Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Što me (ne) ljuti u prometu

+4
Pfaff
portos
besposlenpop
gaspa
8 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by ICE-3M čet 10 lis 2024 - 19:38

Je, izgleda nepregledno i opasno, al ja tam nikad nisam videl nesrecu, niti cul da je bila. Vozaci tramvaja paze, a ni auti se ne zaletavaju prevec.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 886
Age : 41
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna čet 10 lis 2024 - 19:56

Ja tuda rijetko prolazim no uvijek dobro pogledam unatrag i naprijed ide li tramvaj.
Jednom prilikom sam vidio jednog nestrpljivog koji je vidjevši da dolazi tramvaj požurio nebi li prošao prugu
prije njega pa je tramvajac počeo naglo kočiti. Vidjevši to i shvativši da tramvaj ne može tako brzo stati
odustao je od žurbe pa je i on naglo zakočio i jedva stao.
Svakakve gluposti padnu vozačima na pamet radi Jedne minute (i manje) koja bi ga zadesila da je usporio. Evil or Very Mad
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 9349
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna pet 11 lis 2024 - 20:42

Za dva dana nas čeka opet cirkus maksimus u Zagrebu:
ZAGREBAČKI MARATON – IZVANREDNA ORGANIZACIJA PRIJEVOZA U NEDJELJU

U nedjelju, 13. listopada 2024. godine, od 7.15 do 15 sati, zbog održavanja "32. Zagrebačkog maratona", sve tramvajske linije, osim linije 9, vozit će izmijenjenim trasama, dok linija 13 neće biti u prometu sve do završetka maratona.

Linija 2: Zapadni kolodvor - Vodnikova - Glavni kolodvor - Držićeva - Žitnjak

Linija 4: Savski most - Savska - Vodnikova - Glavni kolodvor - Ulica kneza Mislava - Borongaj

Linija 5: Prečko - Savska - Ulica grada Vukovara - Žitnjak

Linija 6: Zapadni kolodvor - Vodnikova - Glavni kolodvor - Držićeva - Sopot

Linija 7: Arena Zagreb - Zapruđe - Autobusni kolodvor - Branimirova - Trg žrtava fašizma

Linija 11: Zapadni kolodvor - Vodnikova - Glavni kolodvor - Ulica kneza Mislava - Borongaj

Linija 12: Ljubljanica - Ulica grada Vukovara - Heinzelova

Linija 14: Trg žrtava fašizma - Ulica kneza Mislava - Glavni kolodvor - Savska - Savski most

Linija 17: Prečko - Savska - Vodnikova - Glavni kolodvor - Ulica kneza Mislava - Borongaj

Kako bi našim korisnicima omogućili što kvalitetniju uslugu prijevoza, a zbog opsežnosti preusmjeravanja i skraćivanja tramvajskih linija, bit će uspostavljene dvije izvanredne autobusne linije koje će, umjesto tramvaja, voziti na prohodnom dijelu trasa. Izvanredne autobusne linije prometovat će na relacijama Dubrava - Borongaj koja će biti u prometu od 8 do 14. 30 sati, dok će linija Črnomerec - Magazinska prometovati od 8.15 do 14.30 sati.

Održavanje maratona uvjetuje izmjene i u autobusnom prometu, i to na linijama 102A, 106, 139, 140, 141, 146, 148, 210, 202, 203, 204, 207, 226, 227, 228 i 233.

Izmijenjene trase navedenih autobusnih linija dostupne su na mrežnim stranicama www.zet.hr

Izvanredna autobusna linija Dubrava - Borongaj će polaziti s izlaznog perona (zapadno od otpremničkog bloka), a s terminala Borongaj s privremenog stajališta ispred linije 231 te će prometovati trasom:

Dubrava - Mandlova - Branimirova - Krešićeva - Borongaj
Borongaj - Ulica Divka Budaka - Branimirova - Mandlova - Dubrava
Izvanredna autobusna linija Črnomerec - Magazinska polazit će sa Črnomerca s istočnog izlaznog perona (objekt ZET-a), a s Magazinske ulice sa stajališta linije 118 te će prometovati trasom:
Črnomerec - Ilica - Zagrebačka - Prilaz baruna Filipovića - Selska - Zagorska - Magazinska - Nova cesta - Žajina - Adžijina - Magazinska
Magazinska - Zagorska - Selska - Ilica - Črnomerec.

