Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+7
Thommo
Jean
Damir
medo
Narcis
NP-549
Pfaff
11 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 19 / 40. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 23 srp 2015 - 6:13

Hoće li Libertas išta nabavljati to ti ne znam. Naši političari gledaju samo sebe, pa me ne bi iznenadilo da od novih čak ne bude ništa, samo da se može reći da Gradonačelnik ne radi po tom pitanju ništa. Jer putnicima, zašto voze stari, nekondicionirani, su krivi vozači, pa direktor Libertasa, pa Gradonačelnik. Prave krivce nitko ne spominje.
Ipak nadam se da će razum prevladati.
Ja nemam uvid u pravo stanje autobusa i njihovu stvarnu potrošenost. Mogu reći nešto teoretski. Vijek jednog mjenjača je nekih 600-700 tisuća gradskih kilometara, isforsiranog motora D08 otprilike isto toliko. Nakon toga nitko ne garantira hoće li otkazati nakon prijeđenih 100, 1000, 10000 ili 100 000 Km. Isto i za motor. A gledajući po internetu oglase javne nabave mjenjač je oko 100 000 HRK, a motor od 100 do 150 tisuća HRK.
Isplati li se toliko ulagati u autobus star desetak godina i još nekondicioniran? Zaključi sam.
A ti autobusi vrijede na tržištu možda 30-40 tisuća Eura i ne znam do kada će ih moći prodati jer su Euro 3 norme ispuha.
A nekakav standard u Europskim razmjerima je da za gradski prijevoz imaš rezervu 20-25% od maksimalno angažiranog broja autobusa. Kod nas u Hrvatskoj taj postotak moraš još povećati zbog javne nabave i sporosti cijelog procesa.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 23 srp 2015 - 6:48

MAN SU220 je napisao/la:Što misliš da ce u rashod kad dođu novi? Garant će prvo 83,85-89 čim ih ne sređivaju a i 120 bi mogo da ne pravi gužvu. Hoće li biti mjesta u radeljeviću za parkirat nove autobuse?
Gbr.5 neki dan na liniji 6.
Ako sam dobro razumio na novoj libertas stranici linija 12 prometuje samo preko sustjepana ali me zbunjuje raspored jer u njemu stoji da samo polasci u 21:30 i 22:00 voze kroz sustjepan?
Te Turkize je trebalo zamijeniti još prije koju godinu, ali koliko sam upratio politika nije dozvoljavala. Ne znam jesu li u Libertasu i pokušavali.
Za gbr.120 ne znam u kakvom je stanju, koliko novaca treba da se dovede u vozno stanje, ali cijela njegova generacija je navršila deset godina. A ispravan bi dobro došao, jer takvih midija nikad dovoljno.
A mjesta za nove, ako dođu će se valjda naći.
Ajde neka i gbr.5 nešto vozi. Da zaradi bar za troškove osiguranja i registracije. Ja ga nisam odavno vidio u vožnji, ali sam ga viđao u Radeljeviću na raznim mjestima iz čega se dalo zaključiti da je poslije odrađene vožnje parkiran na drugo mjesto.
A što se tiče linije 12 znao sam vidjeti ujutro u Radeljeviću Isuzu sa linije 35 sa tablom linije 12. Da nema on neki polazak, možda zadnji uvečer, do Slanog kao linija 12?
Jer sigurno bus ne može do Slanog i natrag za pola sata.
A to preko Sustjepana (pa onda na most?) jedino što mi pada na pamet je da koncesija vjerojatno ne dozvoljava zaustavljanje na više mjesta u Gradu, pa nema potrebe da prolazi kroz Grad.  Ne znam, jer tako gube putnike.
A ako je to zbog toga da idu kroz Mokošicu i to mi ima logike iako mislim da bi puno više putnika htjelo da se ukrca kroz Grad nego što iz Mokošice ide na kupanje u Lozicu, Zaton, Orašac i ... Taj segment bi se riješio sa produženjem nekih polazaka 1A dalje prema Zatonu ili Orašcu. Ili da bude nova linija sa citibusom ili interurbanom Nova Mokošica - Orašac ili još dalje, ako uopće ima potrebe.
Ranijih godina vozila je linija 28A. Ove godine je nisam primjetio.
Ako je sve zbog koncesije hoće li i desetka doći na red?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 24 srp 2015 - 15:34

