Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 30 ruj 2019 - 19:25

Vidio sam 113 i 115 na liniji za Cavtat, ali nisam računao na kom su v.r. Za Cavtat vozi i 114? Koji je bus na 10-1?
Baš me interesira koji bus disponiraju na službu R1 koja ima tri polaska u toku dana. A vozača fali. Jesu otišli ZET vozači?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 1 lis 2019 - 11:27

MAN SU220 je napisao/la:Eto nemaju više nista u rezervi za prigrad ako sto ne osposobe osim SU220. Jedino ako Kotor danas ne završava onda će on za Ston a 144 ko rezerva.
Gbr.95 na 27A
Gbr.96 na 16A
Gbr.111 na 16-1
Gbr.113 na 10-3
Gbr.115 na 10-2
Možda 144 prvo srede. To ne bi bilo loše. Ako vrijeme posluži ili imaju zatvoren prostor to mogu u radni tjedan. Kad ukinu 6-4, 6-5 i 4-3  mogu barem još jednog ili dva iz serije 150-159 učiniti prigradskim. BTW gdje je gbr. 156? Odavno ga nisam vidio u vožnji.
A ako i kad dođu novi mogu cijelu seriju.
Pokriti s njima bliže prigradske linije poput 10, 16, 23 i slične. Jer uz 19 Euro6, šest EEV neće toliko biti potrebni u gradu. A tu su i šest (134-139) o čijoj zamjeni treba razmišljati. Ali mogu pripomoći slijedeće sezone. A i 3 do 6 zglobnih moći će uletjeti na linije.
Još kad dođu i pet prigradskih, nažalost po svemu sudeći Iveco, iako bi ih ja izbjegao, stanje flote će dozvoliti rashod svih vozila bez klime. (74, 75, 92-96, 98, 103 i 106)
Nego gdje bi mogli tih pet angažirati? Ja bi na linije 11, 12, 15, 25 i 27. Jest da bi za liniju 12 to bila degradacija u kvaliteti(za liniju 15 već je napravljena) ali te dvije linije prelaze jako puno kilometara i i svako tri četiri godina trebao bi novi autobus. Tako su i radili za mraka komunizma. Npr. na liniju za Ston novi su stizali 1976, 1979 (relativno novi otpisan zbog sudara) 1981, 1984,  1989 pa 1990.  Pauza između 1984 i 1989 popunjena je nabavkom vrlo dobrog polovnog prigradskog autobusa MAN 750 sa malo pređenih kilometara. Pogotovo što su već godinama koristili 21 gradski autobus sa tom istom mehaničkom osnovom. Današnje linije 12 tada nije bilo u ovom obliku i na današnjoj relacibi.
Po meni je trebalo uzeti niskopodne autobuse za sve prigradske linije. Jest nešto skuplje. Ako može Rijeka što ne bi i Dubrovnik? Pogotovo što ih je već uzimao.
Ne spominje se ništa da bi Dubrovnik dobio i neke autobuse iz ITU programa EU. Neki gradovi su i po tom programu pri kraju provedbe procesa javne nabave.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 uto 1 lis 2019 - 17:21

Rekla mama Šuja da vam ne treba još novih buseva jer je ona kupila dovoljno kad je bila gradonačelnica
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2426
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Majstor uto 1 lis 2019 - 17:40

Pozdrav, zna li netko od vas na forumu postoji li mogucnost kupnje cabria koji je ukinut zbog "neodrzivosti" linije? Ili cak jedan obican SU 220?
Pretpostavljam da na javni natjecaj nece ici ti autobusi a cuo sam iako ne znam koliko je istina da se ti autobusi doslovno nakon nekog vremena rashoduju, poskida se sto valja sa njih i odu u staro zeljezo?!

