Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+14
ZlayoZg
tinaivica
portos
medo
noone
AMFan
Jean
novi_shef
NP-549
Tomek
Narcis
gaspa
kriticar
kiki273
18 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 5 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 8 lis 2012 - 11:21

NP-549 je napisao/la:SU240 su najbolji autobusi koje je Autotrolej ikada imao, uz Mečke O317. Tom busu nikad ništa nije. Identična šasija ko vaša stara Avtomotaža SU220, malo jači motor (za solo čisto dovoljno), veliki 12000 kubika bez turbine, 240 konja. Vječni motor. 581 ('93.god.) ima još uvijek originalni nikad dirani i preko milijon i pol KM. Malo jesu neudobni jer skaču ko koza, ali da se ga naštelat ko ima volje i znanja prčkati po jastucima. Karoserija mi je standardna DIN njemačka druge generacije.
Znam sve to. Zato sam i napisao da bi bilo bolje da su 1996 umjesto SL222 sa motorom D0826 kupili SU240.
Dubrovački SU220 su izgleda naštelani napokon kako treba i većina vozača ih vozi radije nego druge autobuse bez klime.
A i putnici pogotovo stariji ih vole zbog njihove prostranosti jer se u SL jedva provlače između sjedišta na blatobranima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kiki273 pon 8 lis 2012 - 12:58

kriticar je napisao/la:..... zbog njihove prostranosti jer se u SL jedva provlače između sjedišta na blatobranima.
Ista stvar s conectima

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 9 lis 2012 - 13:42

Sređuje se i gbr.18 kome je otišla zadnja lafeta. Trenutno nema mjenjač koji je ugrađen u gbr.28, da ne bi oba ležala dok se čekaju djelovi za mjenjač. Čuo sam da je mjenjač skinut sa gbr.28 sada kompletan, a lafeta rezerve ima i gbr.18 će ponovo dva-tri dana na dizalice i onda u vožnju.
Gbr.28 je sređen kompletno, ugrađena su plastična sjedišta skinuta iz školskih 92-95, zatim tipkala, sređen je donji postroj, naštelovan je da ne skaće(kako kaže NP). Mislim promjenjeni su jastuci, ležišta jastuka i sve one sitnice koje godinama nisu dirali. Taj tip autobusa je stvarno vječan.
I nakon toliko godina troškovi održavanja su manji nego za novije buseve.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan pet 12 lis 2012 - 1:58

NP-549 je napisao/la:Što se tiče Splitskih NLL-ova, nisam 100% siguran, al mislim da oni imaju mješano, neki su sa ZF-om, a neki sa ALISON-om. Oba su prilična nepoznanica, ali očito bolje funkcioniraju od Fojta Very Happy .
Ne, i solo i troosovinci imaju pola-pola, ali pola je ZF sa 6 brzina, a ostatak je Voith s 4 brzine ("špaker"). Zna i danas biti nekakvih problemčića (diferencijali ne valjaju na par; na jednome je retarder pokvaren od prvog dana), ali lokalni servis u Dugopolju (gdje vidim da ide i Libertas) većinom samo pogorša stvar (osim u slučaju kad dođu zamjenski dijelovi).

A što se tiče Avtomontaža, o njihovoj vječnosti ne treba ni pričati. Za neke splitske SG 220 sam par puta pomislio da je gotovo, da nema povratka u normalno stanje, ali nakon par dana ležanja se opet vraćaju na linije. Naš 684 se zapalio u 4-5 mjeseci 3 puta no no , ali još uvijek je živ. kul Svih 6 voze stalno, svaki radni dan.


Zadnja promjena: AMFan; pet 12 lis 2012 - 2:01; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dodatak)

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 12 lis 2012 - 15:35

Stigla su u Krapinu tri narančasta isuzu citibusa. Nakon obavljene homologacije krenut će do Dubrovnika.
Eto od otvaranja ponuda do isporuke prvih tri neće proći ni tri mjeseca. Jedino ako i ove ne registriraju u Krapini kao što su 2009 napravili sa tada kupljenim isuzuima i iste godine sa manovima koje su registrirali još u Zagrebu.
Ostalih pet očekuje se u prosincu, a Manovi u veljaći 2013