Jutros na liniji 1 vozio je gbr.15
na 1A 137, 154 i 31,
na 1B 157, 32 i 34,
na 1C/7 19
na 2 67
na 2A 62
na 3  151 i 158
na 3A 64
na 6 74, 138, 139, 156 i 36
na 7 153
na 8 72 i 152
na 9 66
Linije 4 i 5 voze van mog radijusa kretanja po ovoj vrućini, ali na 5 je jučer bio gbr.61. Danas bi mogao biti ili 61 ili 63.
Na liniji 4 bi mogli biti tri od slijedeća četiri: 33, 35, 135 i 136. Jedan od njih je u remizi ili Radeljeviću, dakle ne vozi kao i 134, 150, 155 i 159. Nisam danas gledao remizu.
Od pet ispravnih autobusa koji su van sezone bili rezervni(gbr.134-139) tri su uvršteni u rotaciju, ali ne znam koji, a koji su i dalje rezervni. To malo otežava poloviti planirano. Tako ne znam gdje bi trebao voziti gbr.155 i koji bus ga mijenja.
@MAN SU220 ti poznaš vozače, možeš li po njima zaključiti koji su sa 155 i koji bus ga mijenja i na kojoj liniji?
Jučer je bio i gbr.97 na jednoj od šestica. Danas ga nisam vidio.
Nigdje nema objavljenog rasporeda za liniju 1. Opet Libertasova nonšalantnost. Voze, a nigdje informacije o tom.
Naletio sam danas na neku polu informaciju na internetu da je navodno Cabrio udari pješaka, ali nisam našao na nikakve detalje. vijest je objavljena prije 24 sata. Izgubio sam stranicu i ne mogu je ponovo naći.
Ima li negdje izvješće o tom?
EDIT: Ipak sam našao na Dubrovačkom dnevniku, u pitanju je cabrio.
http://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/crna-kronika/prometna-nesreca-kos-sveucilista-libertasov-autobus-udario-pjesaka

Dubrovackidnevnik.hr je napisao/la:
PROMETNA NESREĆA KOD SVEUČILIŠTA: Libertasov autobus udario pješaka, prevezen u bolnicu (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr

Datum objave: 23.07.2015.

Autori fotografija: Nikša Klečak

Oko 15:30, u Ulici branitelja Dubrovika, kod kampusa Sveučilišta u Dubrovniku došlo je do prometne nesreće u kojoj su sudjelovali Libertasov autobus i pješak.

Nikša Klečak

Prema dostupnim infomracijama, autobus je udario pješaka koji je vozilom Hitne pomoći prebačen u Opću bolnicu Dubrovik na daljnju obradu. Očevid je u tijeku, a promet se odvija jednom kolničkom trakom uz regulaciju policijskih službenika.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 24 srp 2015 - 17:33

Gbr.150 popodne vozi na liniji 6.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 25 srp 2015 - 12:38

Danas su vozili na redovnim linijama samo kondicionirani autobusi poslije deset kad se uključio gbr.134 na liniji 6 i zamijenio gbr.75. Oba prvi put nakon sudara vidim u vožnji.
Uz njih su još na liniji 6 vozili 138, 139, 150 i 36.
Dakle na 1A 137, 154 i 31,
na 1B 157, 32 i 34,
na 2 gbr.67,
na 2A gbr.62,
na 3 gbr.151 i 158,
na 3A gbr.64
na 4 gbr.136, 33 i 35
na 5 gbr.61
na 7 gbr.153
na 8 gbr.152 i 159
na 9 gbr.66
Jedini koga sam vidio da ne vozi je gbr. 155 na dizalici.
Gdje su gbr.135 i 156? Danas je subota. Da nisu opet u Konavlima? Je li tko provjerio što subotom voze po Konavlima?
Od citibusa tri su u remizi. Ako pet vozi onda je i 60 u garaži??? Ili 2A ne vozi subotom kao i zimi?
Na liniji 35 opet vozi gbr.110. 112 je na vanjskom kanalu. Voze li 90 i 91 ili u Župu na linijama 16 i 23 voze nekondicionirani?
Na liniji 1, ali ne smatram je redovnom jer vozni red nigdje nije objavljen, vozio je gbr.23. Tri četiri kruzera su u luci. Čak sam vidio i divlje "taksiste" koji kradu kombijima goste sa kruzera regularnim taksistima i Libertasu. Taksisti rade tuta forca. Čak na glavnom stajalištu na Pilama nema ni jednog da čeka goste.
Izgleda da ćemo o Libertasu pisati i brodskom dijelu foruma. Danas sam vidio nešto o čemu ću pisati kad obradim slike i vidim jesu li za forum.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 25 srp 2015 - 18:12

Izgleda ništa od novih autobusa. HDZ ne želi uvrstiti točku dnevnog reda o Libertasu. Nije bila ni danas.