Majstor

Broj postova : 4
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 01.10.2019

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 2 lis 2019 - 20:50

Teško da ćeš cabrio dobit jer možda dogodine bude vozača pa bude i on u vožnji ali vrijedi pokušat, a običnog SU220 ne bi bio neki problem sve zavisi za koju namjenu bi ti služio. Ne mislis valjda bit konkurencija Libertasu? A imaš i malo novijih SL222 koji jos voze a imaš ih koji su maknuti sa strane(rashodovani) ali može bit da su još u voznom stanju.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Majstor sri 2 lis 2019 - 21:53

Kad si rekao lako nisam mislio da ce biti bas ovako jednostavno (oglas je istekao ali ipak Very Happy)

https://www.njuskalo.hr/autobusi/man-sl-222-solo-oglas-18252487

Zelio bih bas su 220 jer mi je fora, starinski i vraca me u neka skolska vremena. Sjecam se ko danas kada bi me bakice ljeti pitale mogu li otvoriti onaj krovni otvor haha.
Na mail jos uvijek nema odgovora. Zar cabrio barem sluzbeno nije bio ukinut zbog neisplativosti? Vidio sam na tripadvisoru da imaju ocjenu 2.0 sto je starsno. Ili je pak neka druga prica u pozadini kao i uvijek?

Majstor

Broj postova : 4
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 01.10.2019

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 2 lis 2019 - 22:09

Najlakše ti je 0800 - 1910 ali zovi više puta jer su lijeni za javit se pa će te oni spojit s tim koje zadužen za to.

Cabrio nije ukinut zbog neisplativosti nego zbog nedostatka vozača. Evo skoro svaku subotu vozi neko vjenčanje.

Ali nisi rekao sto bi ti napravio s tim autobusom?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Majstor sri 2 lis 2019 - 22:20

Miim da je po portalima kao "sluzbena" prica bila da je neisplativo. Mislim da imaju 2 komada? Na te info telefone se isto tako necu pretjerano usreciti.
Pretvorio bi ga u neku vrstu atrakcije, nesto bi vozio ili sl. . Dobro renovirao, iskreno ne znam ni sam tocno sto bi radio ali bi ga iz nostalgije cak volio imati eto da samo stoji ako nije preskupo.
Noviji me ne interesiraju pretjerano jer se sve vise vracaju u modu tj bar su trenutno u diru vintage stvari.

Nisam znao da se libertas moze angazirati za svadbe Very Happy a istovremeno kukaju da nemaju vozaca?!?!

Majstor

Broj postova : 4
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 01.10.2019

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Majstor sri 2 lis 2019 - 22:24


Majstor

Broj postova : 4
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 01.10.2019

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 lis 2019 - 13:02

Kako nerentabilan cabrio bus. Plaća se 50 kuna za maksimalno 20Km vožnje. Kad je pun 50x50=2500.Gdje ima toliko za 20Km.
Da to nije isplativo ne bi bilo toliko privatnika. Sad ih je već desetak raznih kapaciteta od kombija do skylinera.
A uz malo marketinga Libertasov, koji je na trip advisoru pobirao najbolje kritike, bio bi uvijek dobro popunjen.
Ali ovi vrli znanci vjerojatno serviraju nekompetenrnom direktoru drugačije jer se njima ne radi ni osnovni posao, a kamo li nešto što ne spada u osnovni Libertasov posao.Ti isti vrli znanci koji BTW nisu u stanju organizirati po pravilima struke ni osnovni posao.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 lis 2019 - 13:14

NP-549 je napisao/la:Rekla mama Šuja da vam ne treba još novih buseva jer je ona kupila dovoljno kad je bila gradonačelnica
Kad već spminješ mama Šuju u njeno doba lansiran je Cabrio. Žena ima nos za dobar posao, ako je uopće njena ideja. Ali onda je svakako nekog od njene ekipe.
ZET je svoje napravio nakon Dubrovačkih.
A i njeni autobusi nisu vječni. Večina prigradskih je u petnaestoj godini, a dobri poznavatelji znaju što to znaći za autobus moderne tehnologije. Dio tih petnaestogodišnjih gradskih je rashodovon. Ali začudo voze svi ili večina petnaestogodišnjih Turkiza. Nakon toliko godina u službi u Libertasu ih proglašavaju nekvalitetnim, ali ih i dalje voze. Nema N najava da će ih mijenjati.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa čet 3 lis 2019 - 13:16

