Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 27 / 40. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by medo sri 22 ruj 2021 - 20:24

kriticar je napisao/la:......................
MAN SU220 I medo držite se, ako ste još u Libertasu.

eksn eksn eksn

Vidit ćemo kako će se novi drug pokazat s obzirom da je bio otišao pa sad odjednom upada kao direktor, pretpostavljam da je sa razlogom bio sklonjen znajući unaprijed da će naslijedit Vojvodića koji je napravio " dobar posao za nečiji (Matov) džep, pa ga je ovaj (Mato) sad nagradio novim bolje plaćem poslom, da bude bliže svome kumu (Matu) u vrijeme marende.
Zanimljivo je da naručuju ove LE modele premda i dva od ovih pet zadnjih iveca šaltaju s linije na liniju, a već vise i na prijevozu djece, ako i novi LE budu iste kvalitete zavrsit će brzo karijeru i motat se po garaži idućih 10 godina i smetat.
Gbr 114 su stavili na liniju 27, a 116 kojega je smjenio 186 drže na školskom prijevozu, a novi 186 ili je u defektu ili ga nitko neće.
Od ovih zglobnih iveco podvala se netko dobro okoristio, podjednako vremena provode na cesti i na kanalu, s tim da je u svakom momentu bar jedan na kanalu, ne znam što nam sad ovi jaki sindikalisti što su ostali šute kad je jasno da ove hadezenjare i dalje izgleda rade po svome.
O promjenama u rasporedu je jedino što znaju reducirat vožnje ili izbacit vozni red. Zadnji pravi raspored je napravio Napica jos prije 25 godina i ovaj danas je isti taj kojega sjeckaju. Ili ih nije briga ili stvarno nema tko. Puno toga se mora promjenit, i linije i rasporedi i način poslovanja, pa ako ovaj uspije svaka mu čast-
medo
medo

Broj postova : 60
Lokacija : Tunguzija
Registration date : 03.05.2010

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 23 ruj 2021 - 12:02

I stari direktor mislim da nije radio za Libertas kada je donijeta odluka o nabavci 7 LE autobusa. Sada će trebati zaposliti 2+2+5+7=16 autobusa na  8 gore spomenutih prigradskih linija.
A šteta je plaćati leasing za autobuse koji će raditi desetak tisuća Km godišnje na školskom prijevozu. A ugovorom o leasingu plaćeno je valjda sto tisuća Km godišnje. Koliki će biti trošak po kilometru? Dobar direktor kome je stalo do firme koju vodi mislim da to ne bi radio. Ali ovaj je čini mi se sve radio stihijski kao da ne postoji neki plan.

I gbr.186 sam vidio na liniji 15.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 24 ruj 2021 - 14:02

Medo nije posao sindikata da raspravlja o vođenju firme i poslovnoj politici, već da brinu i bore se o pravima radnika. To su zloupotrebljavali stari sindikalisti. Pa nadam se da nije to više politički sindikat  pod pokroviteljstvom HDZ kakav je bio onaj u Libertasu donedavno. Vodstvo kojeg je brinulo samo za sebe. Jer da su mislili o radnicima ne bi potpisali anex o smanjenu plaće. Zaboravio si da se čak gradonačelnik bio javno zahvalio tim vrijednim neradnicima tamo još početkom mandata jer su ustvari bili peta kolona dok su Libertasom upravljali oni iz drugih političkih opcija. Dolaskom dojučernjašeg direktora njima je Libertasom potekao med i mlijeko. Odjednom više nisu bili nezadovoljni. Osim onda kada su se borili sebi za što veće otpremnine.
Oni su uzeli otpremnine i otperjali što u mirovinu, što na bolje položaje van Libertasa. Vjerojatno kao i sve u Hrvatskoj pogurani politikom. A radnici još snose posljedice njihova zastupanja. I pitanje je koliko dugo. Koliko nasljednici u vodstvu sindikata to mogu popraviti? I da li žele?
Bilo bi fer da novog direktora puste neko vrijeme na miru, ali pošto je već bio pomoćnik direktora do prošle godine, ne bi trebalo to biti uobičajenih sto dana već kraće.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 25 ruj 2021 - 15:38

Danas opet shutlle bus iz luke na Pile. Uključena su bila četiri autobusa. Dva regia, gbr.173 i 174, te čini mi se, zglobni 203 i 205. Vidio sam ih izdaleka pa je moguća i greška u gbr. za zglobne.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 28 ruj 2021 - 22:03