Zadnja promjena: kriticar; sub 25 srp 2015 - 18:28; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sub 25 srp 2015 - 18:27

Valjda im odgovara da idu po medijima priče kako voze stari autobusi
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 25 srp 2015 - 18:35

Ovo gore sam čuo na Dubrovačkoj televiziji u prikazu sa sjednice.
Sad čitam na portalu Dubrovačkog vjesnika da je točka o prošlogodišnjem poslovanju Libertasa bila. Jesu li novi autobusi u paketu ne piše.
Evo link
http://dubrovacki.hr/clanak/76789/libertas-luka-sanitat
dubrovacki.hr je napisao/la:

Vijesti
"Libertas" prošao, "Luka" nije usvojena, na redu "Sanitat"

« Vijesti

I DALJE JE U TIJEKU 6. SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA - GODIŠNJA IZVJEŠĆA O POSLOVANJU
"Libertas" prošao, "Luka" nije usvojena, na redu "Sanitat"


25.07.2015. 18:00


Vijećnici su većinom glasova prihvatili godišnje izvješća o poslovanju Libertasa Dubrovnik koji je godinu završio u minusu. Pero Vićan kazao je kako djelatnici Libertasa rade u uvjetima s početka 20. stoljeća i zapitao se tko je taj tko je osmislio ugovore o financiranju prigradskih linija od strane susjednih općina? "Remizu kupimo, ne Vilu Čingriju i Dubravku. Prvo djeci kupimo kruh i marmeladu, a onda čokoladu", rekao je Vićan.

- Libertas preveze 800 000 ljudi u godinu dana, to je više od svih drugih. Rješenje su šatl autobusi s direktnim linijama, rekao je Vlahušić.

Izvješće Luke Dubrovnik nije prihvaćeno, a upravo je na dnevnom redu izvješće Sanitata koji pokazuje povećanje prihoda od parkinga.

- Ovo povećanje prihoda je rezultat nove Odluke o parkingu koju je donijelo ovo Gradsko vijeće, rekao je Potrebica. Isto tako rekao je kako se nakon lokalnih izbora dogodila podjela plijena. Nema više niti jednog člana HNSa da nema posao te da su promijenili naziv u Hrvatska stranka za zapošlavanje. Mi ćemo biti protiv tog izvješća baš zbog ove politike nepotrebnih zapošljavanja u Sanitatu", rekao je. DV

Sad budi pametan što političari misle. Šteta što nemam video sa DUTV. Među političarima malo ljudi koji žele dobro građanima. Jedino im je važna vlast. kako će narodu biti nije bitno. Ajde da je barem netko ukazao gdje je glavni problem Libertasove nelikvidnosti. Iako ih ima još i unutar Libertasa.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 25 srp 2015 - 19:03

NP-549 je napisao/la:Valjda im odgovara da idu po medijima priče kako voze stari autobusi
Izgleda da je tako. A to što putnici pljuju po jadnim vozačima koji to voze i najviše pate zbog vručine koga briga. Kad se nešto dogodi odgovarat će vozač. Ta politička smeća će se praviti da oni ne znaju ništa kao i uvijek.
Jesi vidio komentare kad je cabrio udario čovjeka. Taj dio nogostupa je toliko uzak da se dva normalna čovjeka ne mogu normalno mimoići, ali krivi su direktor Libertasa, "pijani" mehaničari. Autobusi se ne održavaju. A ja se pitam ako je tako kako voze više od trideset godina. A ljudi rade u nenormalnim uvjetima uglavnom na otvorenom. I uglavnom promptno poprave bus, normalno ako ima dio. A ako treba Javna nabava onda je jad. Baš danas su izgleda provozili gbr.134 i 75 koji su bili oštećeni u sudarima.
U Libertasu su planirali 30 niskopodnih gradskih autobusa i 10 LE midija za linije u Gradu za ovu sezonu, ali politika im nije dala. Ostali su kratki za 8 + 2. Libertas sklopi ugovor o financiranju prigradskih linija, ali politika negira to. A svi ti političari koji to rade su uglavnom iz jedne stranke. Izgleda da je i Libertas municija u ratu za preuzimanje vlasti u Dubrovniku. A građani ispaštaju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sub 25 srp 2015 - 19:55

Jučer sam čitao neke stvari vezane za "Promet Split". Oni se žele riješiti prigrada ili postaviti transparentne uvijete za subvencije. A gle paradoksa, sad dobivaju subvenciju po prevezenom putniku !?!?!? Ko je tu lud ? Pa subvencija se daje za nerentabilne linije po kilometru upravo zato jer su velike udaljenosti, a nema putnika. Pogodi ko je na vlasti u tim općinama Dalmatinske Zagore
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 25 srp 2015 - 21:36

