Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njam, njam ...part II

+7
Narcis
file
borna
Jean
DD
Pfaff
Damir
11 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 9 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Njam, njam ...part II - Page 9 Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by borna uto 16 tra 2024 - 10:25

Njam, njam ...part II - Page 9 436349475_934788935318401_5267481957143100149_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=Wo7-XV-RnokAb7wkAkC&_nc_ht=scontent.fzag4-1
Kad sam već ovdje preporučio bih vam ovaj krasni sir odnosno Fetu kojeg sam otkrio početkom ove godine u K.
Stalno je na akciji, prodaje se po 8 eura. 800 grama čiste mase (u salamuri je) i prilično je slan pa si za obrok
dodam još malo kiselog vrhnja da ga razblaži.
Njam, njam ...part II - Page 9 AP1GczP4e53BHKGWn2AxRQVaYQ-3hDLjccbPr-NnYmX26fj5LfN29qtuVo7UxRQt7iOmrrao0229UO8kHE1sRhMKZl8ySG3aVHYqXddxNjC98ncX2_whuTd8fDSntT9ttO6tJXWSUqQuj0b70IFQI8wK3ytsgg=w573-h890-s-no-gm?authuser=0
To mi je dovoljno za 7-8 večeri (uz malo krekera na kraju) laugh 2
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 9077
Registration date : 16.11.2010

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Postaj by Pfaff uto 16 tra 2024 - 10:57

O, da! A i kantica je spretna za ukladištiti neke stvari u radioni!

Njam, njam ...part II - Page 9 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11231
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by gaspa uto 16 tra 2024 - 16:17

borna je napisao/la:Kad sam već ovdje preporučio bih vam...
A predizborna šutnja? Evil or Very Mad

Administrator
Administrator

Broj postova : 3516
Registration date : 14.05.2008

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop pet 5 srp 2024 - 19:43

Nakon onih svemirskih kaladonta, konzervi (ajd, to još i može proć) i najlon vrećica, došlo mi je da izvadim iz frižidera komad prave hrane:

Njam, njam ...part II - Page 9 20240710

yes

Za razliku od Pfaffovih sapunaša, ovo ja nazivam špekom - tanka ploča modela "Crvena zvezda", s crveno-bijelim prugama.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1346
Registration date : 18.06.2021

borna likes this post

[Vrh] Go down

Postaj by borna ned 7 srp 2024 - 9:03

Jučer je iz Rijeke došao susjed Željko i na terasu postavio neobičan predmet Shocked
Njam, njam ...part II - Page 9 AP1GczMYRdNXhCgiZ_sjLumDMYk85lhZOiLYSTNVCHtLWXKvEQxa0mI8uimcfuvvYTDxxZQdByxgV6zeKKROTXtnzIC0zvIb2fFKHTH5GZ4DEmwwWPToWAJHmHiVfKlrlsRumikCAq6r67PrXVuVooE9UfaIZQ=w1200-h675-s-no-gm?authuser=0
Ja sam nakon svoga ručka malo odspavao pa sam kasnije vidio "to" otvoreno
Njam, njam ...part II - Page 9 AP1GczNtCrFRyHxng0nZGZXm6pQ_ad_XeIb69CqbvowCAEvLbmDNFWHUBAlMEo3zBR-zOrNkcSAhhB0ytNo7P5QkZipJxRU1QHR4f_2j29wLID_7rucdjAuCmIMF2cmYjK3ifxygrULaNLShA7NOqvdD2HTMoQ=w1200-h879-s-no-gm?authuser=0
To je u stvari jedan pekač koji ima grijalice odozgor i odozdola rolling on the floor
Malo me to začudilo jer je Željko obično po dolasku uvijek pripremio i zapalio roštilj, ovako mu je jednostavnije.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 9077
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop ned 7 srp 2024 - 12:13

Hm, da - to običavaju nazivati električna peka. Imaju ga moji frendovi i dobro funkcionira, a čini mi se i da nema gore-dolje, nego kako hoćeš ili ti ispadne. mrgreen
besposlenpop
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Pfaff ned 7 srp 2024 - 12:30

besposlenpop je napisao/la:Hm, da - to običavaju nazivati električna peka. Imaju ga moji frendovi i dobro funkcionira, a čini mi se i da nema gore-dolje, nego kako hoćeš ili ti ispadne. mrgreen
Ojaj! Bilo je toga još prije 60+ godinica. Bile su od aluminija i ispod ručke na poklopcu je bio prozorčić. U kampu je bilo par obitelji, mahom iz istočnijeh strana koji su to nosili sobom i dok su se muški brčkali u tekućini, gospoje su izvodile gastronomske čarolije (pite, bureci, đuveči...)

Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop ned 7 srp 2024 - 12:53

Pfaff je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Hm, da - to običavaju nazivati električna peka. Imaju ga moji frendovi i dobro funkcionira, a čini mi se i da nema gore-dolje, nego kako hoćeš ili ti ispadne. mrgreen
Ojaj! Bilo je toga još prije 60+ godinica. Bile su od aluminija i ispod ručke na poklopcu je bio prozorčić. U kampu je bilo par obitelji, mahom iz istočnijeh strana koji su to nosili sobom i dok su se muški brčkali u tekućini, gospoje su izvodile gastronomske čarolije (pite, bureci, đuveči...)
O da, o da! suuupeer
Imali ga mi (al je imao spiralu samo na poklopcu).
Prozorčić jei nače služio da pokazuje kolko je upotrebljavan, jer su naslage bile fino zapečene i bio je manje proziran od varilačkog. hehe
besposlenpop
besposlenpop

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Postaj by gaspa pon 8 srp 2024 - 0:07

I mi, i mi... i musavi prozorčić kul

Administrator
Administrator

Pfaff and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Postaj by Pfaff čet 11 srp 2024 - 9:07

Njam, njam ...part II - Page 9 Krevet

Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

borna likes this post

[Vrh] Go down

Postaj by gaspa Yesterday at 18:03

ŠTO JEDU ĐORĐE I DRUŠTVO

Zatvara li se krug? Ili se formira nekakva spirala? Ili čak Möbiusova vrpca, pa smo čas s jedne, čas s druge strane? A možda je sve najsličnije kraljici krivulja, cikloidi, koja, ako joj dobro izabereš parametre, opisuje predivne šare.

Sve u svemu, iz Slovenije smo mogli dalje na zapad, ali ja sam izabrao povratak na istok. Čitat ćete, ili ste čitali, o ovogodišnjim obiđenim krajevima u Zapisima iz Bosne, upoznali se tamo s kulturno-povijesnim, vjerskim i etnološkim nasljeđem, a ovdje ću prisnažiti s kulinarskim. Kad odeš u Bosnu, što ćeš jesti? Pizzu? Lignje? Hamburger? Iako se i to nudi. Ali ova tema zahtijeva prave, izvorne, autentične specijalitete. Ponekad se iza maštovitog, čudnovatog, domaćeg, izvornog, autentičnog imena krije neko u svijetu rašiteno jelo, nama dobro poznato, možda tek s malom izmjenom, jer tko bi izmislio tolika silna jela koliko možemo izmisliti imena. No, ipak sam uspio pronaći neobičnosti.

Počinjemo s banjalučkim krajem. Jugoistočno u brdima su Ljubačke doline, šire opisane u putopisu Zapisi iz Bosne. Kraj je to naseljen srpskim življem koji su na najbolji mogući način, prvenstveno zaslugom entuzijasta Nedeljka Brankovića, u tamošnje etno selo prenijeli najbolje od svoje tradicije. U to spada i jestvenik.

Što se nudi za doručak po izboru domaćina? Nama ostaje samo sjesti i jesti.

Njam, njam ...part II - Page 9 Doru-ak-449-089

Bogato, nema što. Prepoznat ćete sve osim, možda, uštipaka od heljde. Nešto poput fritula. Tijesto od heljdinog brašna prženo u ulju. Malo slatkasto. Kao posebno jelo ovu količinu naplaćuju 6 KM.

Sad samo čekam razglabanje nekog genijalca o turskoj kavi u keramičkoj šalici. Kava je kuhana na turski a šalica je, po riječima konobarice, bila specijalno za mene, EUljanina, i to dupla porcija

A na kraju dana – večera. Kako je započeti u onim krajevima? Rakijom. Nudi se desetak vrsta, od svog mogućeg voća i nevoća. Ali, konobarica je bila rezilutna: šljivovica i točka. To je piće ovog kraja. Zaštitni znak. Pa, dobro.

Njam, njam ...part II - Page 9 Ljivovica-449-071

E, to volim. Fraklec, čokanj, unučić… kako ga god zvali. Dobra mjera, pun do vrha. Ali, u konačnici, ipak nekako premale zapremine. Nestane ta šljivovica učas. Pogledajmo što se dalje nudi.

Njam, njam ...part II - Page 9 Jelovnik-449-070

Što vam je nepoznato, a primamljivo? Što biste izabrali?

Predjelo, za početak. Krivo sam izabrao. Bolje rečeno, konobarica me krivo usmjerila. Obzirom da sam blagovanje počeo s večerom, a doručak je uslijedio drugi dan, nisam znao da su uštipci pomalo slatkasti i da ne idu najbolje kao predjelo, čak ni s kajmakom.

Njam, njam ...part II - Page 9 Heljdini-u-tipci-i-kajmak-449-072

S jetvenika mi je jedino nepoznato jelo bila ljubačka tepsija. Pa, probajmo je.

Njam, njam ...part II - Page 9 Ljuba-ka-tepsija-449-073

Piletina, mješavina povrća i jaja. Zamjerka: nemaju veliko pivo (za velike ljude). Obrok je red završiti s desertom. Ljubački kolač

Njam, njam ...part II - Page 9 Ljuba-ki-kola-449-074

Ne bje loš. Od mrkve. Već neko vrijeme uplićem u ovu temu elemente teme Glu, glu, ali je u ovom slučaju teško to razdvojiti. Nektar pivo popio sam za žeđ, Gorštaka, uradak craft pivovare iz Laktaša, pijem za gušt. I treba ga guštati jer je dvostruko skuplji. Ekstrakt 13,8%, alkohola 6%, IBU 46.

Administrator
Administrator

Pfaff, borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Postaj by Pfaff Yesterday at 18:32

A jelovnik je, dapače, prilično civilizirano preveden na engleski

Pfaff
Pfaff