Linija će osim početno-krajnjih stajališta koristiti obostrana autobusna stajališta Vodovoda u Magazinskoj ulici i tramvajsko stajalište Sveti duh na Ilici, u smjeru Črnomerca.

Za vrijeme ove posebne regulacije prometa, između Dubrave i Dupca prometovat će tramvaji.

Autobusni promet

Autobusna linija 102A (Šestine - Jandrićeva) će od 8.30 do 10 sati od Šestina prometovati produženo Gračanskom cestom do Gračanskog dolja. Početno stajalište na Gračanskom dolju bit će na stajalištu autobusne linije 617 (vip parking uz žičaru Sljeme).

Linija 106 (Kaptol - Mirogoj - Krematorij) neće prometovati od 8.30 do 10.30 sati.

Autobusne linije 139 (Reljkovićeva - Jelenovac - Reljkovićeva) i 141 (Reljkovićeva - Vinogradi - Reljkovićeva) će od 8.30 do 14.30 sati prometovati redovnom trasom, ali skraćeno do i od rotora ispred Vinogradske bolnice, gdje će se okretati te će na stajalištu Vinogradska 26 (između dva kioska) biti omogućen izlazak i ulazak putnika.

Linija 140 (Jandrićeva - Sljeme) će od 8.30 do 10 sati, u smjeru Jandrićeve, prometovati skraćeno do Mihaljevca. Polazak u 9 sati bit će ostvaren s autobusnog stajališta na Gračanskoj cesti (Preko puta okretišta na Mihaljevcu).

Linija 146 (Reljkovićeva - Malešnica - Jankomir) prometovat će od 8.30 do 14.30 sati skraćeno na relaciji Črnomerec - Malešnica - Jankomir. Autobusi će s terminala Črnomerec polaziti s postojećeg stajališta na Ilici, uz tramvajski terminal. Umjesto stajališta Selska na Prilazu baruna Filipovića, autobus će koristiti stajalište Selska na Selskoj cesti, u smjeru Črnomerca.

Linija 148 (Reljkovićeva - Hercegovačka - Bosanska - Reljkovićeva) neće prometovati od 8.30 do 14.30 sati.

Autobusne linije 201 (Kaptol - Kvaternikov trg) će od 8.30 do 10 sati prometovati od kružnog toka Bijenička/Grškovićeva redovnom trasom do kružnog raskrižja Srebrnjak/Petrova. Od 10 do 14.30 sati linija će prometovati od Kaptola do kružnog raskrižja Srebrnjak/Petrova. Polasci sa stajališta Srebrnjak 10 bit će ostvarivani 5 minuta kasnije u odnosu na polaske s Kvaternikova trga.

Linije 202 (Kvaternikov trg - Kozjak), 204 (Kvaternikov trg - Horvatovac - Voćarska - Kvaternikov trg) i 207 (Kvaternikov trg - Rim - Kvaternikov trg) će od 8.30 do 14.30 sati prometovati skraćeno do rotora Petrova/Srebrnjak. U smjeru Kaptola i Kozjaka autobusi će sa stajališta u zoni raskrižja Petrove ulice i Ulice Srebrnjak, Ulica Srebrnjak 10, polaziti 5 minuta kasnije u odnosu na vremena polazaka koja se u rasporedu vožnje navedena kao polasci s Kvaternikova trga.

Autobusne linije 203 (Svetice - Vinec - Krematorij - Kaptol) i 226 (Kaptol - Remete - Svetice) će od 8.30 do 10.40 sati prometovati skraćeno djelomično izmijenjenim trasama. Od 8.30 do 10 sati linije neće prometovati do Kaptola i Svetica nego skraćenom strasom od kružnog raskrižja.

Bijenička/Grškovićeva - dalje redovnom trasom do Bukovačke ceste - (desno) Ulica Mije Kišpatića - Ulica Jordanovac - (lijevo) Laščinska cesta - (lijevo) Petrova ulica - (desno) Ulica Jordanovac - (lijevo) Ulica Klementa Crnčića - Crnčićeva/Bukovačka.

Od 10 do 10.40 sati, linije 203 i 226 će prometovati na trasom: Kaptol - redovnom trasom do Bukovačke ceste - (desno) Ulica Mije Kišpatića - Ulica Jordanovac - (lijevo) Laščinska cesta - (lijevo) Petrova ulica - (desno) Ulica Jordanovac - (lijevo) Ul. Klementa Crnčića - Crnčićeva/Bukovačka
Autobusi će s privremenih polaznih stajališta na Bukovačkoj i Bijeničkoj cesti polaziti odmah po dolasku, bez dužih zadržavanja.