Stranka kamenjara.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 26 srp 2015 - 12:25

Danas situacija ista kao jučer, osim kod citibusa. Čak šest ih je u garaži ili Radeljeviću. Što to linije 2, 2A, 3A ne voze nedjeljom? Na liniji 9 vozi jedan bez reklama, ali nikako da mu budem dovoljno blizu da pročitam gbr.
I gbr.156 je u Radeljeviću. Ne znam gdje je gbr.135 dok je gbr.155 i dalje na dizalicama.
Napokon gbr.15 na povijesnoj liniji 1. Istaknute su po stanicama i obavijesti o liniji.
Trasa linija 4 i 5 je opet izvan radijusa pa ću raportirati kako je na ostalim linijama
1-gbr.15
1A-137,154,31
1B-157,32,34
3-151,158
4-?,?,?, mogli bi biti kao i jučer 136,33,35
5-?,Previše citibusa ne vozi, a ako je gbr.60 u Gradu onda vozi osmi citibus
6-134,138,139,150,36
7-153
8-152,159
9- citibus

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 26 srp 2015 - 12:59

Bio sam kod Grawea, trebao na Pile i gledao displej. Piše da dolazi 1B za dva minuta, linija 6 za 4 minuta, linija 6 za deset minuta. Smanji se za minut kad eto ti šestice prve, a odmah za njom i 1B. Pogledam displej i za oba piše da dolaze za dva minuta. Ušao sam u jedan od ta dva. Unutra vozači komentiraju novu naplatu. Kažu da često blokira. Oni misle da je uzrok poništivač karata koji je ostao od stare naplate. Koliko je to točno ne znam.
Nekako mi ti i displeji ne djeluju pouzdano. Kako autobus može biti na stanici, a na displeju piše da dolazi za dva minuta.
A što se tiče nabavke novih autobusa i gradskog vijeća izgleda da će izjašnjavanje biti u ponedjeljak, ako sam dobro čuo.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 26 srp 2015 - 13:20

Pretpostavljam da displej prikazuje stanje u odnosu na "vozni red" odnosno savršeno odvoženi krug,  a ne po realnoj poziciji busa.  Znači,  on ustvair najavi kad bi autobus tamo trebao biti, a ne kad će doć.  Po meni bi trebalo bit obrnuto.  Da mu "snimi" poziciju na svakoj prethodnoj stanici njegovog puta i po zadanoj vremenskoj udaljenosti iz daljinara preračuna za koliko će stvarno doć. Ni to nije idealna varijanta kad je bus još daleko, al joj je plus što se korigira sa svakom novom informacijom o poziciji busa
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 26 srp 2015 - 13:29

A neki dan bile su najavljene tri šestice(pisao sam o tom) u okviru slijedećih deset minuta. Po voznom redu to je nemoguće. Navodno se pozicija računa po GPS uređajima, ali sve to mi izgleda nedorađeno. Vidjet ćemo, vrijeme je najbolji sudac.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 26 srp 2015 - 14:30

Provjerio sam i linije 2, 2A i 3A ne voze nedjeljom. Ovaj grad živi od turizma. Zar turista nema i nedjeljom? Treba dignuti spomenik onom u Libertasu koji je to odredio. Pogotovo za liniju 3A. Ali zašto bi u Libertasu napravili bolje za putnike kad mogu i drugačije. Pa hotel Adria koji generira najviše putnika na liniji 3A radi i nedjeljom.
Sutra se na gradskom vijeću izgleda uz sudbinu novih autobusa, odlučuje i o sudbini prigradskih linija. Odlučit će se hoće li ih Grad financirati ili će se prepustiti nekom drugom prijevozniku. Jer izgleda da općine definitivno to nisu financijski u mogućnosti.
Pa treba ju li nam onda tolike financijski neodržive općine? Možda samo da bi političari primali plaće kao načelnici i svita oko načelnika.
Po meni za sve stanovnike od Prevlake do Lovišta(kompletnog Pelješca- područje bivše Dubrovačke republike) najbolje bi bilo jedinstveni sustav prijevoza, normalno sa transparentnim financiranjem u duhu zakona. Ali ne odlučujem ja, već političari.
A većina njih je dokazala da su privatni interesi ispred javnih.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 26 srp 2015 - 20:05

Ako je izračun vremena dolaska po GPS-u onda je to OK. Zasad vjerovatno šteka jer je tek u razvoju. Osim toga ljeti su mobiteli opterećeni pa kasni i prijenos podataka. Satelit snimi poziciju busa, ali prijenos podataka ide putem GPRS-a. Telecom kompanije smanje ljeti kanale za prijenos podataka, a povećaju za razgovore jer im od toga ide para. Od SMS-a i interneta i nema baš, al zato deru na razgovor.

