Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 18 / 40. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 2 ruj 2020 - 22:46

kriticar je napisao/la:Hoće li se u ponedjeljak 06.rujna. mijenjati redovi vožnje? Gradski i prigradski? Obim prometa je i sada nedovoljan, a škola poćinje.
Oće ide sve opet po starome. Sutra bi ga trebo izbacit pa cu vidit ima li kakvih promjena.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 ruj 2020 - 20:22

NP-549 je napisao/la:Kako se ponuđači moraju korektno ponašat tako isto i Libertas.
Jedini koji se nije korektno, u skladu sa zakonom, ponašao je Solaris, Solaris, koji je da bi dobio natječaj, ponudio nešto što ne postoji i što ne može isporučiti. I lagao pred DKOM i VUS-om da će "obećano" isporučiti. A onda pokušao isporučiti nešto drugo. To je teško krivično djelo.
Samo me interesira iz kojih pobuda je Libertas toliko vjerovao Solarisu i nakon upozorenja i tužbi ostalih dobavljača. Ćak suprotno uobičajenoj poslovnoj etici su u izjavi pred VUS-om napali dugogodišnjeg partnera, dobavljača MAN-a da im tužbama sabotira njihov ugovor sa Solarisom. A ovaj ih je spašavao krivičnog djela.
Neznanje i nesposobnost ili nešto sasvim drugo? Hoće li to utjecati na daljnju poslovnu suradnju?
I Libertas i Solaris podsjećaju me na neke forumaše koji su pisali u ovoj temi o nečemu o čemu nemaju pojma.
U čemu bi Libertas trebao biti korektan? Pa on kupuje i ima pravo tražiti sve što mu treba ili želi, ali u okviru propisa JN.
A treba imati nešto znanja o autobusima i JN za to postići.
Neće valjda proizvođači nametati svoje karakteristike autobusa. Solaris je to pokušao i u Zagrebu kod okretnog momenta motora zglobnih. Sada kod Libertasa sa retarderom.
Da li je jednako vrijedan autobus obojan u neku drugu boju, a ne boju tvrtke?  Oba su uredno obojana. Jesu li i za kupca jednakovrijedni? Koja je razlika kad naručitelj to traži ili traži određeni retarder ili pogon ventilatora sustava hlađenja? Svi renomirani proizvođaći imaju u ponudi oba retardera, a pogon ventilatora neke proizvođače isključuje.
Solarisa nitko nije prisilio da na prvom natječaju ne ponudi pravi postojeći mjenjač sa sekundarnim retarderom, već izmišljeni. A Libertas ga je i takvog htio uzeti dok nisu postali svijesni da bi zbog prijevare u JN mogli na optuženičku klupu.
A Solaris sam se spotakao i sam pao. Druga stvar što su im povjerovali mnogi uhljebi u državnoj upravi i u postupku  došlo je faze do koje nije trebalo doći.
A Libertasu je u vrijeme daleko prije korone odgovaralo da autobusi dođu pred sezonu. Što političari znaju što je Solaris, što MAN, a što Iveco. I što je primarni , a što sekundarni retarder. Njima je sve to autobus s kojim se mogu naslikavati. A za Solaris nije trebalo izdvajati dodatna sredstva mimo onih EU: Struka se ne sluša. Neki kvazi ljubitelji su i na ovom forumu pokazali da nemaju pojma o tome. Što onda očekivati od uhljeba, i političara i pravnika.
Inače Solarisi napravljeni za Dubrovnik su solidni autobusi  kvalitetno opremljeni, vrijedni uloženog za razliku od Iveca. Šteta da je ispalo kako je ispalo zbog samih autobusa, ali bojim se što bi bilo sa postprodajnom podrškom za te autobuse s obzirom da bi bili prvi u Hrvatskoj. i da infrastruktura podrške starta od nule. A treba vremena da dostigne neki nivo.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 4 ruj 2020 - 18:40

@ MAN SU220 ima li kakvih saznanja što se sve vozi od ponedjeljka?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 4 ruj 2020 - 19:08

U gradu nisam vidio neke veće promjene, jedino sto 1C više neće vozit.

