Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 18 stu 2018 - 9:47

Jučer ujutro na liniji 10 vozili su 114, 115 i 136, te onaj jedan polazak u 10:30 gbr.150.
Vozili su i 98 i 106, prvi na 16A, a drugi na 16 polazak službe 21. Za ovo nisam siguran jer je već bio na stanici kod zgrade Grawe u vrijeme polaska sa kolodvora(12:30). Gdje je 173? Da nisu išli regiji u Vukovar ili Škabrnju?

Natječaja još nema? Nestrpljivo čekam koje će karakteristike biti navedene i čemu će dati prioritet. Nadam se da neće zavaliti sa još jednom markom autobusa. Ovaj put skupom i nekvalitetnom ili manje kvalitetnom od približno samo po cijeni jednako vrijednih autobusa.

Šuška se da su izgubili još jednu školu, ovaj put Slansku, ali da su povratili Konavoske. Sada mogu rasprodati sve 2005. Turkize koji su tu četrnaestu godinu. S čim će voziti Konavle ako su šuškanja istinita? Opet sa 92- 96? Jesu li u svrhu prosječne starosti autobusa za školski prijevoz i MAN lion's City Ü gbr.175 i 176 dobili preklopne oznake školskog prijevoza, a vjv i licencu za isti? Ili će i njih angažirati?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 24 stu 2018 - 10:40

MAN SU220 je napisao/la:
kriticar je napisao/la:Gbr. 74 ne vozi već mjesecima (ili  mi uspješno bježi?). Nema ni gbr.27 neko vrijeme u vožnji, a čini mi se i 25.
Gbr.74 se gasi u vožnji i neće niko da ga vozi, gbr.75 nema snage uzbrdo brže tramvaj išo.
Na gbr.25 otpao kardan u vožnji a čini mi se da gbr.27 obnavljaju.
Prije koji dan vidio sam i 74 i 75 na dodatnim linijama iz Mokošice za Ploče i Lapad. Dakle voze oba dva.
Gbr.25 sam vidio isto prije koji dan. Nije mi djelovalo da je na liniji, prije kakvoj probnoj vožnji.
Jedino još nisam vidio gbr.27. Vozi li on?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 30 stu 2018 - 12:41

Izgleda da je napokon objavljen natječaj za nabavku novih autobusa. Nažalost kolega koji ima password za eojn je na službenom putu, pa za detalje moram čekati njega. Valjda ćemo vrlo brzo doznati specifikacije i po tome možda zaključiti koje autobuse žele.
Ne mogu ni sam sebi objasniti zašto im je toliko trebalo da objave natječaj.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 30 stu 2018 - 13:53

Koliko turkiza im uopće treba? Za linije 17, 18, 19, 20, 22, 23A, 28, 31 po jedan. Ostao im je školski prijevoz u Orašcu i Smokovljanima što su još dva. Dakle deset. Ako vrate Konavle(škole) to su još dva ili tri.
Imaju ih dva iz 2016., dva iz 2012. ali interurban verzija, pet iz 2008., te tri iz 2007. Tu je i onih jedanaest iz 2005. osim koliko ja znam jednog (gbr.120).
Da su gradonačelnik i njegova ekipa odobrili nabavu krajem 2016. imali bi još pet novih što bi sigurno omogučilo rashod onih iz 2005., a možda i pokojeg iz 2007.
Da li je natječaj samo za autobuse koje financira EU? Ili će nabavljati što i mimo toga, a što je nasušna potreba vidjet ćemo.
Što će sada ovi znalci nabavljati u tom midi sektoru? Ili ima se, može se, pa će standardni busevi voziti pet do deset putnika? Nije bitno koliko košta.

Vidio sam maloprije gbr.143 sa tablom linije 10. Ne znam koja je služba.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 sij 2019 - 12:14

Upravo, nadam se, otvaraju ponude za nabavu 11 autobusa. Po mojim saznanjima trebalo je početi danas točno u podne. Što to donosi Libertasu valjda ćemo znati uskoro. Samo pitanje je kad će biti objavljeni rezultati.
Ali valjda će se vrlo brzo znati što je ponuđeno i po kojoj cijeni. Iako samo cijena ne bi trebala biti jedini kriterij odabira najpovoljnije ponude.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 sij 2019 - 21:51

Nadam se da su ponude otvorene. Da nije došlo do odgode. Još uvijek ne znam što je ponuđeno i po kojoj cijeni. Ali specifikacije iz natječaja koje sam napokon pročitao otvaraju vrata svima. Je li to Libertas odustaje od MANova nakon skoro 50 godina i 115 MAN vozila nabavljenih u tom periodu novih isključivo za gradski promet?
Po otvaranju ponuda Libertas ima 60 dana za donošenje odluke. Odluku može donijeti i ranije, a od trenutka donošenja odluke teće žalbeni rok od 10 dana.
Ako se nitko ne žali nakon isteka žalbenog roka može se potpisati ugovor s odabranim najpovoljnijim dobavljačem. Po potpisivanju ugovora teče rok za isporuku. Mislim da sam dobro zapamtio i da je u natječaju taj rok bio 200 dana. Po svemu sudeći ništa od prinova za sezonu. I dalje na redovnim linijama u sezoni može zalutati i SU220.
A Osječki Manovi financirani iz istog izvora bit će isporučeni već sredinom ovog mjeseca. Zašto Libertas toliko kasni? Je li se tražio prostor za lov u mutnom?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 4 sij 2019 - 17:22