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by noone pet 12 lis 2012 - 17:42

kriticar je napisao/la:Stigla su u Krapinu tri narančasta isuzu citibusa. Nakon obavljene homologacije krenut će do Dubrovnika.
Eto od otvaranja ponuda do isporuke prvih tri neće proći ni tri mjeseca. Jedino ako i ove ne registriraju u Krapini kao što su 2009 napravili sa tada kupljenim isuzuima i iste godine sa manovima koje su registrirali još u Zagrebu.
Ostalih pet očekuje se u prosincu, a Manovi u veljaći 2013
Zar nije pametnije uštedit koju kunu i registraciju odradit u Daruvaru? Very Happy

noone

Broj postova : 25
Lokacija : zagreb
Registration date : 24.05.2009

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 12 lis 2012 - 20:45

Pa neće ih sad još voditi u Daruvar. Registrirat će ih na DU tablice, samo tehnički i formalnosti odrade u Krapini i voze ih registrirane u Dubrovnik, ali to odlaže vrijeme isporuke za otprilike tjedan dana. Koliko otprilike treba da papiri otiđu u Dubrovnik na potvrdu i vrate se s tablicama

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by noone ned 14 lis 2012 - 15:49

U zadnje vrijeme prava poplava DA tablica u Dalmaciji, ponajviše na autobusima i šleperima. To je nekakva promjena zakona o osiguranju, gdje se uzimaju u obzir razne statističke izmjere tako i učestalost nesreća po mjestima, tako da je osiguranje na daruvarske tablice znatno niže.

noone

Broj postova : 25
Lokacija : zagreb
Registration date : 24.05.2009

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 14 lis 2012 - 15:56

Kolika je to ušteda? A treba registrirati firmu negje na području Da reg. I to košta. A sad kad je gomila firmi, rent a car-ova registrirana u Daruvaru, zar neće i tamo porasti premija osiguranja i to možda već dogodine, a što onda?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 14 lis 2012 - 21:17

Oduvijek je premija osiguranja za te "lijeve" registracije niža, al do sad nikome to nije bilo bitno jer je para bilo ko pljeve. E sad kad je malo stislo, da ne kažem recesija, jer ovo možda nije kriza, nego su ovo naše realne mogućnosti, sad odjedanput tražimo di je nešto kunu jeftinije. A ko šta KRITICAR kaže, sutra će tamo poskupit osiguranje za 300 kn, i samim time ćemo zeznuti ljude koje stvarno žive tamo, a mi ćemo otvorit Poslovnu Jedinicu NAŠICE za rent-a car od Zubaka. Pa onda 2014. Županja, pa Imotski i tako dalje ............
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2437
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Tomek pon 15 lis 2012 - 2:24

Trenutno je registriranje autobusa na DA reg. 50% jeftinije nego na ZG ili KR koji su najskuplji u Hr.

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 18 lis 2012 - 19:08

ISUZU citibusi, iako još u Krapini su registrirani. Dobili su DU-860-PF, DU-861-PF i DU-862-PF. Valjda će slijedeći tjedan put Dubrovnika.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 23 lis 2012 - 20:45

Da sutra će krenuti iz Krapine ka Dubrovniku.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 26 lis 2012 - 15:06

Danas sam prvi put vidio Isuzu citibus uživo. Prvi dojam i nije tako loš kako je izgledalo po najavama sindikalaca. Autobus je solidno urađen LOW ENTRY midi bus. Ne znam zašto, ali očekivao sam niskopodni.
Vozači koji su ih doveli iz Krapine nemaju baš pritužbi na snagu i brzinu. Ipak to prihvačam s rezervom jer bus je bio prazan. Potrošnja je bila oko 20l/100 km što bi bila velika ušteda u odnosu na niskopodni man koji u gradskoj vožnji guta i preko pedeset litara.
Mislim da ipak na Dubrovačkim uzbrdicama neće biti velikih problema jer autobus ima šestbrzinski automatski mjenjač.
Čuo sam da u ponedjeljak kreće obuka vozača u ekploataciji autobusa i po završetku bi mogli u promet.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pet 26 lis 2012 - 16:13

Tu potrošnju treba uzet s rezervom jer, kao što si i sam rekao, bili su prazni, a bogami i vozili su po sasvim drugačijem terenu od onog koji ih čeka u gradu. Po meni, ako je informacija točna, potrošnja je čak i prevelika. Riječki Eurobusi EL262 su bili na ispomoći kad je Papa bio u Splitu 1999. godine (ili koje već), i na relacijama Tomislavgrad-Split i Livno-Split trošili su 16 litara, a ipak je to malo veći komad busa od ovog.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2437
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan pet 26 lis 2012 - 16:34

kriticar je napisao/la:Dobili su DU-860-PF, DU-861-PF i DU-862-PF
Registracije su vjerojatno FP (dubrovačke su do tu došle), a ne PF.

Baš me zanima kakvima će se pokazati ti Isuzui. Ne znamo uopće kakvi su jer nisu testirani i nema ih u ovom i zapadnom dijelu Europe, ali u našim firmama se ionako testira ono što se sigurno neće kupiti, a ono što se na kraju uzme dolazi na slijepo...