Što se tiče prigrada, trebalo bi transparentno postaviti uvjete. Kod nas je sve prilično jasno: - 6,55 kn po kilometru minus prodane karte na toj liniji. To se sve da izračunat koliko bi koja Općina plaćala u jedno dopodne. Ako se ustanovi da im je to povećanje i da nemogu izdržati onda se smanji broj polazaka. Ako nemogu nikako subvencionirat onda se daje privatniku koji ima pravo odredit cijenu kakvu oće da se pokrije.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 26 srp 2015 - 21:49

Znam da je izračun jednostavan. To je alat struke. Samo političari uvijek vole pokazati da je za sve neko drugi kriv, a ne oni. I zato izgleda to ne funkcionira. nema love, a i dobro dođe za političke obračune.
Politika je šporka rabota.

Što se tiće displeja i nove naplate valjda treba vremena da sve legne na svoje mjesto. Čak sam neki dan bio na stanici kad je došao autobus s novom naplatom, a nije bio najavljen.
Nisam proučavao kako to radi jer, ako tako manjkavo pokazuje, ja ću bolje izračunati kad bi mogao stići na stanicu na kojoj ga čekam, ako znam kad polazi sa početne. A skoro na svakoj stanici ima red vožnje barem za linije koje tuda prolaze. Iako je do nedavno po stanicama bio cijeli gradski red vožnje. Sad im je to inovacija koja mislim ne predstavlja poboljšanje. I ona karta linija im je bez veze. Nije nimalo pregledna čak ni meni.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 27 srp 2015 - 9:11

Danas je ponedjeljak. Izgleda da je bila promjena jer sam vidio jutros neke autobuse na linijama gdje jučer nisu bili.
Tako je npr.gbr.154 na liniji 6, gbr.152 na liniji 1A, gbr.137 na liniji 3. Ostatak ću pokušati poloviti preko pauze za marendu. I vidjeti  jesu li niskopodni u punom pogonu ili vozi koji SU220, SL222 ili SL283.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 27 srp 2015 - 14:12

Ipak voze 15, 19 i 23, a ne voze 135, 136, 155 i 156.
15 je na liniji 1 gdje je deklarirano da vozi SU220. Ali koja svrha povijesne linije kad voze druga dva na linijama 1C/7 i 4.
Evo skoro kompletnog izvješća
1-15
1A-138,151,152
1B-150,159,33
1C-19
2-97
2A-67
3-137,34
3A-nisam vidio
4-23, a ostaju za liniju 139 i 153 koje nisam vidio
5-nisam vidio
6-154,157,158,31,35
7-32
8-134,36
9-61
U prigradu na liniji 10 vozi gbr.103 umjesto 113. Ali zato gbr.108 vozi za Buiće. Gbr.112 još ne vozi i vjerojatno ga i dalje mijenja gbr.109. 90 i 91 još  odmaraju. Mora biti da ih je potrošio prijevoz đaka po Župi. I 104 vozi za Plat, a gbr.110 je i dalje na liniji 35.
Jučer me neki stranci kod GRAWEa pitaju za liniju za Slano. Normalno ona ide preko Sustjepana, a ne gdje je išla do prije neki dan, ali to još ne piše u istaknutom redu vožnje. Što im reći o aljkavosti onih u Libertasu? Ponašaju se kao da su putnici zbog njih, a ne oni zbog putnika. Ne bi ni ja znao da MAN SU220 nije napisao na forumu.
Ne mogu nigdje pronaći izvješće sa nastavka sjednice Gradskog vijeća prekinute u subotu. Ali sam čuo da je većinom izglasano skidanje neke točke o Libertasu sa dnevnog reda. Koje ne znam.
Eto bilo ih je više.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 27 srp 2015 - 14:45

Ipak sam pronašao informaciju da se nastavlja danas teku 1500, ali zato imam izvješće o raspravi u subotu o Libertasu.
DUlist je napisao/la:
10:17 Gradski Kukuriku tražio je dopunu dnevnog reda, poništenje promjena Statuta, poništenje razrješenja predstavnika Grada Dubrovnika kao članova vijeća za davanje koncesijskih odobrenja, kao i imenovanja novih članova, a tražili su i uvrštavanje točke kojom se Libertasu odobrava kredit za 20 novih autobusa.

Od ove četiri točke, jedino je usvojena točka o nabavci autobusa.