U prigradu nema više 10-3.
21 će vozit samo pon i petkom. 
23 su vratili prvi i zadnji polazak.
27A će vozit samo školu Župu. 
I nema polazaka u 06:15 iz Konavala koje su vozile 11,25,27 tako da su slobodni između 7-8 ujutro.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 4 ruj 2020 - 20:18

Je li taj koji to određuje normalan? Kako će školarci dolaziti u Grad, oni koji pohađaju srednje škole? Ako imaju raniji polasci, oni koje je od Zvekovice objedinjavao 27A onda će u grad dolaziti više od uru prije početka nastave.
Netko u Libertasu očito sebi pridaje više važnosti nego je svojim  sposobnostima zaslužuje.
Kad se počne narod buniti, mogao bi tko i odletiti ako ga korona ne smlati. Čuo sam da je ušla u Libertas.
Što će voziti na 23? Možda 176? Kad 175 vozi u Plat. Šteta što opet nisu kupili niskopodne prigradske. Ali izgleda da je trebalo uzeti IVECO:

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 6 ruj 2020 - 10:33

A važniji su mu oni u 06:15 nego u 05:30 pa će sad morat vozit i jedni i drugi. 

23 će vozit 116.

U rezervi su 95, 96, 107, 111, 113, 114, 115, 176
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 6 ruj 2020 - 14:08

Po ovome sto si naveo na školskom su angažirani 90, 91, 108, 109, 110, 142, 143 i 144.
Nije li ih prije vozilo vise? Za školu Cvtat je vozio i jedan SL263. Da nije registriran neki koji je bio bez tablica? (92, 93 ili 94).
A 111, 113, 114 i 115 imaju manje sjedista. Cak nisam siguran imaju li licencu za školski prijevoz.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 6 ruj 2020 - 17:52

Ne vjerujem jer su na zvekovici 121 i 131 a 149 je na 31.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 7 ruj 2020 - 18:03


  • Linija br. 25 – umjesto polaska u 05:30 – polazak u 06:10 iz Vodovađe.



  • Linija br. 11. – umjesto polaska u 05:30 – polazak u 06:15 iz Molunta



  • Linija br. 27. umjesto polaska u 05:30, polazak u 06:10 iz Vitaljine



  • Linija br. 29 – molimo uvođenje polaska u 20:45 iz Cavtata



  • Isto tako molim da linija br. 10 s polaskom iz Dubrovnika u 06:15 pričeka na Zvekovici putnike s linija 11, 25 i 27,

MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 8 ruj 2020 - 13:31

To što si naveo što je prijedlog ili odluka?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 uto 8 ruj 2020 - 15:43

Iz općine poslano, izmjenjeno je već sad imaju u 06:15 ali nemaju u 05:30 ništa Very Happy
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 10 ruj 2020 - 7:11

kriticar je napisao/la:Po ovome sto si naveo na školskom su angažirani 90, 91, 108, 109, 110, 142, 143 i 144.
Nije li ih prije vozilo vise? Za školu Cvtat je vozio i jedan SL263. Da nije registriran neki koji je bio bez tablica? (92, 93 ili 94).
A 111, 113, 114 i 115 imaju manje sjedista. Cak nisam siguran imaju li licencu za školski prijevoz.
93 je registriran ali je u garaži ko i 95. Ne znam de je 96 da nije na 38ici jer je 144 u garaži. Ovaj izgleda nece vozit nista s ručnim mjenjačem. 
U garaži su još 107, 111, 115, 116, 176.
113 je 10-1, 114 na 23.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 12 ruj 2020 - 7:48

185 je viden na školskom prijevozu umjesto 144 koji je viden na Dupcu u stanici za tehnicki pregled u cetvrtak.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 13 ruj 2020 - 19:23

