Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

+6
NP-549
AMFan
leteči vlak
gorgoroth
Pfaff
kriticar
10 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 14. 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar čet kol 31, 2017 8:36 pm

Činjenice su poznate. Arriva je vlasnik oko 78% dionica Autotransa. Kupovanjem tog paketa Arriva je kupila i udjele Autotransa u svim tvrtkama Autotrans grupe.
Što će se dalje događati s tim tvrtkama? Vjerojatno barem u početku neće biti velikih promjena. Ali mislim da će prestati pojedinačno kupovanje polovnih autobusa. I obnova flote će se nastaviti novim autobusima. Možda se ipak interventno prebaci iz drugih tvrtki grupacije Arriva više komada autobusa iste marke i tipa za kraće linije kao što je bio slučaj s Panturistom. A onda bi u grupama mogli stizati novi autobusi renomiranih marki. Sudeći po sastavu flota tvrtki u susjednim zemljama, a u vlasništvu Arrive, dolaziti će uglavnom vozila iz proizvodnog asortimana Evo busa ili NEOMAN grupe.
Moje osobno mišljenje je da će tvrtke zadržati svoj pojedinačni image. I neće se vjerojatno mijenjati sjedišta tvrtki.  Za to imaju i infrastrukturu. Jedino možda dođe do neke racionalizacije na mjestima gdje više tvrtki iz grupe djeluju na istom području i do sada su konkurirale jedna drugoj. Pri tom prvenstveno mislim na Osječko područje gdje djeluju Panturist i App.
Što će biti za koju godinu teško je predvidjeti jer tržišni uvjeti se s vremenom mijenjaju. A Arriva će sigurno učiniti sve da tvrtke posluju rentabilno i prilagođavati se tržišnoj situaciji.
Dakle ja očekujem da ćemo i dalje viđati autobuse sa prepoznatljivim Autotransovim naljepnicama na linijama na kojim smo ih i dosad viđali. Ali očekujem i veće unificiranje flote.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by Pfaff čet kol 31, 2017 8:53 pm

Osobno ne očekujem ništa lijepog. Pogotovo što će "rentabilno poslovanje" i "prilagođavanje tržišnoj situaciji" dovesti do još veće siromašenja autobusnih usluga u lokanom prometu.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar čet kol 31, 2017 11:52 pm

Mislim da tu trebaju svoj posao obaviti jedinice lokalne uprave, dakle općine, gradovi, županije. Barem je zakon jasan. A jesu ih toliki broj stvoren samo zato da se mogu mnogobrojni uhljebiti poslušni vojnici stranke na vlasti?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by Pfaff pet ruj 01, 2017 4:11 am

Zakoni su jasni, jedino nema para. A ne bi ih bilo ni da se okrupne jedinice lokalne samouprave jer država poždere sve.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar pet ruj 01, 2017 1:38 pm

Ma političari izglasaju zakone i onda ih sami ne poštuju. Raniji sistem bio je čini mi se nekako pravedniji prema tim recimo slabije razvijenim krajevima. Manje su trošili sami na sebe pa bi nešto para i ostalo. A sada svako malo veće selo mora imati načelnika i njegovu svitu. Pusti administrativni aparat. Uglavnom politički uhljebi. Eto gdje ode najviše para. A kažu da smo porezno najopterečenija zemlja u Europi.
Nego mi zabradismo debelo u nisi_on_topic
Vratimo se na temu. Hoćemo li sada viđati više novih vozila iz NEOMAN grupe, kao što je slučaj u Panturistu? Ili više vozila iz Evo bus grupe kao što je slučaj kod tvrtki Arriva grupacije u susjednim državama? Iako su u Sloveniji ne podjednako zastupljene obje grupacije. Doduše ne znam kakvo je bilo stanje zatečeni kod preuzimanja.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by gorgoroth pet ruj 01, 2017 4:56 pm

Što se mene tiče neka ostane Autotrans, kao do sada s svojim imenom,a ostalo kako bude

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by leteči vlak pet ruj 01, 2017 6:39 pm

kriticar je napisao/la:
Vratimo se na temu. Hoćemo li sada viđati više novih vozila iz NEOMAN grupe, kao što je slučaj u Panturistu? Ili više vozila iz Evo bus grupe kao što je slučaj kod tvrtki Arriva grupacije u susjednim državama? Iako su u Sloveniji ne podjednako zastupljene obje grupacije. Doduše ne znam kakvo je bilo stanje zatečeni kod preuzimanja.

