Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+14
ZlayoZg
tinaivica
portos
medo
noone
AMFan
Jean
novi_shef
NP-549
Tomek
Narcis
gaspa
kriticar
kiki273
18 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 36 / 40. Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 10 pro 2014 - 14:28

Do dolaska novih autobusa nedostaju dvije ruke za. Ne volim pisati o politici, ali na zalost je sastavni dio naseg zivota. Politicari po ko zna koji put dokazuju da su vazni jedino sebi, a za puk ih bas briga.
Hoce li autobusi doci ili ne odluciti ce te dvije ruke clanova gradskog vijeca koje bi se trebale dignuti za novi proracun Grada iako su prije koji dan bile protiv ili suzdrzane. Vremena za donosenje proracuna ima do Nove Godine. A do tada ce i natjecaj za nabavku autobusa biti zakljucen.
Zanimljivo da je stranka koja je sada u opziciji podjeljena. Iako je vecina njenih clanova protiv, bilo je i onih koji su suzdrzani, ali i onih koji su glasali za novi proracun. A njihov clan je predstavnik Grada u Nadzornom odboru Libertasa. Jedino ako nije prelaskom stranke u opoziciju dao ostavku. Ako je, a bila je najavljena ostavka svih clanova stranke u nadzornim odborima gradskih firmi, onda mi je to promaklo.
Protiv proracuna su glasali i clanovi jednog pokreta koji je u vrijeme izbora bio aktivan i imao svrhu, ali je s vremenom po mom skromnom misljenju potrosen. A i njima najvise smeta gradonacelnik.
Iako navijam za nove autobuse trebali bi novi izbori da se odstrani kukolj iz Gradskog vijeca.
Zar mora cijeli grad ispastati zato sto se nekim politicarima gradonacelnik ne svidja? Jer zelja za smjenom gradonacelnika je izgleda jedini razlog neizglasavanja proracuna.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 11 pro 2014 - 9:16

Zaboravio sam spomenuti i jednu lokalnu stranku cija tri clana vijeca su bila suzdrzana.
Inace vijece ima 25 clanova i potrebno je minimalno 13 za i imamo nove autobuse za slijedecu sezonu ili cemo imati nove izbore i autobuse tek mozda u proljece 2016. A najvise brontulaju zasto voze stari autobusi oni koji opstruiraju nabavku novih. A u 2016 bi trebala zamjena i za prve NL(gbr.134-139) koji ce tada imati vec devet godina. A da o jos novih prigradskih i ne govorim.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 11 pro 2014 - 17:40

Cini mi se da gbr.89 ima novu registraciju. Nisam vidio koju. Sada je jedino gbr.120 ostao odjavljen.
Jutros ne vozi gbr.84, dok je gbr.80 uredno na liniji 35. Valjda je jucer bio na reg. Prosle su vec dvije godine otkad su prvi put registrirani.
Gbr.86 je na 16A
Gbr.100 je na liniji 12

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 12 pro 2014 - 13:02

Danas je provozio gbr.102, vozi liniju 23
Gbr.106 vozi liniju 27
Liniju 16A vozi gbr.148
Gbr.61 se pojavio na poljani. Cetiri citibusa su, sto u remizi, sto u Radeljevicu. Koliko ih vozi? Vidio sam po jednog na linijama 2A i 9.
Gbr.109 opet je skinut sa linije 26 da bi vozio djake u Zupi. Mijenja gbr.108 koji ima razbijeno bocno staklo. To se u Zupi precesto dogadja. A na liniji 26 vozi gbr.4
Gbr.111 sam vidio u remizi. Je li vozi sto umjesto njega? Ili je to bio samo kratkotrajni posjet izmedju dvije voznje?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 12 pro 2014 - 17:53

Popodne sam vidio gbr.111 u voznji na liniji 10. Izgleda da je ipak bio u kratkotrajnoj posjeti remizi izmedju dvije voznje.
U remizi su dva citibusa bez reklama (gbr.61 i jos jedan), a u Radeljevicu samo jedan (gbr.63). Ipak ih pet izgleda vozi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 13 pro 2014 - 17:03

Na službama 10-1 i 10-2 popodne voze gbr.27 i gbr.23
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 915
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 13 pro 2014 - 18:08