MAN SU220 je napisao/la:
kriticar je napisao/la:Po ovome sto si naveo na školskom su angažirani 90, 91, 108, 109, 110, 142, 143 i 144.
Nije li ih prije vozilo vise? Za školu Cavtat je vozio i jedan SL263. Da nije registriran neki koji je bio bez tablica? (92, 93 ili 94).
A 111, 113, 114 i 115 imaju manje sjedista. Cak nisam siguran imaju li licencu za školski prijevoz.
93 je registriran ali je u garaži ko i 95. Ne znam de je 96 da nije na 38ici jer je 144 u garaži. Ovaj izgleda nece vozit nista s ručnim mjenjačem. 
U garaži su još 107, 111, 115, 116, 176.
113 je 10-1, 114 na 23.
Lani su đake u Konavlima vozila četiri SUe313 i jedan SL263, a četiri SUe313 u Župi.
Dakle kako su u Župi 90, 91, 108 i 109 u Konavlima bi trebali biti 110, 142, 143, 144 i jedan SL263. Možda 96.
Čini mi se da se 144 vratio u Konavle, a 143 otišao u garažu. 185 i dalje na školskom prijevozu. Pravi autobus za to. Možda čak za Župu uzeti one duže. Mogu li svuda fino proći?
Jesam li mogao prije dan dva na 16A vidjeti novijeg citibusa gbr. 68 ili 69? Zaboravio sam koji ima koju reklamu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 15 ruj 2020 - 20:32

U Libertasu su u najmanju ruku neozbiljni. Prije koji dan za Plat su disponirali gbr.154, bus sa gradskom naplatom, a jučer je u gradu vozio 176 sa prigradskom naplatom. Voze li u tom slučaju besplatno one koji bi možda kupili kartu?
A jučer je na dnevnom redu Gradskog viječa bila rasprava o Libertasu.
Mlačenje prazne slame i pokazatelj koliko su nam gradonačelnik i viječnici svih fela neznalice o ovoj temi.
Jedne pametne nisu ti uhljebi izgovorili. Sramota kakve ljude biramo.
Zato nam i jest tako kako jest.
Gradonačelnik kao pokvarena ploča prića o dugu prethodne garniture, a pripomogao je da on nastane svojim sebičnim političkim djelovanjem a istovremeno za Libertas nije napravio ništa.
Priča o presjedanju. Kuda i gdje?
Kako i kojim presjedanjem doći na Goricu, Glavicu Babinog kuka? Kad su linije za tamo ukinute.
Sve gradske linije osim jedne idu ili prolaze Pile. Ljudi koji idu npr iz Babina kuka na Goricu i te kako su presjedali dok je 2 vozila i presjedat će ako ponovo provozi. Ili oni iz Babina kuka za Mokošicu i obratno presjedaju stalno.  Ne treba ih jedan političar tome učiti. Stručnjaci su nabacili gomilu linija bez veze. I dalje se polasci linija koje voze istim pravcem preklapaju. A kad se njihova stručnost iskazuje jedino u pripadnosti stranci.
"Njegovi ljudi" kumovali su aferi sa Solarisom. Dali iz neznananja ili sa skrivenom namjerom, ostavljam da svaki član procijeni za sebe.
Uostalom što da pričam, pročitajte i sami, ako razumijete problematiku.



21:28 33.  Prijedlog zaključka o prihvaćanju godišnjeg izvješća o poslovanju Libertasa d.o.o. za 2019. godinu.

Šimac Bonačić: Pitat ću u vezi ovih linija koje su sada prekinute. Najgore je imati neki standard, a sada ga nema. Što je s ukinutim linija Gorica – Pile, Glavica – Pile, zatim 3a, i Viktorija- Babin kuk. Zvao me i jedan otac kojem dijete ide s 26. Dijete je u Dubronviku u 6 i 20, a škola je u 8.j
Direktor Vojvodić: Što se tiče Libertasa imamo ove godine 35 posto putnika u odnosu na lanjsko razdoblje. Imali smo jedan raspored do škole, i sada drugi, gledamo ugoditi građanima koliko možemo.

Raguž: Imam pitanje što je s linijom 3a?

Direktor: Kada se gledaju svi putnici, onda vidimo da nije ni pibližno isplativa. Kada se riješi infrastruktura onda bi to sve rješavali s linijom 3.

21:34 Selmani: Svjesni smo da je Libertas u velikim problemima. Očito je da radi na granici profitabilnosti. Zanima nas koje su linije profitabilne i bez subvencija, koje bi bile profitabilne bez prihoda od pokaza. Važno je da se stvori dobar javni servis. Što se događa s linijom 5?