Situacija u Arrivi Slovenija se polako mijenja. Istina je, da su autobusi iz grupe Evo bus apsolutni lideri po broju vozila, mada je nakon 2013. godine (dolazak Arrive u Sloveniju) došlo i nešto MAN-ova: Lion's City u GP Novo mesto, Lion's Intercity za regionalni promet. No, u posljednje vrijeme Arriva se okreče prema autobusima iz grupe Iveco bus. Već prošle godine nabavili su više komada Iveco Crossway-a II, uskoro dolazi još 28 vozila.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar pet ruj 01, 2017 8:27 pm

U Panturistu nema Iveca, a ni Autotrans ih baš nije nešto preferirao u zadnje vrijeme. Vidjeti ćemo što će biti dalje. Mislim da je i Arriva Litas iz Srbije dobila neke tourismo Euro6. Barem njih često viđen na turističkim vožnjama, pa i u mom kraju.
Da li oni imaju i Iveco?
Neke Setre voze za Arriva Slovenija. Vidio sam slike s315HD koje su vjerojatno nabavljene prije dolaska Arriva. Je li tako?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar pet ruj 01, 2017 8:59 pm

gorgoroth je napisao/la:Što se mene tiče neka ostane Autotrans, kao do sada s svojim imenom,a ostalo kako bude
Moguće da prođe kao Alpetour koji je zadržao svoje ime i image, a autobusi su dobili samo mali stiker s natpisom "part of Arriva DB group" na boku iza zadnjeg blatobran. Ja očekujem da će biti tako.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by gorgoroth pet ruj 01, 2017 9:56 pm

I ja se nadam,a onda neka i APP ostane u autotrans šemi

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar pet ruj 01, 2017 10:55 pm

App je u nešto drugačijoj poziciji nego Autotrans jer jednim dijelom djeluje na istom području gdje i Panturist. Do sada su bili konkurencija, a kako će se stvari razvijati dalje teško je predvidjeti. Sigurno će doći do neke reorganizaciji na onim područjima gdje su do sada članice grupe bile konkurencija jedna drugoj.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by leteči vlak sub ruj 02, 2017 1:54 pm

kriticar je napisao/la:
Neke Setre voze za Arriva Slovenija. Vidio sam slike s315HD koje su vjerojatno nabavljene prije dolaska Arriva. Je li tako?

Da, sve Setre 315HD(H) su nabavljene prije dolaska Arrive, najviše za vrijeme Veolia Transport-a i I&I.

Arriva Dolenjska&Primorska ima u vlasništvu i 2 Setre 415 GT-HD. Nabavljene su već za vrijeme Arrive (04/2014) kao polovni autobusi. Prethodni vlasnik: Street Tour Portorož.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by gorgoroth sub ruj 02, 2017 3:34 pm

Nama neka petice nabavljaju i ja najsretniji,predivne su

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar sub ruj 02, 2017 4:01 pm

leteči vlak je napisao/la:

Da, sve Setre 315HD(H) su nabavljene prije dolaska Arrive, najviše za vrijeme Veolia Transport-a i I&I.

Arriva Dolenjska&Primorska ima u vlasništvu i 2 Setre 415 GT-HD. Nabavljene su već za vrijeme Arrive (04/2014) kao polovni autobusi. Prethodni vlasnik: Street Tour Portorož.


Da to znam, ali ni jedna nova setra nije stigla za Arrive. Jedino one 431DT,  nabavljene za IC bus, kasnije Arriva express, sada u Panturistu mislim da su dvije prije ZG imale vrlo kratko MB tablice.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar sub ruj 02, 2017 4:40 pm

gorgoroth je napisao/la:Nama neka petice nabavljaju i ja najsretniji,predivne su
Bojim se da više nećemo pratiti dolazak novih petica u Autotrans. Arriva ih nema nigdje u okruženju.
Ali nikad ne reci nikad.
I tvoje slike su predivne. Zato pokušaj uloviti onu peticu 1528 za koju sam čuo da je dobila neke naljepnice Arriva DB company