Vidio ih i ja. Bas sam htio pitati je li dogorjelo do nokata. Drvenjace za Cavtat, A u Zupi odmaraju 91, 102, 109 i 142, te u Konavlima 92, 93, 94, 96 i 110. Organizacija na vrhuncu. Ima li tko da popravlja buseve subotom i nedjeljom? Jer najvise ostanaka u garazi je bas tada.
Ne znam ko je u Libertasu takav optimista da se nada da danasnji autobusi stari desetak godina i kroz to vrijeme eksploatirani na Libertasov nacin voziti par stotina Km dnevno svaki dan bez kvara. Zadnja ozbiljna nabava prigradskih bila je sada vec davne 2005. godine.
Poslije toga je kupljeno 30 gradskih i samo tri prigradska, te deset isuzu.
Nove barem za liniju 10 je trebalo najkasnije nabaviti jos dok se moglo EURO V naruciti.
Jer tempo je izgubljen, te ako zbog politike novi ne stignu ni prije slijedece sezone ne znam kako ce Libertas funkcionirati.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 14 pro 2014 - 15:01

Zadnji tjedan pratim jos jednu situaciju pri kojoj se pogoduje vozacima, a ne putnicima. Radi se o liniji 3, gdje inace voze dva autobusa. Prvi je cjelodnevni, a drugi vozi samo u spicama. Tako je prosli tjedan taj cjelodnevni bio gbr.97, a onaj samo u spicama jedan iz serije najnovijih niskopodnih,mislim gbr.35. Ekonomska logika nalaze da novi autobusi sto vise rade i zaradjuju dok se ne isplate. Ali po ko zna koji put moram ustvrditi da u Libertasu te logike nema. Vise se pogoduje nekim vozacima nego sto se misli na putnike.
A prošle dvije zime liniju 3 su uredno opsluzivala dva citibusa. Zasto nije tako i ove godine?
BTW gbr.27 i jutros je na liniji 10.
Gbr.74 vozi na liniji 8. Gdje su niskopodni kojih trenutno ima sest vise nego je potrebno za pokriti linije 1A, 1B, 3, 4, 6, 7 i 8?
Mogli bi zbog krize sa prigradskim dva niskopodna skinuti sa linije 3(zamijeniti s Citibusevima) i staviti ih na liniju 10. Ili i preostale SL283(gbr.97 i 99) prebaciti u prigradske dok kriza traje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 14 pro 2014 - 15:37

Kod nas se nova kola stave na dvokratnu smjenu koja radi samo špicu u onim slučajevima kad je bus naručen za neki servis, baždarenje tahografa, periodični tehnički.... i to se onda obavi u pauzi 9-12 sati te bus ponovno izađe na drugi dio svoje smjene.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2437
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 14 pro 2014 - 17:01

Tesko se neke navike iz socijalizma napustaju, pogotovo u tim javnim tvrtkama. E da se zna gazda to bi bila druga prica. A ovako svi bi bili gazde. A brod trpi samo jednog kapetana. Ima li ga u Libertasu, ovako neorganiziranom kakav jest?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 15 pro 2014 - 13:43

Jutros se pomalo stanje normalizira. Vidio u voznji sa putnicima i gbr.15, 19, 25. Jedino sam za gbr.15 vidio tablu linije i vozio je umjesto gbr.27, jer je isti jos i jutros vozio na 10-1. 27 se vratio na "svoju" liniju polaskom u 1030 za Cavtat. SL222 zbog zaposlenosti SU220 odradili su P i R sluzbe.
Od SU220 jedino ne voze 21 i 26.
BTW kakvu naplatu ima gbr.25? Odavno ga nisam vidio u prigradu, a cini mi se da je izmedju 11 i podne bio na nekoj prigradskoj liniji. Dosao mi je s ledja.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 16 pro 2014 - 12:41