Linija 227 (Svetice - Gornji Bukovac - Gračansko Dolje) će od 8.30 do 10.40 sati prometovati skraćeno u smjeru Svetica, djelomično izmijenjenom trasom:

Gračansko Dolje - redovnom trasom do Bukovačke ceste - (desno) Ulica Mije Kišpatića - Ulica Jordanovac - (lijevo) Laščinska cesta - (lijevo) Petrova ulica - (desno) Ulica Jordanovac - (lijevo) Crnčićeva ulica - Crnčićeva/Bukovačka.

S privremenog stajališta Bukovačka 11 (taxi stajalište) autobus će voziti redovnom trasom, a polaske će ostvarivati odmah po dolasku, bez dužih zadržavanja.

Linija 228 (Svetice - Rebro - Svetice), će od 8.30 do 10.40 sati u smjeru Rebra prometovati redovnom trasom s privremenog početnog stajališta Bukovačka 11 (taxi stajalište), a u smjeru Svetica redovnom trasom do raskrižja Petrova/Jordanovac te nastaviti desno Ulicom Jordanovac i Crnčićevom ulicom do raskrižja Crnčićeva/Bukovačka. Autobusi će s privremenog polaznog stajališta na Bukovačkoj cesti polaziti odmah po dolasku, bez dužih zadržavanja.

Autobusna linija 233 (Jandrićeva - Markuševec) će od 8.30 do 10 sati prometovati izmijenjenom trasom u oba smjera: Markuševec - Gračanska cesta - Ulica Mlinovi - Šestinska cesta - Šestine.
Početno/krajnje stajalište na Šestinama bit će stajalište Šestine-centar (stajalište uz DVD Šestine). Za vrijeme provođenja ove organizacije koristit će se sva postojeća stajališta na izmijenjenom dijelu trase.

Korisnike ljubazno molimo za razumijevanje.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 9349
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by gaspa sub 12 lis 2024 - 17:55

Jedan vikend biciklisti, drugi trkači... što je slijedeće? Umjesto da trče, recimo, kanalom Sava-Odra-Sava, oni moraju podijeliti grad na dva dijela. Kao da nije dosta što ga već Sava dijeli. Prošli vikend, kad su biciklirali, tako su savili autobusne linije da nije bilo šanse održati vozni red. Pokušao sam se odvesti do Dugava ali nakon polsatnog čekanja sam odustao (interval je inače 20 min). Autobus koji je onda došao elegantno je čekao slijedeći polazak, čime je jedan polazak preskočen.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3670
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff sub 12 lis 2024 - 20:12

Da ne spominjem da je zbog Portosovog bicikliranja po Krku napravljen kaos u prometu oko Baške

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11427
Age : 76
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna sub 12 lis 2024 - 21:37

Siroti Portos, valjda se neće jako naljutiti?
Baška je ipak puno manja a osim toga koliko sam shvatio biciklisti voze često raznim sporednim putevima i stazama.
Ljeti je Krk pun biciklistima koji dobrim dijelom imaju svoju zasebnu stazu uz cestu no ima ih i posvuda.
Vozači paze na njih no koji puta me naljute jer moram jako usporiti a pored glavne ceste imaju svoju koju ne koriste Twisted Evil
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 9349
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by portos Yesterday at 8:50

Pfaff je napisao/la:Da ne spominjem da je zbog Portosovog bicikliranja po Krku napravljen kaos u prometu oko Baške
Samo na kratkoj dionici ceste prema Jurandvoru

______________________________________
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 3Strijelemale Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 588
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Tomašević najavio: Uvodi se naplata parkiranja nedjeljom u Zagrebu

Postaj by borna Yesterday at 12:51

Svašta je danas najavljeno:
Ulaganje grada Zagreba u promet tema je konferencije za novinare zagrebačkog gradonačelnika Tomislava Tomaševića

Gradonačelnik je na početku rekao da je ove godine bila rekordna količina radova u gradu, a da je potrebno obnoviti svu infrastrukturu jer se više od 20 godina gotovo ništa nije ulagalo.