Vojvodić: Grad Dubrovnik je uplatio 18 milijuna kuna za 2018. a u 2019. 16 milijuna kuna. Sada je došla takva situacija i naši ljudi se nisu naučili presjedati.

Selmani: Osobno mislim da govoriti o tome da građani trebaju biti oni koji na kojima će se lomiti neke stvari. Građani uvijek imaju u svemu prioritet. Jer sva sredstav dolaze opet od građana.

Potrebica: Ja se s vama slažem, ali onda recite mi iz Srđ je Grad smo za otpuštanje ljudi. Recite jedanput svoj stav do kraja.

21:40 Selmani: Pa nije Srđ je grad vodio kadrovsku politiku, nemojte prebacivati, mi ovako ne bi radili i stvari se ovako ne bi događale. Vi nemate rješenja. Prvo treba vidjeti koliko se može srezati unutar firme, gdje se stvari mogu poboljšati i na taj način neko srednje rješenje. Vi dobro znate kako se tamo radilo.

Potrebica: 358 djelatnika smo zatekli, a sada imamo 341 i imali smo dug. Ne dozvoljavamo da sada ovdje popujete, s izlikom kako neće građani platiti, netko mora platiti, vi se niste osvrnuli na dug i ono što smo naslijedili. Istina je da Libertas ne može voziti onako kao prije jer će otići u stečaj.

21:44 Maslać: Problemi Libertasa se akumuliraju od prije puno godina. Po meni je problem što se nije reklo koliko ta linija košta. Zamislite vi sada da mi u avio prijevozu možemo doći direktno u neki drugi kutak svijeta. Mi imamo osam tisuća besplatnih pokaza.

Gradonačelnik: Situacija u kojoj smo zatekli bila sve samo ne sjajna. Danas je gubitak minoran u sred ove krize. 2019. je Grad isplatio najmanju subvenciju, Libertas smo počeli voditi u smjeru koji treba biti, ali se onda dogodila enormna kriza. Tri mjeseca nije mogao voziti radi mjera, s druge strane mi imamo osam tisuća kuna besplatnih pokaza i jednostavno će se morati ljudi naučiti da se presjeda. Ono što je ključ je da smo neke linije koje smo ugasili moramo ponovno aktivirati radi učenika. Bez mudrosti i čvrstine u odlučivanju i bez donošenja populističkih odluka Libertas ne bi mogao opstati.U vezi besplatnih pokaza, tu će treba uvesti socijalni cenzus i to treba revidirati.

Selmani: Jedno su političke floskule, ne možemo glumiti da ukidamo linije idemo napraviti preustroj linija. Mi ovdje ne govorimo da napadamo vas ili neku politiku HDZ-a. Nedopustivo je da se građani prilagođavaju.

21:53 Gradonačelnik: Jesmo kupili autobuse za goste s kruzera, ali danas nam ti autobusi pomažu za održavanje socijalne distance. Preuzeli smo ih prije krize i nastavili smo izvršavati obveze, a društvo će i dalje moći nastaviti funkcionirati. Znamo što radimo, ne režemo na našim sugrađanima nego uvodimo linije koje će pomoći i da maksimalno riješimo probleme u prostoru.

Šimac Bonačić: Javila sam se za repliku kolegi Maslaću, to nije obijest sugrađana, to su potrebe, slažem se da treba racionalno postupati. Sad smo u krizi Libertas ima problema s finacnijama, a građani s linijama. Drago mi je da će se vratiti linija 2A radi djece i zbog toga ponovno naglašavam liniju 26.

21:58 Doršner: Mislim da se Libertas pokazao upravo kao javni servis. U Gradu gdje je taksi skuplji nego u glavnom gradu. Besplatne pokaze su imali mnogi i zadržati to i dalje je jako teško. Podržavam ovo da se uvede socijalni cenzus za pokaze. Nije istina da nismo imali nadstandard.

Špero: Kolega Selmani totalno ste promašili temu što se tiče ovih harmonika autobusa. Tko bi mogao predvidjeti ovu situaciju. Nije bila promašena investicija.

22:02 Maslać: Kolegice Tatjana ja se slažem s vama. Što se mene tiče mogu sve linije biti, ali treba reći koliko što košta.