Gbr.19 i 23 i danas na liniji 10. Te SU220 bi mogli i u slijedecoj sezoni puno vise vidjati na linijama, jer izgleda da politicki primitivizam nece dozvoliti nabavu novih buseva. Nikako ne mogu shvatiti demokraciju u kojoj je dovoljno trinaest ljudi da smijene jednog koji je imao podrsku vecine glasaca kad je biran.
Sto ako novi izbori ne promjene bitno odnos snaga? I sto ako se i u novom sazivu proracun ne izglasa? A vrijeme neumitno prolazi. Autobusi stare, nabijaju kilometre cime se mogucnost kvara povecava. Trebalo bi pronaci nacin da se nekako za sezonu 2015 iznajmi barem deset niskopodnih manova(pet za grad i pet za prigrad (Cavtat i Slano)), Ne znam pravnu regulativu toga, ali znam da je ZET imao u najmu onih deset Lion's classic Ü za potrebe skolskog prijevoza (isti kao i Libertasovi gbr.141 - 143) Pet ih je, otprilike nakon godinu dana, vraceno, a pet otkupljeno.
Mislim da Libertasu odluka  gradskog vijeca treba samo za jamstvo Grada pri lesaingu.  To bi bilo logicno, ali mozda i nisam u pravu. Ali u svakom slucaju novi autobusi mu trebaju, a sve je izglednije da ih zbog politike nece dobiti na vrijeme za novu sezonu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 20 pro 2014 - 15:43

Danas sam vidio gbr.100 sa tablom linije 16 od Zupe prema Gradu, izgledao je prazan i usao je u prosirenje na Magistrali iznad Grada. Nisam pogledao na sat, ali do Dupca sam susreo prvo gbr.112, a onda jedan za drugim gbr.107 i 116. To su oni polasci u podne iz Konavala. Maloprije sam isao natrag iza gbr.18 koji izgleda uredno i dalje vozi na liniji 16. Sto je to vozio gbr.100? Koji polazak?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 21 pro 2014 - 20:21

Danas sam vidio i gbr.114 u voznji. Popravljen i vracen na liniju 10, sluzba 10-2
Promjena je na liniji 16A gdje je jucer vozio gbr.85, a danas vozi gbr.86. Nikako da ulovim gbr.89 koji je ponovo registriran. Zna li tko koje tablice je dobio? Stare ili nove?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 23 pro 2014 - 19:52

Danas vozi gbr.97 nas liniji 1A, gbr.99 vozi na liniji 7. Zar je u Libertasu barem osam niskopodnih neispravno(od dvadestdva)? Jer najmanje toliko ih ne vozi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 uto 23 pro 2014 - 21:01

Blagdani su, možda su neke ekipe na godišnjem, vjerovatno je i povećan broj bolovanja. Ko zna di su njihovi autobusi
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2437
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 24 pro 2014 - 11:50

Danas sam vidio i gbr.113 u voznji. Popravljen i vracen na liniju 10, sluzba 10-1.
Gbr.142 vozi na liniji 15.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 24 pro 2014 - 12:01

NP-549 je napisao/la:Blagdani su,  možda su neke ekipe na godišnjem,  vjerovatno je i povećan broj bolovanja.  Ko zna di su njihovi autobusi
Libertasovim mehanicarima treba odati priznanje. Rade i zimi i ljeti uglavnom na otvorenom. U takvim uvjetima tesko je uvijek imati dovoljan broj odgovarajucih ispravnih autobusa.
Ali mislim da skripi u dijelu koji rasporedjuje autobuse na liniju. Tu se, vidljivo iz mnogih primjera iznesenih na ovom forumu, pogoduje pojedinim vozacima. I mislim da je to veliki problem. Libertasu bi na prvom mjestu trebala biti kvaliteta usluge putnicima, a sve ostalo sekundarno, ali mislim da nije tako.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 24 pro 2014 - 14:49

kriticar je napisao/la:Danas sam vidio i gbr.113 u voznji. Popravljen i vracen na liniju 10, sluzba 10-1.
Gbr.142 vozi na liniji 15.
Al nedaju na liniju 16 ništa novije,još je gbr.18. Gbr.113 na displayu ima natpis "10 SRETAN BOŽIĆ".
Čuo sam da je na probu došao neki autobus navodno s 40 mjesta?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 915
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 24 pro 2014 - 16:34