A pogodovanje konkurenciji? Kume, ukini tu liniju da ja imam više ili da upadnem u ovaj termin (što je, naravno, nedokazivo, ali se prekrasno uklapa u našu svakodnevicu). Libertasovi putnici rasporedit će se kod ovih privatnika.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3472
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 lis 2019 - 21:41

Bravo gaspa. Ti si jedini shvatio izglednu suštinu svega toga. Teško dokazivo, ali mi nitko ne može reći da se ne može naći jedan vozač dnevno. Gledao sam raspored linije 3A. Slijed uglavnom sat vremena, a za krug joj treba 25, a ako je baš gužva koji minut više. Taj vozač više odmara na poslu nego vozi. A takvih službi ima dosta. I onda nema dovoljno vozača, jer se nekome neda da reorganizira službe i RV. A pametnim rasporedom uz malo manje odmora jedan autobus i jedan vozač mogu voziti na dvije takve linije.
Navodno im to sada radi prometni fakultet. Ajde da vidimo što će ti stručnjaci uraditi. Jesu li tamo još uvijek isti profesori uključeni u poznatu korupcijsku aferu?
Zašto onda pojedinci u Libertasu zauzimaju radna mjesta koja bi to trebala raditi i primaju plaću?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 4 lis 2019 - 13:41

Čini mi se da je 175 sada na 10-2, a 154 na 10-1.Zaključio sam to po vrnemenima prolaska. Jesu li mijenjali red vožnje za Cavtat?
Isto tako sam vidio 64 na liniji 3, a 137 na liniji 9. Opet su to napravili. Nevjerojatno dokle mogu ići u nečemu što je loše za putnike. I to danas kad su dva velika kruzera u luci.
Već sam napisao da je gbr. 65 viđen prije koji dan na liniji 16A. Što ih je natjeralo da u 64 i 65 zamijene naplate? Sigurno nije da bi eventualno ujednačili prijeđene kilometre. Što bi bilo sukladno nekim zahtjevima struke. Ali toga već neko vrijeme u Libertasu nema. Sve neka improvicirana rješenja.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 4 lis 2019 - 15:30

Da Gbr.154, 175, 113 i 114 za Cavtat.
Gbr.174 na Stonu a gbr.144 otišao za Molunat.
Gbr.96 na 16A.
Gbr.115 je na dizalici tako da je gbr.95 jedini u rezervi.

Trenutni broj vozača 187 od potrebnih 220 a još je par ljudi najavilo odlazak iz firme. Ne poduzima se apsolutno ništa tako da će bit vrlo "zanimljivo".
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 4 lis 2019 - 18:19

Da ima odgovornosti za neorganiziranje ili loše organiziranje prometa prvo bi nogu dobio glavni organizator koga inaće vozači "obožavaju" i proglašavaju krivcem za večinu nevolja u Libertasu. Čovjeka ne poznam i ne mogu donositi svoj sud o njegovu karakteru, ali svašta se priča, uglavnom ne lijepo o njemu, a na ulicama se može vidjeti koliki je stručnjak u svom poslu.
Dosta vozača u njemu vidi glavnog krivca za nered koji vlada u Libertasu. Je li to sve istina ti kao čovjek iznutra znaš.
A onda dalje riješiti se svih neradnika. Ali ovo je HDZ prčija i ništa od toga. Što će dalje biti vidjet ćemo.
Sklopljen je ugovor za leasing tri MAN lion's City G. Rok isporuke 90 dana. Ako je skopljen danas krajni rok 02.01.2020. Taman u pravo vrijeme za prijevoz turista. A kako se sve radi bez dugoročnog plana dvije novoizgrađene stanice (rađene u ovoj godini) na ruti linija za Mokošicu nisu dovoljno duge da prime zglobni autobus.
Kakva je situacija s natječajem za 11 niskopodnih?
A pet prigradskih?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 5 lis 2019 - 15:08