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar ned ruj 03, 2017 4:00 pm

Da li ce neki autobusi Autotransa biti brandirani kao Arriva Express ili ce taj brend ostati u Hrvatskoj eksluzivno Panturistu teško je sada reci. Protok vremena donijet ce pravi odgovor.
Iako ako bude nekih novih linija Arriva Expressa sa Jadrana (ali i onih već postojećih)  logično je da ih obavljaju busevi koji garažiraju negdje bliže ishodištu linija. Isto tako vjerojatno nije ni problem da se vozilo jednog člana grupacije servisira u garaži drugog. Pogotovo što su na linijama Arriva Express uglavnom zaposleni noviji autobusi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar pet pro 08, 2017 9:07 am

Za sada se nedogađa ništa dramatično ili neočekivano. Rade se neke racionalizacije, prvenstveno u područjima gdje dvije ili vise sada sestrinskih tvrtki djeluje na istom području.
Od strane Autotransa preuzet je i integriran u potpunosti Autotrans Lika, ali to je bilo pitanje vremena od trenutka kad je u Autoprijevozu Otočac došlo do razdvjanja autobusnog prijevoza i ostalih djelatnosti u sklopu tvrtke i formiran Autoprijevoz Lika iskljucivo za autobusni prijevoz.
Autobusi se koriste na linijama gdje su potrebniji bez obzira kojoj tvrci u grupi vlasnički pripadaju sto možda izaziva zabunu kod nekih manje na tom podrucju educiranih pratitelja, ali za sada opstaju sve "velike" tvrtke u sastavu grupe.
Linije se, gdje god je moguce organiziraju tako da se autobusi i vozači vračaju uvečer kuci da bi se vjerojatno izbjegli troškovi smjestaja.
App koji trenutno ima višak autobusa vozi i za Panturist i za Autotrans, ali i autobusi ova dva prijevoznika voze na linijama App-a. Voze i Panturistovi za Autotrans. Jedino jos nisam vidio ili mi nije dojavljeno za Autotrans bus na Panturist liniji. Možda zato sto Autotrans sam nije imao dovoljno autobusa za svoje potrebe u sezoni.
Grupacija koja sada raspolaze sa vise od sedamsto vozila namjenjenih za prijevoz putnika može se samo širiti, ako to nije protiv zakona o tržišnom nadmetanju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by AMFan sub pro 09, 2017 12:16 am

Kako stvari stoje, APP bi mogao bit ugašen. Njihov PJ Zadar službeno ne postoji od 1. ovog mjeseca. Od 1. idućeg mjeseca ukidaju se TA Slavonski Brod, Vinkovci, Osijek, Đakovo, a radnici su dobili mogućnost da se prebace u Panturist za puno manje plaće.

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar sub pro 09, 2017 12:45 pm

I koliko zaposlenih ima ta TA? Panturist ima jaku TA i što će ih više na istom području?
A što se tiče ZADRA liniju za Zagreb i dalje voze sa dva autobusa koji noćenja u Zadru a polaske iz Zagreba voze Zagrebačka i Riječka PJ Autotransa

Plačat će oni vozače suhim zlatom, ako i kad im autobusi ostanu bez vozača. Ali i sindikat koji bi trebao da se bori za interese svojih članova,  bori se uglavnom za interese pojedinaca. Onih visoko pozicioniranih u njemu.
Ali na žalost trebao bi raspravljati o politici,  ali ovo nije mjesto za to.
A da su vozači složni vozile bi samo one tvrtke koje bi pošteno plaćale odrađenom.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar uto pro 12, 2017 8:12 am

Malo sam pratio što se događa u grupaciji. Onoliko koliko je dostupno na internetu.
Cinjenice su slijedece. Panturist se iz nekih razloga odrekao Setri katnica (4) koje je koristio na Arriva Express liniji Zagreb Munchen i obratno koja ima tri povratna polaska dnevno.
Sada tamo voze MAN autobusi koji su koristeni na drugim Arroiva Express linijama.
Na Arriva Express liniji Osijek Zagreb skoro da i ne voze irizarke(5) nabavljene za tu liniju vec drugi autobusi iz flote Panturista pa i setra s417GT-HD iz flite App rebrandirana Arriva Express.
Dvije od cetiri katne setre koriste se zadnjih dana na linijama Zagreb - Novi Vinodolski i obratno sa polaskom u 1800 i dolaskom u Zagreb u 1755 i na liniji Zagreb - Osijek  sa dolaskom u 1745 i polaskom iz Zagreba u 1815. I to na takav nacin da bus koji dode iz Primorja produžuje u Slavoniju i obratno. Obje linije obavlja App u kooperaciji sa Autotransom.
Gdje su druge dvije i Irizarke za sada ostaje tajna.
S druge strane App je ukinuo gomilu linija koje su ishodište i kraj imale u Madarskom Harmony-ju, a koje su imale upitan status.
U susjednoj Sloveniji Arriva ima tri po obimu manje firme i sve tri posluju. Tako da mislim da do daljnjeg opstaju i sve tri Hrvatske firme u vecinskom vlasništvu Arrive DB.
A App autobusi vec godinama voze na linijama Autotransa i to nije nista novo.
Bitno je znati da natpis na vratima ne oznacava vlasnika autobusa, vec nositelja licence na koju autobus vrsi javni prijevoz putnika.
Jer i onako vecina novijih autobusa je u vlasništvu leasing kuca, a ne prevozilaca.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar sri pro 20, 2017 2:47 pm