Nisam vidio taj na probi, ali sam vidio na liniji 6 jednog SL222 automatika sto bi znacilo da jos jedan NL ne vozi. To bi bio deveti od 22 ukupno.
Pa iz Zupe su slobodni 91 i 108, sto ne stave jednog na liniju 16?
A samo jedan porigradski SL283 sada vozi i to za Buice. Dakle novijih od gbr.18 ispravnih sigurno ima.
Nego sto je sa natjecajem za nabavu novih? Rok za davanje ponuda je istekao. Zna li se tko sto nudi?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 27 pro 2014 - 19:45

Zanimljivo da i danas voze gbr.97 i 99. I dalje na 1A i 7.
Koji je to bus na probi? Ja ga ni preko blagdana nisam vidio. Izgleda da nije u remizi.
Nista nisam cuo o natjecaju iako je rok za ponude istekao 22.12. Barem je tako pisalo u onom sto sam nasao na internetu. Cudi me da soferi ne komentiraju. Nisu valjda ponistili natjecaje zbog neizglasane garancije grada? To bi bilo steta.       Libertasu su stvarno potrebni novi autobusi. Odnosno bili su potrebni jos i lani. Jedna godina je propustena, ne bi trebalo propustiti jos jednu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sub 27 pro 2014 - 23:23

Potrebni su svima, a ne samo Libertasu. S obzirom u čemu se voze drugi ljudi po Hrvatskoj, Libertas ima sasvim solidan, pače odličan vozni park. Gdje to piše da svaka pripizdina mora imat niskopodni autobus !? Sad odjedanput više nitko nemože koraknut u autobus, dok je pred 10 godina bilo normalno da SU220 ili Sanosi S115 voze cjelodnevne smjene. Nit su se vozači bunili, nit su ljudi njurgali šta ima 3 škale po 30 cm. Sad ako nije niskopodan, ako nema bar 300 konja, ako nema klimu onda je za rashod
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2437
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 28 pro 2014 - 9:53

Vec sam pisao na ovom forumu da Libertas ima srecu sto prevozi puno turista ljeti, a koji placaju "ekonomsku" cijenu karte. Pa se skupi love za reprodukciju. Grad je dosad uredan platisana. Jos kad bi bile i okolne opcine u kojima vlast drzi najveca oporbena stranka na drzavnom nivou izvrsavale svoje obaveze po ekonomskoj cijeni u floti ne bi trebalo biti vozila starijih od sedam - osam godina. Jer poslije toga odrzavanje obicno poskupljuje, jer mnogi  skupi sklopovi poput mjenjaca, motora se potrose i treba ih mijenjati. Vozilo stoji cekajuci dio i ne odradjuje posao za koji je kupljeno. Vjerovatno je i jedan od razloga cekanju javna nabava i trajanje provedbe njezina postupka. A rezervni dio ne mozes birati. Najjeftinije bi ga trebao isporuciti originalni proizvodjac. A zakon ne dopusta direktnu kupovinu, vec provedbu postupka javne nabave. Ali nije to problem samo Libertasa.
Sve to poskupljuje cijenu odnosno trosak Libertasa i kilometar kosta 14 HRK u prigradu i 18 HRK u gradu(ako sam tocno upamtio podatak objavljen negdje u medijima). Ima tu i subjektivnih slabosti Libertasa preostalih ih proteklih vremena. Ali uz sve to ostaje prostora za nabavku novih autobusa iako se bas ne prati tempo starenja postojecih.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 28 pro 2014 - 10:23

Nikako da ovih dana naletim na autobus na liniji 16. Je li gbr.18 jos vozi na toj liniji ili je zamijenjen necim novijim?
U prigradu je sada puno bolja situacija, jer ne voze autobusi skolskog prijevoza, pa ima odgovarajucih prigradskih vozila u rezervi. A i vecina redovnih vozila vozi "svoje" linije. Jedino ne vozi gbr. 115 kog trenutno mijenja gbr.142.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6095
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 28 pro 2014 - 13:07

Ma i dalje gbr.18 vozi a vozači što su stigli zadnjom turom u Libertas se izmjenjuju na liniji 16.
Jedan redovan vozač ima na liniji 16 pa bit će on neće ništa novije.Bio je gbr.100 pa se dva puta pokvario.
Izgleda da će gbr.18 vozit dok niskopodni ne prijeđu u prigrad Laughing
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 915
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 36 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 36 / 40. Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.