Ma pusti. Oni će bit veliki šefovi a mi ćemo bit njihovi robovi tako su oni to sve zamislili a nemaju pojma s kojim luđacima imaju posla. Imamo mi asa u rukavu samo trebamo pametno odigrati.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 6 lis 2019 - 17:00

kriticar je napisao/la:
Sklopljen je ugovor za leasing tri MAN lion's City G. Rok isporuke 90 dana. Ako je skopljen danas krajni rok 02.01.2020. Taman u pravo vrijeme za prijevoz turista. A kako se sve radi bez dugoročnog plana dvije novoizgrađene stanice (rađene u ovoj godini) na ruti linija za Mokošicu nisu dovoljno duge da prime zglobni autobus.
Kakva je situacija s natječajem za 11 niskopodnih?
A pet prigradskih?

Našao sam izmjene poslovnog plana za 2019 godinu.

09/2019
Nabava 6 zglobnih autobusa
Nabava 2 rabljena prigradska autobusa
Nabava 1 rabljenog gradsko - prigradskog autobusa
Nabava 10 kombi vozila

05/2019
Nabava 11 gradskih autobusa
Nabava 5 gradsko - prigradskih autobusa
Nabava 5 prigradskih autobusa
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 6 lis 2019 - 18:41

Kakvi su to planovi? Prvo jedan, a onda dijametralno suprotan ni četiri mjeseca kasnije. Znaju li uopće što hoće? Sve tako rješavaju jer izgleda ne znaju bolje. Dokle će stranački podobni zauzimati mjesta stručnih? Kako će uz takve bilo što u Hrvatskoj napredovati? Žalosno?
A tek korupcija. Pa ne tako davno mijenjali smo skoro polavlade zbog sumnje na korupciju. Pitam se kako li je tek na nižim nivioima, pa i u Libertasu? Jer ovo što se događa sa natječajem za nabavku 11 niskopodnih mi je čudno. Ili neznanje ili namjera?
@MAN SU220 želim da vaš "as iz rukava" poluči uspjeh i da se Libertas vrati među vodeće gradske prijevoznike u Hrvatskoj, gdje ne tako davno bio. A da ovi koji su ga spustili na najniže grane od postanka da će odgovarati za svoje postupke.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 6 lis 2019 - 19:45

A sad malo o stručnosti planova?
Zašto deset kombija? Kojeg kapaciteta? Misle li s njima mijenjati Turkize? Ili imaju neke nove poslove u vidu. Ali tko će to voziti? Izgleda da se broj vozača u Libertasu i dalje smanjuje, a ne povečava do optimalnog broja. Još nisam čuo da
su iskoristili i jednu unutrašnju rezervu.
Možda su kombiji 8+1 pa će ih voziti vozači samo s B kategorijom?
Ali što će im tri rabljena? Tu se lako može nešto zavrnuti. A novo je uvijek novo. I ima poznatu cijenu za razliku od polovnih.
A šest zglobnih treba. Trebalo bi ih i deset. Ne bi bilo viška. Samo zašto svih šest nije na istom natječaju?  I vrlo kratki rok isporuke. To pobuđuje sumnju, ali ne mogu dokučiti razlog zbog čega je tako.
Plan iz svibnja se realizira u dvije stavke. Što je sa trećom? Nju su već u rujnu zaboravili? Radi se o pet gradsko prigradskih kakve je niskopodne bivše rukovodstvo Libertasa namijenilo za liniju 10. Gdje su nestali iz plana? Odjednom im ne trebaju?
Činjenica je da autobusi iz oba plana trebaju Libertasu osim tolikih kombija jer za sada samo dva koriste za linijiski prijevoz na linijama 1D i 17A na području grada te jedan u prigradu na liniji 29. Možda su ipak kombiji za neki novi posao?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 6 lis 2019 - 20:45