Jučer je na stranicama prijevoznika Autotrans, App Požega i Panturist objavljena vijest u implementaciji novog brend ARRIVA HRVATSKA. Maneken prezentacije bio je Autotransov gbr. 1528 Setra S516HD. Više kao i slike mogu se naći na:
https://www.autotrans.hr/hr-hr/autotrans-postaje-arriva
Na stranici Autotransa je napisao/la:
AUTOTRANS POSTAJE ARRIVA

Arriva, članica Deutsche Bahn grupe, na hrvatskom je tržištu prisutna od 2013. posredstvom Panturista, a nakon nedavnog preuzimanja Autotrans grupe, odlučila se za promjenu imena brenda i  vizualnog identiteta svih tvrtki te sveobuhvatno unapređenje poslovnih procesa sa još snažnijom orijentacijom na korisnike i njihove potrebe.

„Želimo da svi naši korisnici Arriva brend doživljavaju kao spoj kvalitete, sigurnosti, inovativnosti i ekološke osviještenosti jer ga kao takvog i gradimo. Visoku kvalitetu usluge jamčimo modernim voznim parkom opremljen USB utičnicama i gratis WiFi uslugom, predanost održavanju visokih standarda sigurnosti na cestama dokazujemo korištenjem najnovije tehnologije, kontinuiranom provjerom sigurnosti svih vozila u floti i sustavnim treningom vozača, inovativnost se najbolje ogleda u razvoju digitalne ponude, a o ekološkoj osviještenosti nabolje govori sustavno investiranje u vozila koja ostvaruje niske emisije ispušnih plinova.“ – izjavio je Dražen Divjak generalni direktor Arriva Hrvatska.

Novo ime. Nova snaga.

S obzirom na promjenu imena, novi vizualni identitet dobiti će sjedišta tvrtki u Rijeci, Osijeku i Požegi, 27 kolodvora kojima tvrtka upravlja kao i vozni park od preko 600 vozila, a cjelokupan proces rebrendinga odvijati će se tijekom čitave 2018. godine.

„Novo ime i vizualni identitet simbolički predstavljaju početak novog razdoblja u poslovanju tvrtke u čijem su središtu interesa korisnici i kontinuirano prilagođavanje usluge njihovim potrebama u svrhu unapređenja korisničkog iskustva. Usporedo s brigom za korisnike intenzivno ćemo raditi na ojačavanju i nadograđivanju snažnih temelja poslovanja u svrhu daljnjeg rasta i razvoja na domaćem i europskom tržištu. Pred nama je uzbudljivo putovanje stvaranja Arriva brenda čija snaga će proizlaziti kako iz naše liderske pozicije u Hrvatskoj tako i iz maksimalne posvećenosti kvaliteti, sigurnosti, inovativnosti, okolišu i potrebama korisnika.“ – zaključuje Dražen Divjak generalni direktor Arriva Hrvatska.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by NP-549 sri pro 20, 2017 4:55 pm

Eto baš ta #1528 išla danas u 9:00 Rijeka—Dubrovnik pa probaj uhvatit neki dobar kadar
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar sri pro 20, 2017 8:11 pm

Znam, javljeno mi je već jučer. Ali neću moći zbog drugih obaveza.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by gorgoroth čet pro 21, 2017 5:17 pm

Hoće li napokon kakvih novih autobusa

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by kriticar čet pro 21, 2017 7:47 pm

Izgleda da su neki stigli u Panturist.
Danas na njihovim Arriva Express linijama voze OS-891-LZ i OS-892-LZ. Jesu li to najavljene VDL Future?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?  Empty Re: Što sada kad je većina dionica u posjedu Arriva Osijek?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 14. 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.