet.

Bilo je to vrlo pametno, pače, mudro rješenje. Stanovnici Trsata i Sušaka mogli su jedinicom ići do Kantride na stadion, na utakmice i na kupanje na tadašnje plaže. Žitelji zapadnog dijela grada, Zameta, mogli su dvojkom do pećinskih plaža i u šetnju Ulicom 13. primorsko-goranske divizije.

A danas? Dvojka, koja vozi do Srdoča, najopterećenija je linija, a u povratku ide do Trsata. Da li da građani Zapada idu na Trsat pomoliti se, umjesto ljeti na kupanje i šetnju Pećinama, gdje je i lijep park narodnog heroja Augusta Cesarca, povijesne Stube 13-torice strijeljanih, a na Pećinama je i Cinestar kino u Tower Centru, te hotel Jadran u kojemu se može popiti piće.

Što imaju oni koji se voze Linijom 1: Bivio-Pećine. Neće oni s Costabelle i Kantride na kupanje i šetnju na Pećine, kad imaju i plaže i lungomare, pa bi im puno bolje bilo da se voze do povijesnog Trsata, da posjete Hram Sv. Georgija velikomučenika, uspnu se Šetalištem Joakima Rakovca do Trsatskog svetišta, popiju kavicu u kojem od trsatskih kafića i tsl.

Smatram da bi Linije br.1 i br. 2 Autotroleja trebalo promijeniti. I vratiti na staro. Tako da se od Bivija ide na Trsat i natrag, te od Srdoča do Pećina i natrag. Gužva u autobusima bi se smanjila, a prirodne ljepote, plaže, šetališta, povijesne znamenitosti bile bi dostupnije svima. Za bolji Autotrolej, za kvalitetniji prijevoz u Rijeci. (Giancarlo KRAVAR)

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by kico101 pon 16 oľu 2015 - 8:33

A onda je svizac zamotao čokoladu. grinko

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by Pfaff pon 16 oľu 2015 - 9:37

kiki273 je napisao/la:Organizirani gradski prijevoz u Rijeci seže u daleku 1899.godinu kada su se pojavili prvi tramvaji s konjima.
Caro Ginacarlo, Rijeka nije nikad imala tramvaje na pogon konjovima, bio je to ozbiljan grad pa se oma išlo na 'letriku!

Inače tekst(ić) nije loš, meni se sviđa, a logika zamjene 1 / 2 mi nikad nije legla (predugo sam bio naviknut da jedinica vozi kako je vozila)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Reorganizacija linija - Page 13 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by Gost pon 16 oľu 2015 - 12:54

Pfaff je napisao/la:... logika zamjene 1 / 2 mi nikad nije legla (predugo sam bio naviknut da jedinica vozi kako je vozila)
Nisi jedini ... ja i dalje to nazivam "starim titulama" (i zbunjujem sve oko sebe rolling on the floor )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by NP-549 pon 16 oľu 2015 - 12:56

Jedno je navika, a drugo stvarne potrebe. Ne kažem da je ovo sad dobro, nego želim reć da ne treba bit rob navika.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by gaspa pon 16 oľu 2015 - 15:10

Nisu li prvi trolejbusi vozili (1) Kantrida - Pećine i (2) Zamet - Trsat? Ima i neka slika trola na forumu s jedinicom za Pećine.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by NP-549 pon 16 oľu 2015 - 17:30

Upravo tako gaspa, al mnogi ljudi si daju za pravo da povijest počinje od njih.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by Trol_Rijeka pon 16 oľu 2015 - 17:32

Ovako je to izgledalo 1951.:
1 (tramvaj) Školjić-Torpedo
2 (trolejbus) Titov trg-Kantrida
3 (trolejbus) Pećine-Željeznička stanica (okretište oko Parka Vinka Frančiškovića)

Kada je 1959. na mrežu priključen Trsat:
1 Pećine-Kantrida
2 Trsat-Mlaka

1962. je na mrežu priključen Zamet, ali su linije izgubile brojeve:
Trsat-Kantrida
Pećine-Zamet

To je ostala osnovica kasnije numeracije autobusnih linija. Dvojka na Trsatu i Jedinica na Pećinama zapravo nisu novost, iako je sustav Trsat-Kantrida i Pećine-Zamet svakako bolji.
Trol_Rijeka
Trol_Rijeka

Broj postova : 282
Age : 61
Lokacija : Rijeka
Registration date : 08.05.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by NP-549 pon 16 oľu 2015 - 17:44

Na Pećinama nema ni pasa, Citelisi se voze poluprazni od Fiumare preko Plumbuma do Fiumare. Unatoč Toweru, tamo jednostavno NEMA NIKOGA. Šta oćete, da vam donesem rezlultate 4 mjeseca praćenja popunjenosti autobusa na liniji 1 !? Da, znam da treba jedan takav dio grada imat solidni interval polazaka, ali za ovoliko putnika 20-ak minuta na liniji 1 je sasvim dovoljno. I nemogu se Pećine sa svojim vilama i hotelima uspoređivat sa radničkim naseljima po Zametu i Srdočima. Nit ih brojem ima podjednako, nit su im potrebe iste.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by novi_shef pon 16 oľu 2015 - 18:29

Ja bih išao obrnutom logikom; možda bi se ljudi više koristili javnim prijevozom da su vožnje češće. Idealni interval možda je 20 minuta, ali linija je duga i često zaglavljuje, a da ne govorim u slučaju ispadanja vozila. Meni osobno to ionako niš ne mijenja jer idem u grad isključivo pješke...

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by NP-549 pon 16 oľu 2015 - 19:20

Al na Pećinama stvarno nema ljudi koji bi taj "jači" prijevoz mogli koristiti. Ova tvoja metoda može upaliti negdje gdje ima puno ljudi ali se igrom slučaja ne voze, pa im probaš ponudit nešto novo (bolji VR) pa možda upali.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Reorganizacija linija - Page 13 Empty Re: Reorganizacija linija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 14. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.