Ove izmjene planova se očito nadovezuju jedan na drugog, a ne zamjenjuje drugi prvog.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2426
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 7 lis 2019 - 9:23

NP-549 je napisao/la:Ove izmjene planova se očito nadovezuju jedan na drugog, a ne zamjenjuje drugi prvog.
Da u pravu si. To su dopune plana. Ali da trebaju novi autobusi to se zna još od stare vlasti koja ih je pokušala nabaviti, ali više od pola mandata ove vlasti nije ništa poduzeto. Stigao je tek jedan polovni autobus i jedan polovni kombi.
Umjesto kupovine polovnih mogli su za sezonu iznajmiti par autobusa i prestankom sezone ih vratiti. To košta, ali i isplati se.
Libertas bi svoje leasinge trebao pokrenuti s travnjem i završavati u studenom nekoliko godina kasnije. I tako uzimati svake godine pet šest novih autobusa, a vraćati one koje je koristio par godina. Onda može bilo koja marka i tip koji odgovaraju specifikacijama. Ako se autobusi eksploatiraju duže, kao sada serija 134-139 onda treba uzimati kvalitetno i sa jakom podrškom u postprodaji koju pojedini dobavljaći još nemaju.
Jer najskuplji je autobus koji čeka rezervni dio i ne vozi (zarađuje).

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 7 lis 2019 - 14:00

Zbunilo me to što su svibnju dodali u plan 11 gradskih, a mislim da je proces nabave tih istih počeo davno prije. Znaći li to da je nabavka počela bez plana i samo su plan prilagodili realnoj situaciji?
Isto i za zglobne. Natječaj je raspisan prije rujna 2019. i to samo za tri.
To samo dokazuje da ih stihija nosi.
Opet će autobusi neadekvatni linijama masovno voziti na njima. Ali kako smo glasali tako imamo.
I što će na kraju realizirati u ovoj godini? Možda pola prve stavke iz rujna? A možda ni to.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 uto 8 lis 2019 - 10:22

[quote="kriticar"]
NP-549 je napisao/la:
Jer najskuplji je autobus koji čeka rezervni dio i ne vozi (zarađuje).

I tome se da doskočiti. Naši novi MAN-ovi imaju rok popravka 48 sati, sve poslije toga MAN plaća penale 100 kuna po satu.

A planovi koje poglavarstva donose svako malo ne govore nužno kad će busevi doći, nego kad njima kreću rate za plaćanje. Grad ne zanima u hrpi drugih stvari oće li bus vozit od travnja ili od srpnja, ali ih jako zanima kad će ga morat počet plaćat.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2426
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 8 lis 2019 - 18:16

Da za MAN (Auto Hrvatsku) sa razvijenom servisnom službom i post prodajom to je izvedivo. Ali da li je ista situacija i sa Ivecom? Plačaju li i oni iste penale? I bili bila sa Solarisom koji još u Hrvatskoj nema ništa, čak ni zastupnika već firma iz Poljske je dobavljać barem na Libertasovom natječaju.
Grad sa financiranjem nabavke autobusa direktno nema ništa. To se radi iz Libertasova tekućeg poslovanja barem za ova tri zglobna. A mislim da je tako bilo za sve leasinge.
11 gradskih niskopodnih se financira iz fondova EU i vlade RH.
Grad Libertasu daje subvencije, kako oni u Gradu to zovu, a bilo bi dovoljno da plačaju usluge Libertasu. Da nadoknađuju do pune cijene sve one povlaštene karte koje dijele i kojima kupuju birače.
Najgore je početkom godine kad padne prihod Libertasa, pogotovo kad političari u vijeću ruše proračun i izabranog gradonačelnika, a upravu Grada preuzme povjerenik koji ne može odobriti subvencije. Valjda se to više neće događati dok je na snazi "šerif" zakon.

I da li je Rijeka uzela održavanje za MAN ili je to o penalima odredba za garantni rok?


Zadnja promjena: kriticar; uto 8 lis 2019 - 18:58; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5953
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 9 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 40. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.