Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autotrans - Razno

+17
leteči vlak
Jean
lukas
max
Pfaff
zele
ZlayoZg
Tomek
5ar
gaspa
novi_shef
Thommo
NP-549
ikar
Krpan
kiki273
Narcis
21 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by lukas pet 4 stu 2011 - 18:02

Pa što je onda značila, vidio sam da su se na jednoj stranici vodile rasprave o tome pa me zanima...

lukas

Broj postova : 7
Lokacija : Pazin
Registration date : 16.06.2011

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by gaspa sri 25 tra 2012 - 10:59

Prvo se je spomenulo u Autotrolejovom podforumu. Da će uvođenjem trolejove produžene (bolje reći: nadoštukljane) 32 do Brseča Autotrans odustati od te linije. Mislim da to uopće ne dolazi u pitanje. Naime, za očekivati je da općina Mošćenička Draga da u koncesiju ovu liniju odn. da subvencionira dio cijene prijevoza, kao što to čini sada. Pa je onda cijena karte od Lovrana do Brseča na lokalnoj, subvencioniranoj liniji 10 kn a na nesubvencioniranoj međugradskoj 31 kn.

Općenito, moj zaključak, kao osobe koja se ne vozi autobusima, je da Autotrans ima kvalitetne cijene karata (što se tiče visine) - ne znam je li tako i kod ostalih prijevoznika. Svakako je da su za nas, iz gradova, naučene voziti se 1 sat za cijenu od 10 kn, te cijene visoke. Od krčkog mosta (Uvale Scott) do Kraljevice, 3 km, 16 kn ?! Malo sam, istražujući linije i vozne redove po pasivnim krajevima zaleđa (Gorski Kotar, Vinodol, Podgorje i sjeverni Velebit) našao cijene Autotransovih karata koje teško da su prihvatljive za svakodnevicu lokalnog življa.

Na relaciji Delnice - Crni Lug (12 km) to je 27 kn a za školski preko Lučica (što je crnoluškim školarcima nebitno, a drugu vezu nemaju) čak 31 kn. Vrhunac je Novi Vinodolski - Bribir, 6 km i čak 22 kn! Pa se ti onda vozi autobusom. Zato su sve prazniji. A što je putnika manje, to karta treba biti skuplja, da bi se vožnja isplatila.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kiki273 sri 25 tra 2012 - 15:41

Zagorje - Rijeka i nazad 92.- kn, cvikalica IV zone 30.- kn, jest da se s transom voziš u setri 56 min., a s trolejom u karampani plus presjedanje ukupno oko 90 min, ali 3:1 je malčice previše

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by NP-549 sri 25 tra 2012 - 18:35

i Rijeka-Kraljevica je 29kn, a kod nas 30 povratna pa se ljudi svejedno voze s ATR-om jer voze 20 minuta sa ***** busom, dok mi vozimo 40 minuta sa 412, iako imamo Regio (nije baš Setra HD, al za Lin 29 je više nego odličan)
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by Pfaff sri 25 tra 2012 - 18:49

gaspa je napisao/la:Na relaciji Delnice - Crni Lug (12 km) to je 27 kn a za školski preko Lučica (što je crnoluškim školarcima nebitno, a drugu vezu nemaju) čak 31 kn. Vrhunac je Novi Vinodolski - Bribir, 6 km i čak 22 kn! Pa se ti onda vozi autobusom. Zato su sve prazniji. A što je putnika manje, to karta treba biti skuplja, da bi se vožnja isplatila.
ATR cijene karata u GK su takve da se za jednog čovjeka isplati ići autom. Meni za 15 km Sunger - Delnice i natrag to dođe nešto preko 60 dlakavaca a to mi je 6 kila dizela za što napravim s Pfaffmobilom valjda 80 km. Što je najgore, i se trudi biti jedva mrčuk jeftiniji pa se ni taj cirkus baš ne isplati.

Ostajte ovdje...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Autotrans - Razno - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar sub 25 kol 2012 - 9:35

Čuo sam da je Autotrans dobio posao lokalnog prijevoza negdje oko Šibenika. Znam da Trans odavno pokušava ući na to područje. Čak je jedno vrijeme bio u posjedu nekih dionica AT Šibenik, koje je kasnije prodao.
Zna li tko detalje ovog posla? Jer Trans je bio zainteresiran prvenstveno za međugradske, a ne toliko lokalne linije AT Šibenik.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by NP-549 sub 25 kol 2012 - 9:59

Koliko mi je poznato, već neko vrijeme voze lokal po "NP Krka" umjesto narančastih Tamova i starih Volva od Krka prometa
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar sub 25 kol 2012 - 20:13