Selmani: Ne mogu se do kraja složiti s vama kolegice Doršner, mislim da se u ovoj krizi pokazalo tko je klimav, a tko je stabilan. Mi ulazimo u sferu biznisa, a nas kao građane zanima javna usluga.

Potrebica: Jasno je da kolega ne štima u Libertasu, a to je onih 23 milijuna duga. Svaki isplativi posao Libertasa je poslovna dobit i što će biti s tim novcima, a mi ćemo kao grad smanjiti dug.

Maslać: Kolega Selmani, uvođenjem linije s kruzera na Pile je biznis, a koja je razlika kada se voze gosti iz Hotela Palace do Pila. Problemi Libertasa su već odavno i ovo ne treba gledati kao apokalipsu.

22:10 Marković: Odričem se svog pokaza, i pozivam sve one koji imaju besplatne pokaze da se odreknu te povlastice.

Selmani: Kolega Maslać, to nisu dvije jednake stvari. Pitanje je može li Libertas ulaziti u tržišnu utakmicu i mogu li oni s obzirom kada izlaze s kruzera i da je prijevoz ugovoren svi sjesti u autobus.

22:15 Gradonačelnik: Smjer rasprave se razvio u drugom smjeru, želio bih podjestiti vijećnika Selmanija na nekoliko stvari, prije nekoliko mjeseci smo raspravljali o gužvama. Selmani kao da je zaboravio, a to je da jedinice loklane samouprave imaju pravo uređivati smjer prometa. Činjenica da harmonike krcaju do 100 putnika cilj je bio da se rastereti Zagrebačka ulica i da se brže putnici trasferiraju na Pile. Nismo napamet radili stvari, prvo smo kruz kompanijama ponudili to, a oni su to objeručke prihvatili. Sigurno je da s ovakvom vrstom autobusa dolazi do određenih ušteda. Grad treba kontrolirati i upravljati svojim turizmom, a za cilj imamo smanjenje prometnih gužvi, kao sa smo sve skupa zaboravili.

Pezo: Nabavljamo nove autobuse koji su isplativiji od starih, veći kapacitet, jedan vozač, uštede su ogromne. Na koji način mislite da se ponaša Libertas.

Vučković Matić: U izvješću se navodi kako se kontinuirano radi na nabavi novih autobusa, a znamo svi za natječaj. Novi direktor još nije uspio provesti niti prvu nabavu, što se međuljudskih odnosa i vrapci na grani znaju kakvi su. Objasnite mi kako da građani dođu do odredišta u razumnom vremenu, nismo nažalost velegrad i nemamo mogućnost da linije ne dolaze svakih pet minuta.Čelno mjesto direktora treba prepustiti nekom umjesnijem tko se zna nositi sa svim ovim problemima.

22:28 Gradonačelnik: Ako smo od ikoga očekivali da se posipaju pepelom to je od HNS-a i oni će nam pričati o promjeni kadra. Na nama je da rješavamo radne uvjete i što i kako se radi. Gospodin Vićan je govorio kako i koliko je tko dobio od javnih nabava u Libertasu. Kažete kako ste protiv privatizacije, a trebali ste ga proadti kumu, a tako ste htjeli i kolodvor prodati pa sam vas kao predsjednik Gradskog vijeća uspio zastaviti u tome. Veće štetočine u osam godina u povijesti nije bilo od doba Dubrovačke Republike nije bilo. To je bila organizirana kriminalna skupina kakvu Hrvatska vidjela nije.

Potrebica: Nevjerojatna je količina vašeg neznanja kada nabijete nama iznos za rentu, a zaboravljate da se remiza prodavala za 21 milijun kuna, bivši gradonačelnik nije kupio nego je plaćao rentu. Vrhunac je prozivati direktora Vojvodića za natječaj koji se financirao eurospkim sredstvima, a to je bila najpoštenija nabava na svijetu. Svi vrapci znaju da je informator HNS-a krao karte i sada se vodi postupak protiv njega. Korisitm namjerno malo teže riječi da vidite da to što su vam napisali nema veze sa zdravim razumom.

22:35 Vučković Matić: Kao što sam malo prije rekla htjela bih čuti i diretkora, on se negdje sakrio. Rušenjem proračuna ste onemogućili zaduženje javnog prijevnoznika. Razumijem da je u pitanju vaš kum ali ne trebate se toliko glasno zalagati za njega.