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 26 lis 2012 - 16:52

Da, u pravu si za registracije. Brzina. Moja isprika.
Libertas Dubrovnik - Page 5 Isuzugbr62

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 26 lis 2012 - 19:03

Evo par sličica isuzovih detalja
Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1361-1

Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1362

Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1364

Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1359

Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1358

Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1363-1

Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1365

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 29 lis 2012 - 13:46

Danas je isuzu gbr.61 vozio probne vožnje u svrhu obuke vozača. Iako je vozio desetak ljudi izgleda startan i s dovoljno snage. Ipak se ne bi zalijetao s ocjenom dok ga ne vidim na djelu punog i s uključenim A/C.
Mjenjač je automatski s mogučnošću ograničavanja ako vozač želi i ima šest stupnjeva za vožnju naprijed. Mislim da mu i zbog toga Dubrovačke uzbrdice neće biti problem.
Solidno je urađen i još ako se ne budu prečesto kvarili biti će pun pogodak.
Blesave su mi izjave sindikalaca da su ti autobusi nepotrebni i da će značiti više zaposlenih vozača, ali oni sigurno imaju mjesta na linijama gdje sada voze poluprazni ili čak puni manovi u intervalu od pedesetak minuta ili čak jednog sata. Znaći na linijama gdje je kapacitet 90 putnika na sat vremena, sad bi mogao biti 120+ uz prepolovljen interval između polazaka što je sigurno veliko poboljšanje kvalitete usluge za kojom težimo uz relativno malo povečanje troškova. A tek zimi bi mogli voziti na svim linijama osim za vršnog opterečenja od 0630 do 0800 kad idu i popdne od 1330 pa do 1700 kad se ljudi vračaju s posla/škole.
A i kad stigne ostatak Isuzu-a i još šest manova Libertas će imati dovoljno klimatiziranih vozila za gradski promet da pokrije sve cjelodnevne vozne redove na području grada.
Izgleda da se politička klima promijenila i da bi se moglo brzo poslije nove godine krenuti u nabavu prigradskih. Priča se o šest komada i još pet niskopodnih gradskih dvanaestmetarskih. Ako stvarno bude tako Libertas bi se mogao i riješiti nekih starijih autobusa.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 29 lis 2012 - 15:26

Pitao bi vozače kako ograničenje šaltanja kod automatskog mjenjača djeluje na potrošnju vozila. Jer to mi izgleda dobra stvar nizbrdo da se autobus ne zaleti previše, a i uzbrdo da ne šalta nepotrebno. Do sada su sa takvim mjenjačima u Dubrovniku bili samo SL222 gbr.72-76.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 29 lis 2012 - 16:12

Nizbrdo to ne predstavlja ništa jer moderni retarderi ( za razliku od onih iz SL222) jednako dobro drže i u 3. brzini i u petoj. A on će ionako sam prebacit u nižu kad predugo bude na niskim okretajima jer su mu potrebni veći okretaji zbog hlađenja ulja u mjenjaču. Ako pak uzbrdo voziš u "D" pa ti bus non-stop šalta to može samo povećati potrošnju, kao i svako šaltanje kod bilo kojeg vozila. Ekonomičnije je blokirati ga u nekoj nižoj brzini i vozit na konstantnom broju okretaja sa manje gasa. Stvar je prilično jasna, koliko pritišćeš papučicu gasa toliko će on cicat nafte. Ako si u 6. u brdo naravno da ćeš morat stisnut jače da bi išao, nego u petoj. Čista logika.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2437
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 31 lis 2012 - 13:25

Danas je gbr.62 raspoređen i vozi na liniji 2 na kojoj je po rasporedu trebao voziti gbr.138.
Ostala dva još ne voze na linijama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sri 31 lis 2012 - 16:16

Kako to da su dobili te garažne brojeve ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2437
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 31 lis 2012 - 18:20

Tako, popunjavaju se valjda rupe i slažu po tipovima.
Vjerovatno će s vremenom svi gradski imati brojeve ispod 100, a prigradski iznad kao što je bilo od dolaska prvih manova 1970 do dolaska Gräf&Shift 1992 kada su prigradskima dani brojevi ispod 100, a pogotovo poslije renumeracije kad su svi dobili brojeve redom od 1 do 68

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 31 lis 2012 - 18:50

evo još pokoja slika novih Isuzu
Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1384

komande mjenjača
Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1374
U neutralu
Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1376

ograničen samo na prvu brzinu
Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1378

ograničen do 3. brzine
Libertas Dubrovnik - Page 5 SAM_1380

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 5 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.