Znaš li možda što tamo vozi?
Jesu dali prigradska vozila i odakle?
Setre S315UL i manovi lion's comfort Ü mislim da su idealna vozila za to.
I ima li ih Trans dovoljno i za taj posao?
Hoćemo li uskoro vidjeti nešto novonabavljeno? Makar i polovno. Jer ponovo počinje prijevoz đaka.
Mislim da bi bilo previše očekivati kakav novi regio ili S415UL/S416UL

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by NP-549 sub 25 kol 2012 - 21:08

Comfort, Classic Ü, Setre UL i Karoca
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar ned 26 kol 2012 - 6:21

A da, Classic Ü i Karocu sam zaboravio. Znaći mogu tamo i duži od 12m. Je li to vodi mogućosti da u Transu uskoro vidimo i polovne S316UL, bilo sa standardnim , bilo sa GT prednjim krajem?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar ned 26 kol 2012 - 7:35

Koliko uopće autobusa je angažirano na tom poslu?
Krka promet je imao više od deset autobusa, samo ne znam jesu li svi bili angažirani tamo ili su korišteni i na drugom prijevozu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar uto 28 kol 2012 - 10:15

Doznao sam odgovore na pitanja postavljena zadnjih dana u ovom topicu.
Trans u Šibeniku vozi sa gbr.1173,1216 i 1281. Od APP su još posuđeni 101,121,134,146,175,176 i 177. Dakle ukupno deset autobusa.
Hvala osobi koja mi je podatke proslijedila.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar uto 28 kol 2012 - 19:50

Da li je Trans blizu ostvarenja dugogodišnje želje da se dobiju linije Autotransporta Šibenik?
http://www.sibenik.hr/vijesti/duznost-obavljanja-redovitog-autobusnog-prijevoza-preuzet-ce-drugi-privatni-autobusni-prijevoznici
I je li posao oko Slapova Krke dio dogovora?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by NP-549 uto 28 kol 2012 - 20:00

Slapovi Krke će bit vjerovatno nužno zlo, bitno da oni ćope Dubrovnik-Stuttgart i "dužobalne" Smile
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar uto 28 kol 2012 - 21:27

FRANKFURT ,a ne Stuttgart i to samo iz Splita, ne iz Dubrovnika.
I imaju pola linije Dubrovnik -Trst. Pola je već Transovo, te u suradnji sa Slovenskom Veoliom voze liniju Split - Ljubljana. Uostalom evo link na ATP ŠI vozni red za međunarodne i međužupanijske linije
http://atpsi.hr/hr/wp-content/uploads/downloads/2012/07/LINIJE-U-MEDJUNARODNOM-I-MEDJUZUPANIJSKOM-PROMETU-sezona-2012.pdf

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar sri 29 kol 2012 - 9:28

Koliko vrijede te linije i pedesetak uglavnom prastarih autobusa?
Mislim da će ih Trans dobiti za porezni dug i u tome naći svoju računicu.
A autobuse vrlo brzo zamijeniti sa novijim makar i polovnim setrama.
U Transovu flotu jedino se potpuno uklapaju regiji i setrica iako Trans setru tog tipa (S319GT-HD) nema u floti.
Možda će dio autobusa i natrag u Varaždin odakle su i došli u Šibenik. A mogli bi tamo i Eurobusevi i dva volvoa 9900 te jedan 8700LE kojih Trans za sada nema u floti. A Varaždinci ih koriste dosta.
A Trans je ionako zainteresiran i za APVŽ.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by gaspa sri 29 kol 2012 - 9:40

Monopolisti (na nekom području) - da ili ne? Sjećam se jednih prvomajskih blagdana i sebe u omanjoj grupi planinara (5-6) sišloj s Velebita koja je na stanici Donja Klada, usred ničega, čekala autobus za Karlobag. Kako valjanog reda vožnje nema ni u većim mjestima, to nas u onoj pustoši nije posebno smetalo, i, oboružani beskrajnim strpljenjem, prepustili sve slučaju. Jednom će se dogoditi. Valjda.

Za Prve majeve onih vremena narod je dosta putovao pa su i autobuseri zadovoljno trljali ruke brojeći šolde s redovnih i bis vožnji. Dakle, buseva je bilo, nije da nije. Prošlo nam je barem 5 Autotransovih, po modelu: usporavanje na horizontu, desni žmigavac, prvi desni kotač na ugibalište, zapanjeno lice vozača prizorom planinara s ruksacima, zadržavanje postojeće brzine, lijevi žmigavac, štura dalje prema Zadru. Da bi nam onda napokon stao - tko? - Šibenčanin!, onaj koji tu prolazi jedva dvaput dnevno, s neke linije Koper-Dalmacija (ili tako nekako; znam ja sve točno ali bih prije morao pogledati u tefter), jednako tako pun kao i Autotransi, možda i za nijansu puniji.