Potrebica: Meni je nevjerojatna količina manipulacije koje govorite. Pad proračuna o kojemu govorite nije utjecao na ovo činjenično stanje, gospoda je otišla u minus po kamati od 6 posto.

22:38 Gradonačelnik: Najveća laž HNS-a posljednjih godina uvijek je bio kriv pad proračuna. Izgradili biste i OŠ Montovjernu, pa Lapadska obala. Nekada se željelo kupiti najmanje 10 ISUZU autobusa i željeli su izbjeći Gradsko vijeće i mi smo zaustavili jednu takvu mogućnost. I u najvećoj krizi vaš informator pada jer su ga sugrađani prijavili jer je prodavao lažne karte. Znam da vam se ovo ne sviđa što pričam, ali to je istina.

Vojvodić: Vratio bih se na preseljenje Komolca, uzeli su se kratkoročni krediti, zamislite koje su to naknade na 23 milijuna kuna. Da je ova godina bila normalna spustili bismo to zaduženje. 2019. smo riješili višak odrađenih sati u iznosu od dva milijuna kuna.

Vučković Matić: Zaitsa ne znam u kojem filmu je gradonačelnik, molim vas da se držite vaše primarne funkcije, meni inputirate jako puno stavri za koje ja prvi put čujem od vas. Mijenjajmo onaj kadar koji ne polučuje dobre rezultate.

22:45 Gradonačelnik: Da ste vi mijenjali kadar ne bi bilo problema u DURI, Sanitatu, Libertasu…Vi iza sebe imate osobu koja je osuđena, a vi onda meni pričate o krimićima.

Vučković Matić: Nisam zadovoljna obrazloženjem i kazanim, a gradonačelniće nemojte me stavljati u kontekst nečega čega ja nisam dio, živite u budućnosti.

22:47 Gradonačelnik: Koliko sam sada shavtio da se kolegica Vučković matić ogradila od svojih pripadnikai čestitam vam na tome.

Vučković Matić: Demantiram da sam se ogradila od politike HNS-a, ja bih vas molila da ovo stavimo na glasovanje, a misli mda je svima jasno da ja ne mogu podržati ovo izvješće.

Gradonačelnik: Žao mi je što se niste ogradili jer svaki kriminal treba osuditi.

22:53 Pezo: Definitivno je činjenica da je kolegicu teško zadovoljiti.

Vučković Matić: Moja dužnost je da iskomuniciram ono što su mi rekli građani, ajmo se vratiti na Libertas i stavimo točku na glasovanje.

Potrebica: Nemate pravo grubo iznositi neistine, a jedna je da su na radovima porasle cijene. Javna nabava za Montovjernu je sve javno. Još jedna nesitina je nabavka autobusa. Stvorili ste od toga aferu. Imate pravo na stav, ali nemate pravo na laž.

Vučković Matić: Do sada sam uvijek pohvalila sve što je vrijedno pohvale, jako ste hrabri kada ste za govornicom.

Puljizević: 7. rujna je počela škola, u OŠ Antun Masle je došlo 170 učenika i oni imaju pravo na školski prijevoz djece. U ovim okolnostima Covida pohvaljujem direktora Libertasa koji je iznašao načina da organizira prijevoz. Zamolio bih direktora da u kratkim crtama što smo uspjeli i što smo poduzeli.

Vojvodić: Rekao bih da u suradnji s Gradom, pročelnikom Brčićem i ravnateljicom škole, nadamo se kroz desetak dana da bi taj prijevoz mogli i pojačati.

Izvješće Libertasa je usvojeno uz jedan glas protiv i dva suzdržana.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 16 ruj 2020 - 23:24

kriticar je napisao/la:

Lani su đake u Konavlima vozila četiri SUe313 i jedan SL263, a četiri SUe313 u Župi.
Dakle kako su u Župi 90, 91, 108 i 109 u Konavlima bi trebali biti 110, 142, 143, 144 i jedan SL263. Možda 96.
Čini mi se da se 144 vratio u Konavle, a 143 otišao u garažu. 185 i dalje na školskom prijevozu. Pravi autobus za to. Možda čak za Župu uzeti one duže. Mogu li svuda fino proći?
Jesam li mogao prije dan dva na 16A vidjeti novijeg citibusa gbr. 68 ili 69? Zaboravio sam koji ima koju reklamu.
Jes na 25A - III stoji veliki bus - 185 + 78
25A - 110
34A - 95 ili 96
38 - 144
38A - 142

Na 16A danas vozili 65 i 69, a večeras vidim 116.