Vidio sam gbr.152 na liniji 23. Još jedan MAN iz 2009. postao je prigradski?
Crosswayi su izmiješani i voze sasvim drugačije nego u početku.
Danas sam vidio 183 na liniji 12, 185 na liniji 11, te 186 na liniji 15. 182 i 184 izgleda ne voze jer na liniji 27 je 116.
Gbr.68 i 69 mijenjaju se na linijama 2A i 17. Ne znam je li utjecaj novog direktora, ali u sred ljeta je na liniji 17 vozio Fordov kombi kapaciteta 17 putnika.
Iako bi trenutno bolje bilo, barem ja tako mislim, da su na linijama 2A i 16A. Kad su ostala samo dva, a moglo bi ih se uposliti više.
Donedavni direktor vratio je dobavljačima midi gradske autobuse po isteku leasinga bez ikakve, a pogotovo adekvatne, zamjene. Kako je onda mislio servisirati te linije na kojima je zbog infrastrukture, a i broja putnika adekvatan midi autobus?
Trebalo je nabaviti par autobusa te klase. Kog proizvođača nek riješi JN. Jer svi su izgledom, cijenom i kvalitetom tu negdje. Tako rade ostali gradovi jedino se Libertas i Dubrovnik rješavaju takvih autobusa.
I na liniji 20 vozio je cijelo ljeto kombi iz iste serije kao i onaj na liniji 17. A ljeti je njegov kapacitet na Šipanu premali. Idealni za tu liniju gbr.80 i 84 su vraćeni dobavljaču, a kupljen je polovni Ford kombi približno isto star. I to nabavljanje polovnih mi je čudno. Nadam se da će jedan od tri Otokara koje nabavljaju na Šipan.
Navodno je direktor na odlasku sam izjavio da on u Libertasu nije ništa bitno odlučivao. Tko je onda?
Jer u svakoj nabavi koju su radili ima čudnih elemenata koji ostavljaju prostora sumnji.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 6 lis 2021 - 11:47

Libertas opet danas vozi shuttle iz luke do Starog Grada.
Angažirani su gbr.173, 174, 203 i 206.
Opslužuju kruzer NORWEGIAN GETAWAY u kombinaciji sa privatnicima.
U luci su još dva kruzera koje privatnici opslužuju u potpunosti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 6 lis 2021 - 19:37

Na liniji 1A veliki stručnjaci Libertasa malo disponiraju zglobne, malo solo na isti vozni red. A zglobnom treba više vremena da bi stigao od početne do krajne stanice. Kako je raspored trebao biti takav da se na Pilama zadržavaju minimalno stalno kasne u polasku prema Mokošici. Pa ih autobusi na liniji 1B stižu i prestižu. A po redu vožnje bi trebali krenuti deset minuta poslije 1A. Onda na 1A raspoređuju uglavnom dva zglobna i jedan solo. Zanemaruju se osnovna načela struke da na liniji vozi jedna vrsta autobusa. Jer kako da putnik zna kakav autobus vozi. Ali to je Libertas bivšeg direktora kod kog je partijska knjižica bila razlog za kadroviranje.  Tako su radili prije koju godinu sa linijom 3 kada su na jedan vozni red disponiraju solo, a na drugi midi, pa i ne tako davno kad su na liniju 6 disponiraju zglobni. I to samo jedan od tri autobusa koja voze na toj liniji.
Mislim da zglobni i ne trebaju cijeli dan za Mokošici već samo u špicama, ali napraviti takav raspored mislim da je za ove iz Libertasa nerješiv zadatak. Najnoviji biser im je autobus bez reda vožnje koji vozi na liniji 6. Umjesto da povećaju broj autobusa na liniji i smanje slijed oni ostavljaju polaske na diskreciju vozača. Hoće li novi direktor imati snage da napravi potrebne rezove?
I ekipirati stručnu ekipu koja će biti učinkovita. Jer Libertas mora raditi i svojim radom i zaradom pokrivati troškove. A ne reducirati i ukidati linije, već voziti onuda kuda je potrebno. Ipak je to javni servis.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa sri 6 lis 2021 - 21:37

Zašto bi putnik trebao znati kakav autobus vozi? I uopće razmišljati o tome, sve dok mu nije na štetu odn. dok se uspije ukrcati. I ZET na liniji 243 za Kajzericu ima normalne Manove, a vidio sam i Ivecovog patuljka. Ali u patuljku nitko nije ni stajao, a kamoli da bi bila gužva. Veći je problem ako se neadekvatan autobus stavi na liniju s javno oglašenim voznim redom, kao što je to činio Autotrans na liniji za Oltare. Mali Tamić prevozio je školsku djecu a kad smo se pojavila nas petorica s ruksacima, vozač nas je elegantno otkantao jer da busić ne može uzbrdo povući toliku masu (ipak nam je organizirao prijevoz na platformi kamiona).