Ne mislim sad razglabati o Autotransovom doprinosu razvoju pasivnih podvelebitskih krajeva, jer je lokalni živalj ionako imao neka 2 autobusa dnevno koji će mu stat + Autotransov školski (ali na redovnoj liniji!) minibus Senj-Oltari-Jablanac-Karaula (koji ev. prima samo 1-2 domaćina a ne i putnike namjernike za koje je premali - ponovo vlastito iskustvo)(i kojeg tj. linije danas više nema). Htio sam reći da ima (je bilo) uviđavnih prevoznika odn. posada (za Šibenčane imam još lijepih primjera) koji - iako im propisi možda ne dozvoljavaju prekomjerno krcanje - će ipak prevesti putnika u kraju gdje su mu prevozne mogućnosti ograničene, a kondukteru neće biti teško izaći i otvoriti prtljažni prostor.

Ali zaista, valjda kad imaš liniju Jadranska obala - Njemačka (i okolica), ostalo trpiš kao nužno zlo.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by Tomek pet 31 kol 2012 - 21:02

Firma kojoj gazdu lovi Interpool i na tjeralici je Hrvatske, u istoj toj zemlji normalno radi, dobiva državne poticaje za spajanje otoka i obale i nikom ništa.. Živio Balkan!!!

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by Tomek pet 31 kol 2012 - 21:03

I autotransport šibenik je danas dogovorio najam par autobusa jednog zg privatnika, tako da tko zna gdje će ovo završiti.

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar sub 1 ruj 2012 - 21:13

Tomek je napisao/la:Firma kojoj gazdu lovi Interpool i na tjeralici je Hrvatske, u istoj toj zemlji normalno radi, dobiva državne poticaje za spajanje otoka i obale i nikom ništa.. Živio Balkan!!!
Firma je pravna osoba i kao takva posluje, a sad misliš da bi gazdu Njemci puštali da šeta da ima potjernica. Ili ima njihovo državljanstvo pa je zaštičen. Ali onda nebi mogao iz Njemačke u druge zemlje.
Previše je bilo stvari u privatizaciji devedesetih koje bi trebalo rasčistiti, ali to se neće dogoditi nikada. Kako jedan bivši vozač, a danas vjerovatno kunski miljarder kaže:" Ko je jamio, jamio je."

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar sub 1 ruj 2012 - 21:14

Tomek je napisao/la:I autotransport šibenik je danas dogovorio najam par autobusa jednog zg privatnika, tako da tko zna gdje će ovo završiti.
Ako znaš nešto više, podijeli s nama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by Tomek sri 5 ruj 2012 - 11:24

kriticar je napisao/la:
Tomek je napisao/la:Firma kojoj gazdu lovi Interpool i na tjeralici je Hrvatske, u istoj toj zemlji normalno radi, dobiva državne poticaje za spajanje otoka i obale i nikom ništa.. Živio Balkan!!!
Firma je pravna osoba i kao takva posluje, a sad misliš da bi gazdu Njemci puštali da šeta da ima potjernica. Ili ima njihovo državljanstvo pa je zaštičen. Ali onda nebi mogao iz Njemačke u druge zemlje.
Previše je bilo stvari u privatizaciji devedesetih koje bi trebalo rasčistiti, ali to se neće dogoditi nikada. Kako jedan bivši vozač, a danas vjerovatno kunski miljarder kaže:" Ko je jamio, jamio je."

Ima Njemačko državljanstvo i ne napušta Njemačku.

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by kriticar sri 5 ruj 2012 - 19:29

Ako je tako naši mu mogu staviti soli na rep.
Naši ga jedino mogfu osuditi kad ga uhvate, ako je kriv i eventualno mu oduzeti imovinu, i to samo ako je stečena protuzakonito.
Do tada Autotrans posluje ravnopravno kao i svaka druga firma u Hrvatskoj.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by ikar sri 5 ruj 2012 - 20:24

Ima Njemačko državljanstvo i oni ga ne žele izručiti. Pred par godina je pisalo u novinama da se čak i pojavio (provocirao) na skupu tadašnje premijerke u Njemačkoj!
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by Tomek čet 6 ruj 2012 - 11:17

Činjenica je da netko od nas otvori firmu i spoji otoke sa kopnom nebi ni blizu tolike love dobio. To je sve jedan uhodani sustav bivše vlasti koja je puno love vrtila i kroz prometni sektor, u prijevozu točnije preko svojih firmi koje su Autotrans, APP ,Promet MA, Presečki, Autoturist...

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - Razno - Page 4 Empty Re: Autotrans - Razno

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.