'Cijevi u Ilici su položene za vrijeme Franje Josipa, pa vam je jasno koliko je to staro i da se moralo mijenjati', rekao je Tomašević.
[img]Prometne gužve su, kaže gradonačelnik, rezultat porasta broja automobila. 2013. 337.591, a 2023. 460.702 svih registriranih vozila. Osobnih automobila je 2013. bilo 283.331, a 2023. ih je bilo 379.564. Zato će danas predstaviti neka prometna rješanja i projekte kojima bi cilj bio smanjenje gužve, jer se ne može s postojećom infrastrukturom. Produžetak Branimirove na istok i Kolakove ulice rezultirat će dobijanje jedne obilaznice duge sedam kilometara, koja će rasteretiti Sesvete i aveniju Dubrava, a i Slavonsku aveniju, rekao je Tomašević. Radovi na Sarajevskoj cesti počinju sljedeći tjedan, a to će biti novi južni ulaz u grad, rekao je Tomašević i dodao da je vrijednost 25 milijuna eura bez PDV, što uključuje cestu i tramvajsku prugu, što će biti prva nova tramvajska pruga u više od 20 godina.
Na zapadu je najvažniji projekt Jarunski most, zapadno od jezera Jarun. Završavaju se imovinsko-pravni sporovi, ide se dalje u projektiranje, bit će gotov do kraja 2028. godine, a znatno će rasteretiti Jadranski most, Horvaćansku, Selsku i Ljubljansku aveniju. Imat će tri prometne trake u svakom smjeru, plus tramvajsku prugu, bicilističke i pješačke staze u oba smjera. Tomašević je naglasio da će to biti treći most u gradu preko kojeg će ići tramvaj. Također će se spojiti pristup prema novoj dječjoj bolnici koja bi se trebala izgraditi u Blatu do kraja 2029.

Most u Savskoj opatovini trebao bi rasteretiti zapadni dio grada, ali nije realno da bude izgrađen do 2032. godine. Tomašević je dodao da će s istočne strane Jaruna ići i jedan pješački i bicilistički most, koji će spojiti Arena Centar i Jarun.

Tomašević je rekao da će se graditi nova Šarengradska ulica te da su svi problemi koji su godinama opterećivali taj projekt pred riješeni ili pred rješenjem, a ona bi trebala rasteretiti Savsku cestu. Imat će četiri vozne trake te pješačke i biciklističke trase. Projekt je pred izdavanjem lokacijske dozvole, a radovi bi trebali krenuti 2026. s time da bi prvi dio bio od Vukovarske do Zagrebačke.

U Heinzelovoj ulici će se graditi druga tramvajska pruga, nabavljaju se novi tramvaji jer 15 godina nije kupljen nijedan. Kupljeno je 40 novih, od kojih bi prvi trebali doći sljedeće godine, a pokrenuta nabava još 40. Investicija za nove tramvaje je veća od 200 milijuna eura.

Kupljeno je 65 novih autobusa, uglavnom financiranih iz EU fondova. Kupljeno je i 60 rabljenih zbog dugogodišnjeg neobnavljanja fonda, a kupit će se još 60 rabljenih te nove na struju i na vodik.

Tomašević je rekao da se projektira podzemna garaža u Klaićevoj, procijenjene vrijednosti od 20-ak milijuna eura, kapaciteta 800 parkirnih mjesta, te jedna ispod Paromlina za 350 mjesta, a pripremne radnje su u tijeku za podzemnu garažu na Trgu Franje Tuđmana.

Nastavlja se s modelom blokovskog parkiranja, u javnom savjetovanju došlo je 318 prijedloga. Brojni prijedlozi su usvojeni, rekao je Tomašević i predstavio konačni prijedlog rješenja na karti Zagreba.
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 2385753
Dodao je i da će kao novitet biti omogućeno kupcima povlaštenih parkirnih karata da odaberu susjedni blok u istoj ili nižoj zoni, ako se nalaze na granici svog bloka i žele parkirati u tom susjednom bloku. Oni koji nemaju prebivalište ili boravište u određenoj parkirnoj zoni neće moći kupiti povlaštenu parkirnu kartu, iako imaju nekretnine u vlasništvu u toj zoni.

Produžit će se naplata radnim danom s 22h do ponoći, kako bi se stanari koji se tada vraćaju kući mogli lakše naći parkirno mjesto. Subotom će se produžiti do navečer, a nedjeljom, kada se parkiranje nije naplaćivalo, uvest će se plaćanje do 15h. Tomašević je rekao da se u blokovsko parkiranje krenulo zato što samo u 1. zoni ima 5000 povlaštenih karata više nego parkirnih mjesta. Karata je oko 13.000, a mjesta oko 8000.
tportal.hr
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 9349
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 8 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.