A kakav je to autobus bez reda vožnje? Slično je imao Istratrans na liniji Labin-Rabac. Redovne vožnje su bile svaki sat, a ako se je u sezoni između toga nabralo putnika, vozio je taj dodatni bus. Možda je i imao neki zatajeni red vožnje, kao i Autotrolej na liniji 32, vožnje u špicama Rijeka-Opatija koje nisu bile ni u kakvom javnom redu vožnje, a bile su s periodikom 20 min.

A ono: tko brži, tko sporiji, tko koga stiže i prestiže... čini se da treba uvesti pojam Divlji jug i na njemu snimati southern filmove.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 7 lis 2021 - 13:57

U pravu si putnici ni ne trebaju znati u uređenim i dobro organiziranim sustavima. Ali ovakav Libertas to nije. Tamo sigurno neće morati čekati slijedeći autobus pola sata jer se u podkapacitirani prepuni nije mogao ukrcati.
Onda linije za Mokošicu. Često se na usputnim stanicama ne mogu ukrcati putnici koji idu za Mokošicu jer je autobus prepun onih koji idu još stanicu, dvije ili tri. A to su Luka i Autobusni kolodvor. Umjesto da bude posebna autobusna linija od Starog grada do Luke i Autobusnog kolodvora.
A oni su ljeti ubacivali i četvrti autobus na obje linije od 15Km i to da bi riješili pojačani priljev putnika na prva tri ili zadnja tri Km u zavisnosti od smijera vožnje. Umjesto da uvedu samo na tom dijelu posebnu liniju koja je vozila više od 100 godina prije njih. Ali oni odlučuju jer su uvjerili bivšeg direktora koji o predmetu nije znao ništa da oni znaju. A on im je kao članovima iste partije valjda vjerovao.
Problem Libertasa je u tom što na rukovodećim mjestima rade ljudi koji malo znaju o organizaciji prometa jer su tamo postavljeni uglavnom zbog članskih iskaznica raznih partija koje posjeduju.
Inače Dubrovnik je specifičan jer ljeti potrebe, za razliku od većine Hrvatskih gradova sa organiziranim javnim prijevozom, enormno rastu. A Libertas ovo ljeto te potrebe nije pratio.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 15 lis 2021 - 16:00

Danas je opet Libertas vozio shuttle iz Luke do Pila. Vozili su gbr.174, 184 i 185.
Ali bilo je to sa nekog manjeg kruzera nego prije.
A sutra dolazi brod za koga voze shuttle i sa zglobnima. Vidjeti ćemo hoće li tako i biti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 16 lis 2021 - 21:01

Bilo je. U nekoliko navrata vidio sam 174 i 203 sa turistima u vožnji. A mislim da je bio još jedan Crossway i jedan Urbanway 18 pored broda. Ali bilo je prilično daleko da bi bio siguran.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 16 lis 2021 - 23:08

Zato gbr. 115, 111 i 114 za Molunat, Vodovađu i Vitaljinu.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 18 lis 2021 - 15:43

Pa ta tri uz pet SL jedini od SUe nemaju dovoljno kapaciteta za školski prijevoz jer imaju po četiri sjedišta manje od ostalih 12. Što ne bi vozili? Najbolje bi bilo rashodovani sve SL (ionako nemaju klima uređaj) i siceve iskoristiti za osposobljavanje svih SUe za školski prijevoz sa punim kapacitetom. Bolje je njih otplaćene koristiti za to nego da Crosswayi za koje se plaća leasing voze tih desetak tisuća km godišnje na školskom prijevozu. Ima drugog posla za njih. 
Npr. mogu se iskoristiti one dopusnice koje je isposlovao direktor u periodu 2009-2017 za polaske na liniji 38. Putnika do Aerodroma i obratno bi bilo itekako. Pogotovo ljeti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 19 lis 2021 - 21:44

Crossway 184 vidio sam na liniji 25. Je li sada stalno tamo ili je to privremeno?
Gbr.114 i dalje je na liniji 27. Znači nije prijevoz s broda razlog zašto na toj liniji ne vozi Crossway. 186 nisam vidio da igdje vozi.
Gbr.205 i 204 su na liniji 10.
Na liniji 12 ponovo je gbr.182 nakon što je jučer ili prekjučer viđen gbr.176.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 21 lis 2021 - 16:08

Izgleda da su se novo nabavljeni lion's city riješili dječjih bolesti je manje izostaju sa linija.
Libertasu trebaju zamjenski autobusi iste klase za vraćene citibuse gbr.60-67. Na linijama 5, 9 i 16A lion's city su preveliki. U Libertasu moraju shvatiti da u autobus koji platiš dosta jeftinije idu i jeftinije komponente koje povlače skuplje održavanje. I više vremena u radionici. A oni su uspoređivali Citibus sa duplo skupljim lion's city. A ako će tamo i dalje raspoređivati 12 metarske autobuse midi im trebaju barem za 2A i 17.. A leasing za gbr. 68 i 69 ističe za malo više od godine dana. Znajući koliko brzo provode natječaje JN trebali bi uskoro krenuti sa postupkom.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 25 lis 2021 - 12:37