Koji autobusi su sve pod leasingom da ih se može vratit?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 17 ruj 2020 - 14:33

Pod leasingom su nabavke 2012/13, 2016 i 2020.
Krajem 2012 nabavljeni 60-67, 80 i 84
Početkom 2013 nabavljeni 31-36
Svi na osam godina.
Zadnja godina leasinga bliži se kraju.
Početkom 2016 nabavljeni 68, 69, 128, 129, 171, 172
te 37-44, 173-176
Leasing na sedam godina istjeće početkom 2023.
Negdje tada su nabavljeni i 165 i 166, misliim da su i oni na leasing.
2020 nabavljeni 201-203, 177-186 leasing na sedam godina.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 17 ruj 2020 - 20:47

Niti jedan autobus neće bit vraćen leasing kući
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 17 ruj 2020 - 22:10

U stvari ne znam na koji period je leasing za Fordove gbr. 177-181. Je li isto sedam godina ili je nešto kraći.
Autobusi su na sedam godina. Zanimljivo da su harmonike svo to vrijeme pod garancijom. Tako su bile povoljnije od favoriziranih Urbanwaya 18 koje su vaši vrli kumovi i ostali uhljebi htjeli u floti.
Ipak druženje sa Bandićem ima utjecaja. A družio se zna se tko.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 18 ruj 2020 - 12:11

NP-549 je napisao/la:Niti jedan autobus neće bit vraćen leasing kući
Ne znam, ali drugačije glasine kruže. Treba biti strpljiv. Već u listopadu istiće leasing za neke citibuse koji već od "lockdown"-a voze minimalno. Vozili su jedino 65 (l.16A) i 66 (i.17) Čak su u zadnje vrijeme na linije 16A i 17 počeli disponirati novije citibuse gbr.68 i 69. Tako da ovi kojima leasing istiže skoro da više i ne voze.
Gbr.84 je zamijenjem na liniji 28 nekim novim kombijem FORD (gbr.177-181) i izgleda zamijenio gbr.80 na liniji 20 (otok Šipan). Njih dva su došli u prosincu 2012.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 18 ruj 2020 - 14:59

Gbr.68 i 69 su izgleda puno lošiji nego prva serija 60-67. Puno više se kvare. Je li razlog Euro6 konfiguracija kojoj izgleda nisu Turci bili u momentu isporuke dorasli ili nešto drugo neznam. Možda je u pitanju i Libertasovo loše održavanje jer Euro6 vozila su puno osjetljivija od vozila niže norme ispuha.
Tako da sam od nekoliko vozača čuo da bi bolje bilo da njih vrate prije ovih starijih.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 30 ruj 2020 - 20:49

MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 1 lis 2020 - 13:50

Od danas Libertas više ne obavlja prijevoz na otoku Mljetu.
Ukidaju se linije pokrenute davne 1967. godine. Tko će voziti umjesto Libertasa još se ne zna, ali neslužbeno općina je u pregovorima sa Arrivom da bi to radio Autotrans, već neko vrijeme angažiran na prijevozu školske djece po otoku.
Navodno će Libertas ostaviti općini Mljet dva autobusa koji su vozili na tim linijama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 2 lis 2020 - 16:44

Očito kazan presušio. Pa pukla ljubav. 10% nije malo na veće plaće za koje su se izborili.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 5 lis 2020 - 17:12

U srijedu 07.10. otvaraju se ponude po ponovljenom natječaju za nabavku 11 niskopodnih autobusa sredstvima iz fondova EU. Prvi natječaj je propao na isporuci zbog lažne specifikacije vozila tvornice Solaris iz Poljske.
Libertasu nije preostalo ništa drugo već da odbije prijem takvih vozila. Inaće bi izgubio dodjeljena sredstva iz fondova EU.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 18 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 40. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.