@ MAN SU220 priča li se što je ponuđeno i što je najpovoljnije?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 14 sij 2019 - 15:05

Uspio sam nešto doznati. Ponude se otvorene. Nabavna vrijednost autobusa po ponudama je najmanja za Solaris, a najveća za MAN. Negdje u sredini se smjestio Iveco.  Ali kako najniža nabavna cijena nije jedini kriterij ostaje da čekamo odluku Libertasa što je najpovoljnije. A za to ako sam dobro shvatio znalce o javnoj nabavi imaju rok od 60 dana.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 15 sij 2019 - 12:28

Od jučer je uvedena nova valjda privremena linija u Gradu. Radi se o liniji 2B koja prometuje na relaciji Gospino polje-osnovna škola Lapad. Koliko sam gledao raspored služi uglavnom učenicima osnovne škole za odlazak i povratak s nastave. Jer polasci se nekako podudaraju sa školskim orarom. Na njoj sam za sada uglavnom vidio SU220. I čini mi se da trebaju dva autobusa.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 16 sij 2019 - 9:30

Ovima u Libertasu autobusi očito ne trebaju za sezonu. Čine sve da autobusi što kasnije dođu. Kako je krenulo čekat će krajni rok da objave odluku, a rok isporuke teće tek kad se potpiše ugovor.
Što mislite koja marka vozila će na kraju ispasti najpovoljnija?
Solaris, Iveco ili MAN? Ja se nadam MAN jer je uvijek bilo na normalno reguliranom tržištu da je najskuplje i najbolje. Što automatski znači manje troškove održavanja. A to je parametar koji isto utječe na povoljnost ponude. Ali je li Hrvatsko tržište takvo?
Jedna zanimljivost: MAN je Osijeku(12) i Dubrovniku(11) ponudio A21 iz Poljske tvornice, a Rijeci(9) i Splitu(14) isti model ali iz Turske tvornice. Dok su Osiječki, a i Dubrovački bi bi trebali biti trovrati, Riječki sigurno, a i Splitski vjerojatno su dvovrati. Rijeka uzima još i četiri A23.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by medo sri 16 sij 2019 - 16:29

Prvo u garaži treba provesti malo unutarnju kontrolu jer očito dosta toga ne štima. Evo za primjer 154 već više od dva mjeseca redovno izlazi na liniju sa pregorenim zadnjim desnim pozicijama, pa se pitam postojeli tamo uopće osobe zadužene za kontrolu ispravnosti vozila pri povratku u garažu, i kako je uopće moguće da neispravni autobusi izlaze na cestu???

A drugo, jeli uopće planirana nabava za prigrad? Jer od kad je liberta ponovno dobio školske linije ja na njima viđam samo prigradske classice , a oni koji su pretvoreni u školske vze redovne linije pa se pitam tko tu koga....? Plus što su oni classici iz 2005 godine spremni ili za generalni remont ili za otpis.

Ali od svega najveći problem je nebriga, nepotizam, zapošljavanja preko veze, i krajnja nezainteresiranost za posao koji rade, počevši od pomoćnog osoblja, mehaničara električara pa do članova uprave koji kao da vode poljoprivredni kombinat u stečaju a ne poduzeće za prijevoz putnika.
medo
medo

Broj postova : 60
Lokacija : Tunguzija
Registration date : 03.05.2010

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 17 sij 2019 - 16:43

Čemu trošiti riječi. Bit će još gore. Dovoljno je reći HDZ kadroviranje. Na neistomišljenicima se trenira strogoća, dijele se otkazi, pa ih sud vraća na posao. Za iste "delikte" ne dijele se iste kazne. Kriterij je podobnost. Znalce se pokušava maknuti na sve načine da bi se napravilo mjesta za podobne.
Danas sam vidio gbr.136 na liniji 16. Očito fali prigradskih. Gbr. 61 vozi na liniji 17. Prošli ciklus vozio je gbr.65. Izgleda da je sada 6 linija u krugu, sve na kojima voze citibusi osim linije 16A na kojoj inaće vozi gbr.64 sada jedini s prigradskom naplatom.
Ali i tamo trenutno vozi gbr.96.
Gbr.150 i dalje troše na 5 dnevnih polazaka službe R-1, umjesto da ga stave na 10-1. I treba li na liniji 35 zimi MAN? Tamo bi mogao i Visigo. Jer više ne vozi na liniji 38.
Ali očito oni znaju samo vatrogasne mjere, a ne nešto smisleno organizirati.
Koliko uopće autobusa vozi đake u Konavlima?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 20 sij 2019 - 21:43