10:30 Blaž Pezo predložio je skidanje Odluke o javnom linijskom prijevozu s obrazloženjem kako je riječ o odluci koja bi omogućial ukidanje prigradskih linija, o čemu je DuList jedini pisao uoči sjendice Gradskog vijeća. Točka je maknuta s dnevnog reda.

Ljubo Nikolić predložio je dopune Odluke o parkiranju, a gradonačelnik Vlahušić istaknuo je kako će Libertas kupovinu autobusa napraviti na leasing.

................

17:10 U raspravi o Libertasu Pero Vićan (predsjednik NO dok nije morao odstupiti po sili zakona) održao je govor u svom stilu. Obrušio se na susjedne općine i pitao tko je dao dozvolu za amnestijom susjednih općina.

– Tko je dozvolio da amnestiramo susjedne općine da ne plaćaju zbog čega Libertas ima za prošlu godinu minus za 2.5 milijuna kuna, minus za ovu godinu 7 milijuna kuna i 7 milijuna kuna minusa na žiro računu – rekao je Vićan.

-Hvatamo se kao glavoči na Vlahušićeve priče o kupnji Dubravke i Čingrije. Kupimo Remizu!  – uzviknuo je.

-Prvo se djeci kupuje kruh i mermelada, a tek onda čokolada – rekao je Vićan.

Predsjednik Gradskog vijeća Mato Franković rekao je kako je sama forma izvješća zadovoljavajuća, ali postavio je pitanje kakvi su međuljudski odnosi.

-Tamo je zaposleno tko zna koliko ljudi. Nije to lako, jer onda oni koji nemaju posla pa se bave pričama. Što se tiče odnosa s općinama apsolutno je obveza imati ugovorne odnose i naplaćivati stvarne cijene. Ali ne može se dogovoriti jednom na 12, pa onda mijenjati cijenu kako kome paše. To je lakrdija. Jasno se zna kako i na koji način se izračunava cijena kilometra. Ne možete općine teretiti za sve troškove, ali one svoj teret moraju podnijeti.

Ako nije potpisan ugovor s općinom, za to nema dopuštenja jer se tako svjesno dovodi Libertas u problem. Generalno, uspoređujući javni prijevoz u Hrvatskoj s Libertasom možemo biti zadovoljni.

Zbog svih ostalih problema koji se tamo događaju mi iz HDZ-a nećemo podržati ovaj izvještaj – rekao je Franković.

Maro Kristić (SJG): Zašto je prosječna starost autobusa 10,9 godina, je li razlog za to mali autobusi stariji od 30 godina koji se popravljaju i voze po gradu dok novi stoje u garaži. Kakvi su se pokazali Isuzu autobusi?, pitao je Kristić te pitao je li razlog zašto jedini imamo te autobuse činjenica da je njihov zastupnik gospodin Presečki, koji je u društvu Oldtimera čiji je član Đuro Deranja, direktor Libertasa. Pitao je i zašto je 82 radnika zaposleno u Općim poslovima u Libertasu?

Marko Potrebica pitao je zašto na liniji broj 6 voze neklimatizirani autobusi, te istaknuo kako u izvješću o radu ne piše koliko su novi autobusi izvan pogona.

U obrani izvješća direktor LIbertasa Đuro Deranja rekao je kako za 2015. godinu imaju ugovor s općinom Konavle, ali samo za linije koje prometuju u Konavlima.

-Pored toga općina Konavle financira nabavku tri autobusa za te linije, ali Konavle nisu htjelu sufinancirati županijske linije, odnosno one linije koje prometuju između jedinica lokalne samouprave – rekao je Deranja.

Što se tiče starih autobusa, Libertas nema 200 autobusa.

-Imamo 30 autobusa i tri kombija klimatiziranih na gradskim linijama. Za ljetni vozni red trebaju nam bar 33 autobusa bez pojačanja – rekao je Deranja.

Ustvrdio je kako je Grad Dubrovnik pokriven s linijama gdje god autobus može prometovati, pa i tamo gdje ne može.

Što se tiče same subvencije i odnosima s općinama, razlog gubitka je otkazivanje ugovora koji smo imali s općinom Konavle. Neki gradovi imaju znatno veće subvencije – ustvrdio je Deranja te rekao kako rade u prostorima koji su napravljeni 1910. godine.

-Mi nemamo uvjete za rad- rekao je Deranja.

Gradonačelnik Vlahušić je rekao kako je za prošlu godinu plaća za 324 radnika porasla za više od 6 posto.

-To je odobrio gospodin Vićan dok je bio na čelu NO – rekao je Vlahušić te dodao kako su za susjedne općine platili više od 70 milijuna kuna.