Libertas danas opet vozi shuttle. Ovaj put sa broda RIVIERA. Vidio sam Regio gbr.174 u više navrata. Je li uz njega vozilo još nešto nisam vidio.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 27 lis 2021 - 9:55

NORWEGIAN GETAWAY je opet u luci. Standardno Libertas vozi shuttle sa ćetiri busa. Dva zglobna i dva solo. Po jedan MAN A23, URBANWAY 18, REGIO i Crossway. Viđeni iz velike daljine tako da ne znam gbr.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 27 lis 2021 - 10:08

Inače Crosswayi sada ovako opslužuju linije
182 12
183 15
184 25
185 11
186 27
I da, gbr.186 sam jučer vidio nakon nekog vremena što nije vozio ponovo na liniji.
A samo da podsjetim lani na dolasku bili su raspoređeni ovako
182 12
183 11
184 10-1
185 15
185 16
Kažu da je sada već bivši direktor inzistirao da jedan vozi na liniji 10. Znalac😁.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 27 lis 2021 - 16:37

kriticar je napisao/la:NORWEGIAN GETAWAY je opet u luci. Standardno Libertas vozi shuttle sa ćetiri busa. Dva zglobna i dva solo. Po jedan MAN A23, URBANWAY 18, REGIO i Crossway. Viđeni iz velike daljine tako da ne znam gbr.
Vidio sam u vožnji 174, 185 i 206. Zglobnog MANa nisam ulovio, ali nije 201 kog sam vidio na liniji 1A.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 6 stu 2021 - 18:14

Danas u luci NORWEGIAN EPIC najveći putnički brod koji je ikad uplovio u Dubrovačku luku Gruž.
Libertas vozi shuttle te sam u vožnji na tom zadatku vidio 174, 184, 185, 203 i 206. Moguće da je bio i 186, ali ga nisam vidio izbliza da bi razaznam gbr.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 7 stu 2021 - 13:54

I danas se vozi shuttle. Brod je MARINA. Viđeni su 174 i 185. Zglobni ne voze.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 8 stu 2021 - 11:48

Libertas je odlučio. Stižu 8 MAN Lion's City C serije (6 C12 i 2 C18), 7 Crossway LE, i 3 Otokar Navigo. Za prve dvije grupe odluka je objavljena još u petak, a za treću i četvrtu danas. 
Jedino za prvu grupu bilo je više ponuda. Za ostale nema tko da se žali. A vjv nema razloga ni za žalbu za prvu grupu, pa bi ugovori mogli biti sklopljeni brzo. Tako bi Libertas pred sezonu 2022. bio bogatiji za 18 novih autobusa.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 8 stu 2021 - 12:05

I dalje na linijama za Konavle voze Classis Ue. 116 na liniji 11, 114 na liniji 27.
Je li i 112 još na liniji 25 nisam vidio, ali Crosswayi ne voze za Konavle.
Dugo nisam vidio 107. Zna li tko što je s njim?
Voze dva Urbanway 18 na liniji 10, ali nema ni jednog zglobnog MANa u vožnji. Na liniji 1A, na kojoj inače zglobni MAN voze, su tri solo busa.
Koji razlog je ne znam, ali fali i nekoliko novih solo, a na gradskim linijama mogu se danas vidjeti i oni niskopodni iz 2009. , a što je inače u zadnje vrijeme rijetko.
Jer uz 22 Euro6 i šest EEV niskopodnih normalno nema potrebe za njima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 8 stu 2021 - 19:35

Sutra opet uplovljava NORWEGIAN GETAWAY. Moguće da zato ne vraćaju Crosswayi na linije. Pratiti ću situaciju.
Inače brod bi trebao uploviti sutra oko 11:00 LT.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 8 stu 2021 - 19:41

kriticar je napisao/la:Libertas je odlučio. Stižu 8 MAN Lion's City C serije (6 C12 i 2 C18), 7 Crossway LE, i 3 Otokar Navigo.
Ako se kamiončići Otokar Navigo nabavljaju za linije 16A, 17 i 20, onda mislim da nabavljaju krivu vrstu autobusa. Trebali su tražiti nešto poput Citibusa ili Otokara Vectio C za te linije. A kamiončići su pogodni za školski prijevoz, ali ova tri se za to ne mogu koristiti.




kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5972
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 27 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 27 / 40. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.