E ovo je sad najveći problem i u Libertasu, nije toliko zbog plaće nego jednostavno nas 190 vozača više ne možemo održavati ovaj sistem, previše je posla a novih vozača ni za lijeka.


http://novilist.hr/Vijesti/Rijeka/RASPAD-SUSTAVA-Autotrolej-zbog-nedostatka-vozaca-od-ponedjeljka-reze-gradske-linije

https://www.glasistre.hr/pula/place-im-nisu-rasle-vec-deset-godina-radnici-nezadovoljni-pulapromet-bi-mogao-ostati-bez-vozaca-579190
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 22 sij 2019 - 11:49

Zašto me to ne iznenađuje. Uz šefa kakvog po pričama imaju radit će samo uvlakači i uhljebi. I oni "jadnici" koji iz raznih razloga ne mogu otići. Oni koji misle svojom glavom i koji znaju posao će otići.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 24 sij 2019 - 21:05

Zaboravio sam napisati da je reklama Revelin culture club skinuta sa svih pet autobusa koji su je nosili. Tako su 40, 41, 43, 150 i 176 ponovo bez reklame.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 vel 2019 - 13:22

Što se događa sa nabavom? Jesu li donijeli odluku koja ponuda je najpovoljnija? Priča li se što među vozačima? Ja ne mogu da dođem do nikakvih vijesti, a ima skoro pedeset dana da su otvorili ponude.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 oľu 2019 - 13:20

MAN SU220 je napisao/la:E ovo je sad najveći problem i u Libertasu, nije toliko zbog plaće nego jednostavno nas 190 vozača više ne možemo održavati ovaj sistem, previše je posla a novih vozača ni za lijeka.


Je li se što poduzima da se taj problem nedostatka vozača u Libertasu riješi? Nisam naišao na nikakve aktivnosti u tom pravcu dostupne javnosti.
Znači li to da ne rade ništa?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 21 oľu 2019 - 15:07

Moglo bi bit još gore u sezoni. Obim posla se poveća, ljudi bi malo i na godišnji .....
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 21 oľu 2019 - 17:25

Ma oni uopće nisu svjesni situacije, kažu radit će te 7+1 cijelu godinu.
Odoše ljudi ća pomalo a novih došlo samo 5.
A 15.04 će prelazit na ljetni vozni red. Bit će cirkus totalni...
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 21 oľu 2019 - 19:11

Prvo i osnovno 7+1 nemožeš radit nikako jer moraš imat jedan slobodan dan u tjednu. Ako je pak 6+1 onda ti slobodnan pada uvijek isti dan što također mnogima ne odgovara. Neznam kakve su dužine smjena u Libertasu, da li je grad teži od prigrada za odvozit, kolike su pauze...... 6+2 je OK ako su smjene 7-8 sati ili one duže od 9 sati ako imaju dovoljno pauza unutar smjena. Ima milijon kombinacija, ali treba bit i socijalno osvješten i poštovat zakon, a na kraju krajeva i posao treba odradit.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 oľu 2019 - 19:23

Boli šefove briga, ne voze se oni autobusima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 21 oľu 2019 - 19:32

Onda nek šefovi ljubimci rade i 17+1, a ostali nek idu na bolovanje.

Al vjeovatno će 15.6. bit obrnuto da će se 3 mjeseca pokupit ća apartmane čistit baš ti ljubimci koji i inače ništa ne rade, a ostat će sirotinja koja uvijek pošteno vozi, i još će sad morat potegnut za ove debile koji će se 15.9. uredno vratit na svoje autobuse i namještene smjene
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 1 tra 2019 - 19:28

Libertas uzima Solarise i to 11 komada. Zastupnik Solarisa jedini je ponudio 11 autobusa u očekivanoj vrijednosti nabave. Iako su ga ovi iz Libertasa eliminirali zbog ne udovoljavanja tehničkih karakteristika i odlučili se ponudu Auto Hrvatske koja je ponudila MAN, Solaris se žalio. Rezultat je to da će 11 MAN SU220 biti zamijenjeno sa 11 Solarisa Urbino 12.
Šteta što zbog Solarisa odlaze Avtomontaže.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5993
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 3 tra 2019 - 12:58

A šteta što neće uzimat Manove. No koliko si siguran da idu baš svi MANSU220 u rashod ? Zašto ne mogu recimo 4, 5, 74, 75, 76, 97, 100, 101, 102 itd.

Nego ko će im vozit te nove Solarise kad dođu ?
Nas trenutno ima 190 a da bi donekle normalno radili treba nas bar 215 vozača. A 15.04 trebat će nam još 15 - 20 ljudi jer kako sam čuo uvode 1A-4, 1B-4, 4-3, 6-4 i 6-5.
Vozači su više izmoreni i iscrpljeni i bježali bi ća iz firme. Bojim se kako će ovo sve završit, pa neće nam se valjda dogodit scenarij ko u Rijeci.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sri 3 tra 2019 - 13:25

Kakva je u Libertasu plaća, i za koliko ostvarenih sati, i po kakvom režimu smjena se radi ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 4 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.