-Mi smo odredili da se po gradu vozi za 18 kuna, a za susjedne općine po 12 kuna. Je li to pošteno za općine – pitao je Vlahušić pritom ne spomenuvši kako se dvije godine inzistira na cijeni osjetno višoj od 12 kuna po kilometru.

Vlahušić se pitao treba li Libertasu tehnička služba.
Pero Vićan je istaknuo kako je istina da je povećanje plaća bio dok je on bio predsjednik NO Libertasa, te istaknuo kako je visina plaće ovisna o liniji koa se vozi.

-Cca 150 ljudi su ili na proračunu ili su korisnici proračuna. Dajte im pokaz pa da ne idu automobilom. Mi smo nagomilali osam tisuća pokaza. Ajmo napraviti analizu tko ima pravo na besplatnu vožnju – rekao je Vićan.

Govoreći o linijama prema Konavlima rekao je kako nije sporna linija 10 prema Cavtatu već kako su sporne druge linije koje voze prema Konavlima.

Vlahušić je ustvrdio kako od 20 tisuća ljudi koji imaju pravo na pokaz u Dubrovniku, koji plaćaju tvrtke, njih 17 i pol tisuća ga ne koristi.

-Ne možete nikome narediti da se tako vozi – rekao je Vlahušić.

Izvješće je usvojeneo jer je DDS bio suzdržan.
Prenio sam samo dio o Libertasu, a link je na izvješće o svim točkama.
http://www.dulist.hr/gradsko-vijece-raspravom-o-mani-gotovac-i-igrama-zavrsila-sjednica/258038/

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 27 srp 2015 - 15:26

Još samo da odobre nove autobuse. Zadovoljan sam iako HDZ i dalje podržava nered i nepoštovanje zakona. Ono što su oni netransparentno radili ne odobravaju da sadašnji gradonačelnik radi transparentno. A to je da plaća prijevoz u susjednim općinama. Koliko mi je poznato to je bila svrha tog prijedloga rasprave o prigradskim linijama.
Nakon što su u prosincu 2014. rušili Gradski proračun samo zato da bi došlo do novih izbora, a onda opet poslije izbora taj isti proračun skoro u cijelosti usvojili ti ljudi su izgubili vjerodostojnost da se bore za opće interese.
A opet i Gradonačelnik ima pravovaljanu presudu za kriminal, kao i Pero Vičan, čija je stranka ovaj put spasila Libertas.
Jer ne znam što bi bilo da nije usvojeno izvješće o poslovanju Libertasa? Bi li to bio put u stečaj? Ili se događa nešto drugo.
Točno imam dojam da HDZ nastoji stvoriti što više nereda u normalnom životu, a sve u svrhu da bi nekome dokazali da oni iz drugih stranki nisu sposobni. I to ne samo u Dubrovniku.
Pitanje viječnika o autobusima i zašto se nabavljaju autobusi ISUZU preko firme Presečki. Pa za vladavine Šuice(gradonačelnica) i Lasića(direktor Libertasa kupljeno je 20 isuzua, a otkako su na vlasti Vlahušić(Gradonačelnik) i Deranja(direktor Libertasa) samo 10. Prvih pet kupljeno je još dok je Gradonačelnik bio iz HSS. A da su se mogli kupiti bolji autobusi, jesu, ali mislim da je jedina ponuda na prošlom natječaju javne nabave bila ona banke sa dobavljačam Presečki. Ali ti bolji bili bi i skuplji. Onda bi prigovor bio da su kupili skupe autobuse, a da nisu prihvatili najpovoljniju ponudu. Sve je to previše složeno, zato se ja ne bavim politikom. Imam svoje mišljenje, ne odobravam loše poteze ni jednima ni drugima. A ljudi trebaju shvatiti da smo skoro plebiscitno izglasali kapitalizam i da se tako moramo ponašati. Raditi i biti pošteno plaćeni za to. Tko će vozačima Libertasa nadoknaditi proliveni znoj dok su vozili SU220 ili SL222 ili SL283 svejedno ovog ljeta po nenormalnoj vručini, a znam da su u Libertasu uradili sve da novi autobusi dođu prije sezone, ali netko drugi je to spriječio. Još da mi je znati koji autobusi su ponuđeni. Prošli put sam dosta brzo doznao, ali ovaj put sve je zavijeno velom tajne. Valjda će što iscuriti danas tijekom sjednice.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 27 srp 2015 - 16:29

Čuo sam nedavno jako dobar komentar na račun HDZ-a: " sve mi se čini da je bolje kad su na vlasti nego u oporbi jer naprave manje štete" !!! I ima istine u tome. Kad su na vlasti drpaju di god mogu, nije ih briga za ničije interese osim svojih vlastitih pod bilo koju cijenu. A kad su u oporbi onda im je glavna (i jedina) zanimacija kako posvadit narod jedne protiv drugih da bi srali po SDP-u. Da se razmujemo, nisam ni blizu SDP-u, pokazali su kolko su nesposobni, al brate mili ovi drugi su prestrašni.

Nekakve ideološke podjele su oduvijek postojale,  al nikada do pred 3,4 godine nije bila ovako žestoka rasprava i podjela o tome tko je gdje bio '91. a ko '41.  To je zakuhala HDZ-ova mašinerija da zavadi ljude jer lijepo kaže poslovica  "zavadi pa vladaj",  pošto je praktički nemoguće zavladat složnim narodom.   '91.  nitko nikoga nije pitao gdje mu je tko bio '41. nego su se svi naši (vjerovatno ima i ovdje na forumu branitelja)  zajednički našli i riješili stvari. I djeca partizana i ustaša i domobrana i Jasenovca i Bleiburga su zajedno branili Vukovar, Dubrovnik, Liku i Zagoru bez ikakve rasprave gdje je tko bio 50 godina ranije.   I uspjeli su i tome. A nekome to sada očito nije u interesu, nego je poradio na tome na posvađa međusobno ljude koji su pred 20 godina zajedno bili u rovu. I sad vam se sve to vraća na svim mogućim lokalnim razinama. HDZ je u stanju "minirati" gradski proračun Dubrovnika, samo da bi mogli poslije ložit vatru na novinske članke o tome kako voze stari autobusi. Nitko ne postavlja pitanja što ima s time Gradsko vijeće, bitno da se posralo gradonačelnika koji je, gle čuda, iz suprotnog tabora. Ista stvar se dešava u okolici Splita i iste probleme ima njihov "Promet" na linijama koje prometuju u općine na kojima je HDZ na vlasti (Dalmatinska Zagora)
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 27 srp 2015 - 18:49

Veliš od dva zla treba birati manje. Nažalost kad u Hrvatskoj nema snage koja bi nas izvukla iz ove kaljuže. HDZ nas je doveo do ovog, a SDP svoju šansu nije iskoristio. Ili nije mogao. Dublje ne možemo, a još se svađamo. Umjesto da svi upremo i radimo. Razni neradnici i uhljebi trude se da zadrže postojeće stanje. I kad netko pokuša ti uhljebi ga opstruiraju. I toliko su glasni da samo rijetki poput Balenovičke i sličnih ustraju. Ali što naprave od svog života i života svoje obitelji.
Nadam se da će nas lopovi Slovenci udružiti.
Evo upravo slušam ustavni sud je odlučio poništiti presude Sanaderu za Inu-Mol i Hypo, ako sam dobro čuo. Njegova ustavna prava su povrijeđena. A zna se tko je u Ustavnom sudu. Sve poštenjačine sa stranačkim pedigreom. I koje bira politika. A što je s našim ustavnim pravima.
I kako su novinari to objavili još prošli tjedan?
Slušam objašnjenja Čede Prodanovića koji kaže da Sanader između ostalog nije imao dovoljno novaca da se brani. Muka mi je i ugasio sam televizor.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 27 srp 2015 - 20:55

kriticar je napisao/la:Znam da je izračun jednostavan. To je alat struke. Samo političari uvijek vole pokazati da je za sve neko drugi kriv, a ne oni. I zato izgleda to ne funkcionira. nema love, a i dobro dođe za političke obračune.
Politika je šporka rabota.

Što se tiće displeja i nove naplate valjda treba vremena da sve legne na svoje mjesto. Čak sam neki dan bio na stanici kad je došao autobus s novom naplatom, a nije bio najavljen.
Nisam proučavao kako to radi jer, ako tako manjkavo pokazuje, ja ću bolje izračunati kad bi mogao stići na stanicu na kojoj ga čekam,  ako znam kad polazi sa početne. A skoro na svakoj stanici ima red vožnje barem za linije koje tuda prolaze. Iako je do nedavno po stanicama bio cijeli gradski red vožnje. Sad im je to inovacija koja mislim ne predstavlja poboljšanje. I ona karta linija im je bez veze. Nije nimalo pregledna čak ni meni.
Bolje bi bilo da su u stanice ubacili male digitalne displaye s mapom Dubrovnika i da točno znamo gdje se koji bus nalazi kao što oni u svojim uredima prate autobuse. Rješenje im je ispred nosa Laughing
Libertas Dubrovnik - Page 19 11750678_10203268939283962_6756767531412093997_n_zpscn5z0my9
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 19 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 40. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.